Wiadomości 5G – Najnowsze: „Regless” pod marką związku pilotów pośród chaosu na lotnisku

Amerykańskie linie lotnicze ostrzegają, że uruchomienie sieci 5G może spowodować poważne zakłócenia

W odpowiedzi na obawy Federalnej Administracji Lotnictwa dotyczące bezprzewodowych wież 5G w pobliżu lotnisk, główne międzynarodowe linie lotnicze zaczęły odwoływać loty do Stanów Zjednoczonych.

Linie Emirates, Air India, Japan Airlines i All Nippon Airways ogłosiły anulowanie lotów 19 stycznia po naciskach ze strony grupy handlowej Airlines for America na zarządzanie Bidenem w związku z „katastroficznym kryzysem”.

Emirates ma uziemione loty do dziewięciu lotnisk, w tym do Bostonu, Chicago O’Hare, Dallas-Fort Worth, George Bush Intercontinental w Houston, Miami, Newark, Orlando, San Francisco i Seattle. To jest John F. Kennedy z Nowego Jorku. Powiedział, że będzie nadal latał na lotniskach Kennedy, Los Angeles i Washington Dallas. Sir Tim Clark, prezes linii lotniczych, nazwał rząd Stanów Zjednoczonych i firmy telekomunikacyjne „kryminalnymi” i „nieodpowiedzialnymi” i stworzył atmosferę zamieszania.

Tymczasem Air India ogłosiło zawieszenie połączeń między Delhi i San Francisco, Chicago i JFK oraz Mumbajem i Newark.

Firmy telekomunikacyjne AT&T i Verizon ogłosiły, że wdrożenie wież 5G w pobliżu niektórych lotnisk w USA zajmie dwa tygodnie, aby rozwiązać różnice.

Szybki Internet 5G wykorzystuje tak zwane częstotliwości pasma C do pomiaru wysokości samolotów, potencjalnie zakłócając alerty Federalnej Administracji Lotnictwa (FAA), takie jak wysokościomierze, i może znacząco wpłynąć na słabą widoczność. Zajęcia.

Śledź poniższe powiadomienia na żywo

1642622443

Amerykański sekretarz ds. transportu Pete Boutique zmierzył się z kryzysem drogowym na swoje 40. urodziny

Amerykański sekretarz transportu Pete Boutique obchodzi w środę swoje 40. urodziny.

Niestety, wraz z wypuszczeniem Verizon i AT&T 5G, wiele linii lotniczych odwołało i opóźniło loty do i ze Stanów Zjednoczonych, zakłócając chaotyczny dzień zatorów na drogach.

Mr Boutique wypowiadał się w sprawie Action 4 News w Pittsburghu, zanim został wydany w środę.

„Nacisk kładziony jest teraz na zminimalizowanie wszelkich opóźnień lub przerw związanych z tymi ograniczeniami, aby zapewnić bezpieczeństwo samolotów. Jednocześnie wesprzyj wdrażanie tej technologii. W krótkim okresie oznacza to, że wymaga od wszystkich operatorów bezprzewodowych zaprzestania działalności ta część sieci, która obejmuje anteny najbliżej pasów startowych. „Możemy potwierdzić usunięcie”, powiedział Butique.

READ  Oceny z 16 tygodnia NFL: Patrioty dominują, rachunki otrzymują „A”, ładowarki otrzymują „F” za brzydkie straty

Craig Gracioci19 stycznia 2022 20:00

1642620504

Żadna z kanadyjskich linii lotniczych nie została dotknięta wydaniem 5G

Według kilku głównych linii lotniczych działających w Kanadzie, kanadyjskie linie lotnicze nie odczuły środowego uruchomienia 5G w Stanach Zjednoczonych.

Air Canada i WestJet Airlines poinformowały, że żaden z ich lotów do Stanów Zjednoczonych nie został odwołany z powodu wdrożenia.

Transport Canada twierdzi, że podjął środki bezpieczeństwa w celu zmniejszenia zakłóceń wysokościomierzy lotniczych w tak zwanych strefach zwolnień na lotniskach w pobliżu wież 5G.

Craig Gracioci19 stycznia 2022 19:28

1642618853

British Airways publikuje raport o zakłóceniach podczas uruchamiania wszystkich Nippon Airways 5G

British Airways opublikowało w środę oświadczenie, w którym poinformowało klientów o swoich operacjach w związku z zakłóceniami 5G w lotnictwie.

„Bezpieczeństwo zawsze było naszym priorytetem i chociaż musieliśmy anulować niektóre usługi, zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby zmniejszyć niedogodności dla naszych klientów. Jesteśmy rozczarowani, że niektóre z planów podróży naszych klientów zostały zakłócone”.

Wszystkie linie Nippon Airways wylatujące z Japonii wydały w środę oświadczenie, że wznowią loty w czwartek.

„Ponieważ uruchomienie usługi 5G w Stanach Zjednoczonych jest obecnie nieco opóźnione, loty z 1/20 będą odbywały się zgodnie z regularnym rozkładem opartym na ogłoszeniu FAA, że nie ma problemu z bezpieczeństwem w obsłudze Boeingów 777 na lotniskach w USA. podała firma w oświadczeniu.

Kilka linii lotniczych, w tym Japan Airlines i Emirates, odwołało loty do Stanów Zjednoczonych w związku z problemami we wdrażaniu. Japan Airlines zmieniły później swoje stanowisko i poinformowały, że wznowią loty do Stanów Zjednoczonych od czwartku.

Craig Gracioci19 stycznia 2022 19:00

1642617653

FAA oferuje zwolnienie z latania w USA podczas premiery Boeinga 777 5G

Bloomberg FAA podobno zwolniła Boeingi 777 podczas środowej premiery 5G. Firma ostrzegła samoloty, aby nie lądowały na lotniskach z 5G, ponieważ może to wpłynąć na ich wysokościomierze.

Bloomberg Odnotowany Jego informacje pochodziły ze źródeł, którym zabroniono wypowiadać się w tej sprawie.

Craig Gracioci19 stycznia 2022 18:40

1642616585

Mniej niż 300 lotów zostało odwołanych z powodu wprowadzenia 5G

Pomimo powszechnej krytyki branży lotniczej dotyczącej planowanego na środę uruchomienia 5G w Stanach Zjednoczonych, wydaje się, że w rezultacie odwołano mniej niż 300 lotów. Jak zauważył prezydent Joe Biden we wcześniejszym oświadczeniu, 90 procent wież komórkowych planowanych do korzystania z 5G zostało dziś aktywowanych. Tylko wieże w promieniu 50 mil od lotniska nie działają.

Flightware to firma, która monitoruje opóźnienia i odwołania lotów. Na godzinę 13:00 odwołano 2398 lotów, a 3488 lotów było opóźnionych.

Opierając się na tych liczbach, trudno dokładnie określić, ile osób dotknęło uruchomienie 5G, ale dane o anulowaniu i opóźnieniach z innych dni sugerują, że liczby te nie są rzadkością.

Wczoraj odwołano 2688 lotów i opóźniono 6363 loty.

Craig Gracioci19 stycznia 2022 18:23

1642613173

United Airlines wydały w środę po południu oświadczenie chwalące kierownictwo Bidena za kompromis z Verizon i AT&T, zawieszając emisje 5G z wież komórkowych w pobliżu lotnisk.

„Spodziewamy się niewielkich zakłóceń na niektórych lotniskach z powodu pozostałych ograniczeń 5G.

„Oczekujemy wysokiego poziomu koordynacji między regulatorami, firmami telekomunikacyjnymi i branżą lotniczą, aby zapewnić, że klienci nie będą napotykać przeszkód w przyszłości.

Craig Gracioci19 stycznia 2022 17:26

1642608982

Japan Airlines wznowią loty do Stanów Zjednoczonych od czwartku

Japan Airlines opublikowały w środę rano komunikat prasowy informujący klientów, że loty do Stanów Zjednoczonych zostaną wznowione w czwartek.

„Dzisiaj, 19 stycznia, otrzymaliśmy potwierdzenie od FAA (Federalnej Administracji Lotnictwa), że Boeing 777 nie jest już eksploatowany i że wznowimy służbę na terytorium USA z Boeingiem 777 od 20 stycznia” – podała firma w oświadczenie.

Linia lotnicza odwołała loty w środę w odpowiedzi na uwolnienie 5G operatorów bezprzewodowych.

Craig Gracioci19 stycznia 2022 16:16

1642605897

Które główne lotniska centralne zostały dotknięte?

Wolności David Tinder przygotował listę lotnisk węzłowych, na które miało wpływ uruchomienie 5G.

Aby uzyskać pełną listę lotnisk w hubach USA, które obecnie doświadczają opóźnień z powodu odlotów, zobacz, które międzynarodowe linie lotnicze odwołują loty. Sprawdź historię tutaj.

Craig Gracioci19 stycznia 2022 15:24

1642604136

Szef Emirates mówi, że do rana nie wiedział o uruchomieniu 5G w USA, nazywając wszystkich zaangażowanych „winnymi” i „nieodpowiedzialnymi”.

Sir Tim Clark, szef linii lotniczych Emirates z siedzibą w Dubaju, zaatakował rząd USA i amerykańskich dostawców usług bezprzewodowych, gdy pojawili się w środę w CNN.

Clarke powiedział, że został powiadomiony o wydaniu 5G w USA dopiero we wtorek rano. Linie Emirates są napędzane głównie przez Boeingi 777, a eksperci ds. bezpieczeństwa lotniczego ostrzegają przed usterką, która może być spowodowana w szczególności przez 5G.

„Muszę być jak zwykle szczery, to jedna z najbardziej nieszkodliwych, całkowicie nieodpowiedzialnych kwestii. Nazwij to jak chcesz, ponieważ widziałem w moim locie, że są to elementy rządu, producentów, nauki itp. Wiesz, na przykład rząd USA ma prawo do wszystkich częstotliwości.Musimy sprzedać za dużą kwotę ”- powiedział. Powiedział CNN Richard Quest. „Ktoś musiał im wtedy powiedzieć – niebezpieczeństwa i niebezpieczeństwa, jakie stwarzają na określonych częstotliwościach, wykorzystują domenę, lotniska, obszary metropolitalne, które powinny być wtedy zrobione”.

Craig Gracioci19 stycznia 2022 14:55

1642600815

Stowarzyszenie Pilotów: FCC i operatorzy telekomunikacyjni „ignorują” nasze ostrzeżenia o zakłóceniach 5G

Stowarzyszenie Pilotów Linii Lotniczych, które reprezentuje ponad 61 000 pilotów z 38 amerykańskich i kanadyjskich linii lotniczych, wydało wczoraj wieczorem oświadczenie. Świergot Odnośnie opóźnienia we wdrożeniu 5G.

„Dzisiaj opublikowaliśmy najnowszy raport # 5G Opóźnienie we wdrażaniu ”- napisali na Twitterze.

Stowarzyszenie stwierdziło, że opóźnienie odlotu potwierdza powagę bezpieczeństwa lotniczego i ryzyka operacyjnego.

Raport stwierdza jednak, że podróżni lotniczy i eksporterzy statków „zasługują na zobowiązanie operatorów telekomunikacyjnych do nieuruchamiania nowej usługi 5G na żadnym lotnisku zidentyfikowanym przez FAA jako podlegające zakłóceniom 5G”.

Thomasa Fentona19 stycznia 2022 14:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *