Google obniżył pensje dla pracowników w Karolinie Północnej. Teraz pracownicy protestują

Dotacje kapitałowe, które zazwyczaj stanowią dużą część całkowitego wynagrodzenia dla pracowników technologicznych, również zostały zmniejszone, począwszy od zeszłego miesiąca. W przypadku niektórych pracowników oznacza to, że ich dotacje na akcje mogą być nawet o 25 procent niższe niż w przypadku pracy w innych biurach Google, takich jak Atlanta, powiedzieli pracownicy w liście.

Pracownicy mówią, że chcą odwrócić obniżki wynagrodzeń, a ich przełożeni zobowiązali się do bardziej przejrzystego określania różnic w wynagrodzeniach między regionami.

W liście pracownicy napisali: „Dlaczego ta nowa polityka jest wprowadzana po tym, jak nasza praca przyczyniła się do rekordowych wyników na giełdzie, pomimo Covid-19?” przeglądarka google Zarobił 257,6 miliarda dolarów w przychodach w 2021 r., o 41 proc. więcej niż w 2020 r.

W przeszłości siła robocza Google była skoncentrowana w rejonie zatoki San Francisco, jednym z najdroższych miejsc do życia w kraju. Ale w 2020 r. firma zapowiedziała, że ​​podwoi możliwości zatrudnienia w wielu różnych lokalizacjach, po części po to, by zwiększyć różnorodność siły roboczej firmy.

w 2020 r. Post na bloguDyrektor generalny Sundar Pichai podał Atlantę w Chicago i Waszyngton jako miejsca, do których zwracają się o pomoc. Zwiększenie liczby czarnoskórych pracowników W firmie. W 2021 r. 4,4 proc. pracowników Google było czarnoskórych, w porównaniu z 3,7 proc. rok wcześniej, według rocznego roku firmy. Raport o różnorodności.

„W naszym corocznym przeglądzie stwierdziliśmy, że wytyczne dotyczące premii Trójkąta Badawczego przekroczyły standardy płacowe na rynku, więc wprowadziliśmy korekty, aby dostosować się do lokalnego rynku. Pracownicy tam pracujący nie zauważyli spadku pensji ani istniejących dotacji na akcje” – rzeczniczka Google Shannon Newberry powiedział: „Naszym celem jest zawsze wyprzedzać lokalny rynek”.

W ostatnich latach giganci technologiczni roili się po całym kraju w poszukiwaniu dodatkowych – a czasem tańszych – talentów. Amazon przeprowadził ogólnokrajowe wyszukiwanie urody „HQ2” przed lądowaniem w Północnej Wirginii. Tesla przenosi swoją siedzibę do Teksasu. Google, Facebook i inni giganci otworzyli biura w największych miastach w całym kraju.

READ  Te obszary Stanów Zjednoczonych są tego lata „wysoce” narażone na awarie

Wiele firm płaci różne poziomy w zależności od lokalizacji pracowników i kosztów utrzymania.

Branża technologiczna zawsze walczyła o zwiększenie różnorodności wśród głównie męskiej, białej i azjatyckiej siły roboczej. W szczególności Google miał problemy z praktykami rekrutacyjnymi w historycznie czarnych uczelniach i uniwersytetach, Gazeta The Post donosiła.

W zeszłym roku Kamala Subramaniam, szefowa personelu Durham w Google, której zadaniem jest rozszerzenie obecności firmy w regionie, powiedziała, że ​​chce ściśle współpracować z HBCU.

Subramaniam powiedział w raporcie wywiad Z Raleigh News i Observer.

Obecni pracownicy powiedzieli w wywiadach, że Google ma od 200 do 300 pracowników w regionie. Firma powiedziała, że ​​tego chce Jego istnienie rośnie do ponad 1000, co czyni ten region ważnym ośrodkiem inżynieryjnym.

Powiedział pracownik Google z okolicy, który wypowiadał się pod warunkiem zachowania anonimowości w celu omówienia spraw wewnętrznych.

Ten pracownik i inny pracownik potwierdzili, że uwielbiają pracować w Google i uważają, że firma dobrze im zapłaciła, ale chcieli mieć pewność, że firma traktuje wszystkich swoich pracowników uczciwie.

„Chcemy, aby to biuro odniosło sukces, i chcemy, aby to biuro stało się bardzo zróżnicowanym biurem. Chcemy po prostu, aby było udanym i zróżnicowanym biurem, w którym ludzie zarabiają tyle samo, co ich rówieśnicy” – powiedział pracownik.

Pandemia doprowadziła również do rozprzestrzenienia się większej liczby pracowników Google w całym kraju, ponieważ ludzie skorzystali z możliwości pracy zdalnej i przenieśli się do droższych lokalizacji. Personel powiedział, że wielu pracowników z obszaru Trójkąta przeniosło się tam podczas pandemii.

Ogłoszenie obniżek płac poniżej poziomów krajowych nastąpiło po tym, jak wiele osób podjęło ten krok, napisali pracownicy w liście do kierownictwa. Jeden z pracowników powiedział, że niektórzy opuścili teren.

READ  Firma zajmująca się odszkodowaniem za zamieszki policjanta nakazała innemu pracownikowi usunięcie zdjęcia kostiumu kąpielowego, z czym skontaktował się HR

Dyrektorzy Google powiedzieli, że większość pracowników powinna pracować w biurze przez większość dni w tygodniu, jeśli będzie to bezpieczne. Firma utworzyła wewnętrzny kalkulator dla pracowników, którzy opuścili drogie obszary San Francisco i Nowego Jorku, aby obliczyć, o ile ich płaca zostanie zmniejszona, jeśli nie wrócą, Reuters wzmiankowany w sierpniu.

W przypadku pracowników w Północnej Karolinie cięcia płac wydają się być szczególnie ukierunkowane.

„To po prostu pasuje do tego schematu wyjazdu na południe w celu zdobycia tańszej siły roboczej” – powiedział jeden z pracowników. „To wygląda naprawdę źle.”

rewizja

Rzeczniczka Google Shannon Newberry. Wcześniejsza wersja tego artykułu zawierała błędne nazwisko. Ten artykuł został zaktualizowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *