Blinken: Rosja planuje zwiększyć „więcej” sił na granicach Ukrainy

„Wiemy, że istnieją plany zwiększenia tej siły w bardzo krótkim ogłoszeniu”, powiedział Blingen o ogromnej koncentracji wojsk w pobliżu granicy z Ukrainą. „Daje prezydentowi Putinowi możliwość podjęcia dalszych agresywnych działań przeciwko Ukrainie w bardzo krótkoterminowym ogłoszeniu. Oczywiście przyciągnęło to nie tylko naszą uwagę, ale także wszystkich naszych sojuszników i partnerów, zarówno w Europie, jak i poza nią”.

„To ważny czas dla Ukrainy” – wyjaśnił Blinken około 60-osobowemu tłumowi z Christiną Quian na czele.

Flinken ostrzegł Rosję, że istnieją dwa wyjścia z tej sytuacji.

„Istnieje ścieżka dyplomacji i negocjacji, spróbuj rozwiązać wszelkie różnice pokojowo poprzez dyplomację” – powiedział. „Oczywiście pożądana ścieżka, wyraźnie bardzo odpowiedzialna ścieżka i droga, której chcemy, ale jeśli Rosja chce odnowić agresję, konflikt, konflikt i konsekwencje dla Rosji, jest też droga”.

Blingen powiedział, że prezydent Joe Biden poprosił swoją komisję o „ponowne rozważenie” sytuacji i „potwierdzenie” zaangażowania USA na rzecz Ukrainy po poważnych rozmowach z aliantami, ale rozmowach z Rosją.

„Głęboko wierzę, że możemy utrzymać to na dyplomatycznej i pokojowej ścieżce, ale ostatecznie będzie to decyzja prezydenta Putina” – zakończył.

READ  Podczas gdy Korea Północna ostrzegała przed wystrzeleniem satelity, Japonia ostrzegała przed tarczą antyrakietową

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *