Czterokrotny mistrz NBA Manu Jinophili, legendy WNBA Swin Cash i Lindsay Whelan są wśród finalistów Galerii Sław Nicemith.

Cleveland – legenda San Antonio Spurs i czterokrotny mistrz NBA Manu Ginobili oraz legendy WNBA Swin Cash i Lindsay Whelan poprowadziły 11 finalistów w drużynach północnoamerykańskich i kobiecych w klasie Nicemith Hall of Fame 2022.

Pozostała ósemka finalistów to: były Los Angeles Laker Michael Cooper; Były napastnik Milwaukee Bucks, Marquez Johnson; Wieloletni sędzia NBA Hugh Evans; długoletni trener uniwersytecki Bob Hawkins; długoletni trener NBA George Carl; Marianne Stanley, trenerka z college’u kobiet i WNBA; pięciokrotny All-Star Tim Hardway; I trener koszykówki Texas Girls High School Letta Andrews.

Ksenofilia – wraz z Hall of Famer Billem Bradleyem – jednym z zaledwie dwóch zdobywców tytułu Euroleak, stopnia NBA i złotego medalu – stała się jedną z twarzy dynastii Spurs z Hall of Famer Tim Duncan i przyszłym Hall of Famer Tony. Parker i zdobył złoty medal z Argentyną w 2004 roku i brązowy medal w 2008 roku. Jego pragnienie zerwania się z ławki przez większość swojej kariery pomogło zmienić drugie jednostki San Antonio w broń masowego rażenia.

Cash zdobył trzy mistrzostwa NBA, dwa mistrzostwa NCAA i dwa złote medale olimpijskie – Time All-Star. Velan, podobnie jak Casey, trzykrotny mistrz WNBA i dwukrotny złoty medalista olimpijski, zbudował pięć drużyn All-Star i trzy najlepsze drużyny WNBA w swojej 15-letniej karierze w Connecticut Sun.

Cooper był jednym z najlepszych defensywnych spikerów Lakers w latach 80., wygrywając pięć tytułów mistrzowskich NBA, pięć nagród drużynowych w obronie wszystkich oraz nagrodę ligi defensywnego gracza roku w 1987 r. Utworzył pięć drużyn All-Star z Johnson Bucks. , I zdobył mistrzostwo kraju podczas swojej kariery w college’u w UCLA, podczas gdy Evans był sędzią NBA przez 28 lat, w tym czasie grał w 170 meczach play-off, 35 finałach NBA i czterech NBA All-Star Games.

READ  Nakazy ewakuacji wydane podczas szalejących pożarów w Kalifornii

Hardway jest pięciokrotnym złotym medalistą All-Star i olimpijskim, który w swoich 13 sezonach NBA zlikwidował swoich charakterystycznych przeciwników w crossoverach, głównie w Golden State Warriors i Miami Heat. Carl odniósł szóste zwycięstwo trenera NBA (1175) i dotarł do finałów NBA przez Seattle Supersonics w 1996 roku – jeden z sześciu przystanków w 27 sezonach jako trener NBA. Hawkins trenował w Cincinnati, Kansas i Wirginii Zachodniej, był jednym z zaledwie sześciu trenerów I ligi, który wygrał co najmniej 900 meczów, i zajął czwarte miejsce w 1992 i 2010 roku.

Stanley, obecnie trener Indiana Fever WNBA, wygrał College National Championship na Old Dominion w 1985 roku, a później trenował w Ben, USC, Stanford i Call. Andrews jest trenerem drużyny dziewcząt z Texas High School od 51 lat i ma na koncie 1416 zwycięstw – więcej niż jakikolwiek trener w szkole średniej wszechczasów, zarówno płci męskiej, jak i żeńskiej.

Klasa 2022 zostanie oficjalnie wydana podczas finałowej czwórki 2 kwietnia w Nowym Orleanie i zostanie wygrawerowana 10 września w Hall w Springfield w stanie Massachusetts.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *