Mężczyzna oskarżony o wjechanie samochodem na bożonarodzeniową paradę Waukesha wygłosił płaczliwe argumenty końcoweCNN

Darrell Brooks powiedział jurorom we wtorek podczas kłótni zamykających, że nie zrobił tego celowo SUV przedziera się przez bożonarodzeniową paradę W zeszłym roku w Waukesha w stanie Wisconsin zginęło sześć osób, a kilkadziesiąt zostało rannych.

Brooks reprezentował się podczas trzytygodniowego procesu. Podczas swojej 50-minutowej dyskusji zamykającej ze łzami w oczach poprosiła przysięgłych, aby zastanowili się, czy samochód mógł zostać wyłączony podczas incydentu w listopadzie zeszłego roku, a skutki procesu – wraz z negatywną prasą – dla jej rodziny.

„A co, jeśli pojazdu nie można zatrzymać z powodu awarii? Co jeśli kierowca nie jest w stanie zatrzymać pojazdu? Z tego powodu, co jeśli kierowca wpadnie w panikę? Czy to denerwuje kierowcę? Brooks powiedział, że pojazd, którym jechał tego dnia, został odwołany. Jennifer Toro, sędzia hrabstwa Waukesha, usunęła te komentarze z rejestru.

„Nigdy nie słyszałem, żeby ktoś celowo próbował kogoś skrzywdzić, próbując zatrąbić w róg, jednocześnie próbując ostrzec ludzi o swojej obecności” – powiedział Brooks.

Pozwany wielokrotnie twierdził, że podczas procesu mówiono o nim „nieprawdziwe oświadczenia” i „kłamstwa”. Po tym, jak powiedział, że jego sumienie jest czyste i że pogodził się z Bogiem, Brooks powiedział kilka razy w ostatnich 10 minutach swoich końcowych argumentów, aby pogodzić się z werdyktem ławy przysięgłych i nie denerwować się.

„Cokolwiek zdecydujesz, upewnij się, że możesz z tym żyć. Tyle masz mocy” – powiedział Brooks. „Pokonaj swoją decyzję”.

Prokurator okręgowy hrabstwa Waukesha Susan Ober zaprzeczyła twierdzeniom Brooksa, że ​​chce, aby przysięgli troszczyli się o jej rodzinę, podczas gdy inne rodziny w tej tragedii mogą już nigdy nie zobaczyć swoich bliskich.

„W tej sprawie ucierpiało 68 osób. To nie był wypadek – powiedział Opper.

Prokurator okręgowy Waukesha Susan Opper jest widziana podczas oskarżenia Darrella Brooksa w sądzie okręgowym hrabstwa Waukesha we wtorek, 25 października 2022 r.

Opper wielokrotnie powiedział ławie przysięgłych, że pomimo twierdzeń Brooksa, że ​​nie uderzył ludzi umyślnie SUV-em, istnieją przytłaczające dowody na to, że Brooks był w pełni świadomy swoich działań, kiedy jechał swoim SUV-em przez tłum setek ludzi.

READ  Co najmniej trzy osoby zginęły, a kilka zostało rannych, gdy pociąg Amtrak wykoleił się w Missouri

„Uderzył około 30 mil na godzinę. To było celowe. Przedarł się przez 68 różnych osób, 68. Jak możesz trafić w jedną? Jak możesz trafić w dwie i iść dalej?” – zapytał Opper.

Opper powiedział również, że zachowanie Brooksa podczas procesu nie powinno odwracać uwagi przysięgłych od swoich obrad.

„Musisz wziąć pod uwagę tylko zachowanie Darrella Brooksa w centrum Waukesha wieczorem 21 listopada 2021 r.” – powiedział Opper ławie przysięgłych. „Nie zrobił nic wcześniej i nie zrobił nic po tym. Kiedy wrócisz do tej sali sądowej, bądź posłuszny sędziemu Toro. Ogranicz swoje komentarze do jego zachowania 21 listopada.

Jurorzy będą teraz zastanawiać się, czy skazać Brooksa. Po godzinie i 45 minutach obrad we wtorek sędziowie zakończyli pierwszy dzień obrad bez wyroku. Oczekuje się, że ława przysięgłych powróci do sądu w środę o 9:30 czasu wschodniego.

Brooks nie przyznał się do winy za ponad 70 zarzutów, w tym sześć zarzutów umyślnego zabójstwa pierwszego stopnia. Wcześniej nie przyznał się do winy z powodu niepoczytalności, ale przyznał się do swoich publicznych obrońców Apel o niepoczytalność został wycofany we wrześniu. Prokuratorzy złożyli później wniosek o wycofanie się ze sprawy, a sędzia orzekł, że Brooks może reprezentować się na rozprawie.

Niezwykła decyzja Brooksa Reprezentować się w sądzie i w jego ciągłych niepokojach Śledztwo było nieustannie zakłócane przez dziwaczne zachowanie. Rozmawiał z prawnikami i sędzią, zadając niejasne pytania, kwestionując jurysdykcję sądu i oświadczając, że „Darrell Brooks” nie jest jego nazwiskiem.

Sędzia Toro kilkakrotnie usuwał Brooksa z sali sądowej i umieszczał go w sąsiedniej sali sądowej, gdzie mógł komunikować się za pomocą monitora i mikrofonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *