Kontrakty terminowe na akcje spadają po tym, jak Alphabet zgłosi stratę zysków

Kontrakty terminowe na amerykańskie akcje spadły we wtorek wieczorem po rozczarowujących wynikach Alphabet za trzeci kwartał, które były w tym tygodniu zwiastunem zysków największych spółek technologicznych.

Kontrakty terminowe Dow Jones Industrial Average spadły o 75 punktów, czyli 0,24%. Kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq 100 spadły odpowiednio o 0,96% i 2,04%.

Akcje spółki zależnej Google, Alphabet, spadły o ponad 6% w przedłużonym okresie rozliczeniowym. Gigant wyszukiwania internetowego Nieodebrane oczekiwania co do efektu końcowego. Firma Alphabet odnotowała również spadek przychodów z reklam w YouTube, co skłoniło inwestorów do omówienia perspektyw dla innych firm technologicznych, które polegają na wydatkach na reklamę.

„Myślę, że musimy spojrzeć z szerszej perspektywy i zdać sobie sprawę, że nikt nie jest tak naprawdę odporny na tym rynku, że wydatki są spowolnione” – powiedziała Brenda Vengelo Global Advisors z Sand Hill we wtorek w programie CNBC „Closing Bell: Overtime” na temat reklamy cyfrowej.

Akcje innych dużych firm technologicznych spadły w handlu po godzinach na odwrocie raportu. Akcje Meta Platform spadły o 4,1%, a akcje Amazona spadły o 2%.

Tymczasem akcje Microsoftu spadły później o około 3% Gigant technologiczny informuje o niższych niż oczekiwano przychodach z chmury Jednak w swoich ostatnich wynikach kwartalnych pobiła prognozy zysków i przychodów.

Podczas wtorkowej sesji regularnej indeks Dow Jones Industrial Average zyskał 337 punktów, czyli około 1,1%. Indeks S&P 500 wzrósł o 1,6%, a Nasdaq Composite o 2,2%. Te zyski, w połączeniu z niższymi rentownościami obligacji, pomogły głównym średnim przedłużyć ich wzrost trzeci dzień z rzędu.

Handlowcy oczekują kwartalnych wyników zarobków Boeinga i Krafta Heinza we wtorek przed dzwonkiem, a także większych zarobków Big Tech od Meta po dzwonku.

Monitorują również najnowsze dane ekonomiczne dotyczące cotygodniowych wniosków o kredyt hipoteczny, zapasów hurtowych i sprzedaży nowych domów.

READ  Grill Bay Area KC jest na stałe zamknięty po 55 latach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *