Wiadomości 5G – Najnowsze: „Regless” pod marką związku pilotów pośród chaosu na lotnisku

Amerykańskie linie lotnicze ostrzegają, że uruchomienie sieci 5G może spowodować poważne zakłócenia

W odpowiedzi na obawy Federalnej Administracji Lotnictwa dotyczące bezprzewodowych wież 5G w pobliżu lotnisk, główne międzynarodowe linie lotnicze zaczęły odwoływać loty do Stanów Zjednoczonych.

Linie Emirates, Air India, Japan Airlines i All Nippon Airways ogłosiły anulowanie lotów 19 stycznia po naciskach ze strony grupy handlowej Airlines for America na zarządzanie Bidenem w związku z „katastroficznym kryzysem”.

Emirates ma uziemione loty do dziewięciu lotnisk, w tym do Bostonu, Chicago O’Hare, Dallas-Fort Worth, George Bush Intercontinental w Houston, Miami, Newark, Orlando, San Francisco i Seattle. To jest John F. Kennedy z Nowego Jorku. Powiedział, że będzie nadal latał na lotniskach Kennedy, Los Angeles i Washington Dallas. Sir Tim Clark, prezes linii lotniczych, nazwał rząd Stanów Zjednoczonych i firmy telekomunikacyjne „kryminalnymi” i „nieodpowiedzialnymi” i stworzył atmosferę zamieszania.

Tymczasem Air India ogłosiło zawieszenie połączeń między Delhi i San Francisco, Chicago i JFK oraz Mumbajem i Newark.

Firmy telekomunikacyjne AT&T i Verizon ogłosiły, że wdrożenie wież 5G w pobliżu niektórych lotnisk w USA zajmie dwa tygodnie, aby rozwiązać różnice.

Szybki Internet 5G wykorzystuje tak zwane częstotliwości pasma C do pomiaru wysokości samolotów, potencjalnie zakłócając alerty Federalnej Administracji Lotnictwa (FAA), takie jak wysokościomierze, i może znacząco wpłynąć na słabą widoczność. Zajęcia.

Śledź poniższe powiadomienia na żywo

1642622443

Amerykański sekretarz ds. transportu Pete Boutique zmierzył się z kryzysem drogowym na swoje 40. urodziny

Amerykański sekretarz transportu Pete Boutique obchodzi w środę swoje 40. urodziny.

Niestety, wraz z wypuszczeniem Verizon i AT&T 5G, wiele linii lotniczych odwołało i opóźniło loty do i ze Stanów Zjednoczonych, zakłócając chaotyczny dzień zatorów na drogach.

Mr Boutique wypowiadał się w sprawie Action 4 News w Pittsburghu, zanim został wydany w środę.

„Nacisk kładziony jest teraz na zminimalizowanie wszelkich opóźnień lub przerw związanych z tymi ograniczeniami, aby zapewnić bezpieczeństwo samolotów. Jednocześnie wesprzyj wdrażanie tej technologii. W krótkim okresie oznacza to, że wymaga od wszystkich operatorów bezprzewodowych zaprzestania działalności ta część sieci, która obejmuje anteny najbliżej pasów startowych. „Możemy potwierdzić usunięcie”, powiedział Butique.

READ  Administracja Bidena uważa, że ​​użycie przez Izrael amerykańskiej broni w Gazie z naruszeniem prawa międzynarodowego jest „rozsądne”.

Craig Gracioci19 stycznia 2022 20:00

1642620504

Żadna z kanadyjskich linii lotniczych nie została dotknięta wydaniem 5G

Według kilku głównych linii lotniczych działających w Kanadzie, kanadyjskie linie lotnicze nie odczuły środowego uruchomienia 5G w Stanach Zjednoczonych.

Air Canada i WestJet Airlines poinformowały, że żaden z ich lotów do Stanów Zjednoczonych nie został odwołany z powodu wdrożenia.

Transport Canada twierdzi, że podjął środki bezpieczeństwa w celu zmniejszenia zakłóceń wysokościomierzy lotniczych w tak zwanych strefach zwolnień na lotniskach w pobliżu wież 5G.

Craig Gracioci19 stycznia 2022 19:28

1642618853

British Airways publikuje raport o zakłóceniach podczas uruchamiania wszystkich Nippon Airways 5G

British Airways opublikowało w środę oświadczenie, w którym poinformowało klientów o swoich operacjach w związku z zakłóceniami 5G w lotnictwie.

„Bezpieczeństwo zawsze było naszym priorytetem i chociaż musieliśmy anulować niektóre usługi, zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby zmniejszyć niedogodności dla naszych klientów. Jesteśmy rozczarowani, że niektóre z planów podróży naszych klientów zostały zakłócone”.

Wszystkie linie Nippon Airways wylatujące z Japonii wydały w środę oświadczenie, że wznowią loty w czwartek.

„Ponieważ uruchomienie usługi 5G w Stanach Zjednoczonych jest obecnie nieco opóźnione, loty z 1/20 będą odbywały się zgodnie z regularnym rozkładem opartym na ogłoszeniu FAA, że nie ma problemu z bezpieczeństwem w obsłudze Boeingów 777 na lotniskach w USA. podała firma w oświadczeniu.

Kilka linii lotniczych, w tym Japan Airlines i Emirates, odwołało loty do Stanów Zjednoczonych w związku z problemami we wdrażaniu. Japan Airlines zmieniły później swoje stanowisko i poinformowały, że wznowią loty do Stanów Zjednoczonych od czwartku.

Craig Gracioci19 stycznia 2022 19:00

1642617653

FAA oferuje zwolnienie z latania w USA podczas premiery Boeinga 777 5G

Bloomberg FAA podobno zwolniła Boeingi 777 podczas środowej premiery 5G. Firma ostrzegła samoloty, aby nie lądowały na lotniskach z 5G, ponieważ może to wpłynąć na ich wysokościomierze.

Bloomberg Odnotowany Jego informacje pochodziły ze źródeł, którym zabroniono wypowiadać się w tej sprawie.

Craig Gracioci19 stycznia 2022 18:40

1642616585

Mniej niż 300 lotów zostało odwołanych z powodu wprowadzenia 5G

Pomimo powszechnej krytyki branży lotniczej dotyczącej planowanego na środę uruchomienia 5G w Stanach Zjednoczonych, wydaje się, że w rezultacie odwołano mniej niż 300 lotów. Jak zauważył prezydent Joe Biden we wcześniejszym oświadczeniu, 90 procent wież komórkowych planowanych do korzystania z 5G zostało dziś aktywowanych. Tylko wieże w promieniu 50 mil od lotniska nie działają.

Flightware to firma, która monitoruje opóźnienia i odwołania lotów. Na godzinę 13:00 odwołano 2398 lotów, a 3488 lotów było opóźnionych.

Opierając się na tych liczbach, trudno dokładnie określić, ile osób dotknęło uruchomienie 5G, ale dane o anulowaniu i opóźnieniach z innych dni sugerują, że liczby te nie są rzadkością.

Wczoraj odwołano 2688 lotów i opóźniono 6363 loty.

Craig Gracioci19 stycznia 2022 18:23

1642613173

United Airlines wydały w środę po południu oświadczenie chwalące kierownictwo Bidena za kompromis z Verizon i AT&T, zawieszając emisje 5G z wież komórkowych w pobliżu lotnisk.

„Spodziewamy się niewielkich zakłóceń na niektórych lotniskach z powodu pozostałych ograniczeń 5G.

„Oczekujemy wysokiego poziomu koordynacji między regulatorami, firmami telekomunikacyjnymi i branżą lotniczą, aby zapewnić, że klienci nie będą napotykać przeszkód w przyszłości.

Craig Gracioci19 stycznia 2022 17:26

1642608982

Japan Airlines wznowią loty do Stanów Zjednoczonych od czwartku

Japan Airlines opublikowały w środę rano komunikat prasowy informujący klientów, że loty do Stanów Zjednoczonych zostaną wznowione w czwartek.

„Dzisiaj, 19 stycznia, otrzymaliśmy potwierdzenie od FAA (Federalnej Administracji Lotnictwa), że Boeing 777 nie jest już eksploatowany i że wznowimy służbę na terytorium USA z Boeingiem 777 od 20 stycznia” – podała firma w oświadczenie.

Linia lotnicza odwołała loty w środę w odpowiedzi na uwolnienie 5G operatorów bezprzewodowych.

Craig Gracioci19 stycznia 2022 16:16

1642605897

Które główne lotniska centralne zostały dotknięte?

Wolności David Tinder przygotował listę lotnisk węzłowych, na które miało wpływ uruchomienie 5G.

Aby uzyskać pełną listę lotnisk w hubach USA, które obecnie doświadczają opóźnień z powodu odlotów, zobacz, które międzynarodowe linie lotnicze odwołują loty. Sprawdź historię tutaj.

Craig Gracioci19 stycznia 2022 15:24

1642604136

Szef Emirates mówi, że do rana nie wiedział o uruchomieniu 5G w USA, nazywając wszystkich zaangażowanych „winnymi” i „nieodpowiedzialnymi”.

Sir Tim Clark, szef linii lotniczych Emirates z siedzibą w Dubaju, zaatakował rząd USA i amerykańskich dostawców usług bezprzewodowych, gdy pojawili się w środę w CNN.

Clarke powiedział, że został powiadomiony o wydaniu 5G w USA dopiero we wtorek rano. Linie Emirates są napędzane głównie przez Boeingi 777, a eksperci ds. bezpieczeństwa lotniczego ostrzegają przed usterką, która może być spowodowana w szczególności przez 5G.

„Muszę być jak zwykle szczery, to jedna z najbardziej nieszkodliwych, całkowicie nieodpowiedzialnych kwestii. Nazwij to jak chcesz, ponieważ widziałem w moim locie, że są to elementy rządu, producentów, nauki itp. Wiesz, na przykład rząd USA ma prawo do wszystkich częstotliwości.Musimy sprzedać za dużą kwotę ”- powiedział. Powiedział CNN Richard Quest. „Ktoś musiał im wtedy powiedzieć – niebezpieczeństwa i niebezpieczeństwa, jakie stwarzają na określonych częstotliwościach, wykorzystują domenę, lotniska, obszary metropolitalne, które powinny być wtedy zrobione”.

Craig Gracioci19 stycznia 2022 14:55

1642600815

Stowarzyszenie Pilotów: FCC i operatorzy telekomunikacyjni „ignorują” nasze ostrzeżenia o zakłóceniach 5G

Stowarzyszenie Pilotów Linii Lotniczych, które reprezentuje ponad 61 000 pilotów z 38 amerykańskich i kanadyjskich linii lotniczych, wydało wczoraj wieczorem oświadczenie. Świergot Odnośnie opóźnienia we wdrożeniu 5G.

„Dzisiaj opublikowaliśmy najnowszy raport # 5G Opóźnienie we wdrażaniu ”- napisali na Twitterze.

Stowarzyszenie stwierdziło, że opóźnienie odlotu potwierdza powagę bezpieczeństwa lotniczego i ryzyka operacyjnego.

Raport stwierdza jednak, że podróżni lotniczy i eksporterzy statków „zasługują na zobowiązanie operatorów telekomunikacyjnych do nieuruchamiania nowej usługi 5G na żadnym lotnisku zidentyfikowanym przez FAA jako podlegające zakłóceniom 5G”.

Thomasa Fentona19 stycznia 2022 14:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *