Przerażający upadek kryptowalut wywołuje „poważną” panikę po utracie 2 bilionów dolarów w Bitcoinach, Ethereum, XRP i Solanie.

Aktualizacja 07/06 poniżej. Ten post został pierwotnie opublikowany 4 lipca

Bitcoina
Bitcoina
Wartość Bitcoina spadła do około 50 000 dolarów po tym, jak prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell ostrzegł przed „okresem krytycznym”.

Zapisz się teraz Forbes Crypto Assets i doradca Blockchain „I odkryj popularne projekty blockchain, które mają przynieść zyski przekraczające 1000%” w następstwie trzęsienia ziemi związanego z halvingiem Bitcoina!

Cena Bitcoina spadła o około 25% w ciągu ostatniego miesiąca, przy spadku całkowitej wartości Bitcoina, Ethereum i XRP.
Falująca waluta
Rynek kryptowalut i Solana po raz pierwszy od początku lutego zbliżają się do progu kapitalizacji rynkowej wynoszącej 2 biliony dolarów – w porównaniu z prawie 3 bilionami dolarów w marcu.

Teraz, po tym jak legendarny miliarder z branży technologicznej powiedział, że wierzy, że Bitcoin może zastąpić dolara amerykańskiego, upadła giełda Bitcoin Mt. Goxa w wywołaniu czegoś, co może być falą pływową Bitcoina.

Zarejestruj się teraz, aby skorzystać z bezpłatnego okresu próbnego Kodeks kryptograficznyCodzienny pięciominutowy biuletyn dla traderów, inwestorów i entuzjastów kryptowalut, który będzie na bieżąco informował Cię o najnowszych wydarzeniach i informował Cię o rynku Bitcoin i kryptowalut.

Forbesa„Co jest najważniejsze” – Elon Musk komentuje ogromne trzęsienie ziemi na rynku Bitcoina wywołane przez technologicznego miliardera

„W dniu 5 lipca 2024 r. [Mt. Gox] „Powiernik ds. Rehabilitacji dokonał płatności w Bitcoinach i Bitcoin Cash na rzecz niektórych Wierzycieli Rehabilitacyjnych za pośrednictwem części wyznaczonych giełd kryptowalut itp. zgodnie z Planem Rehabilitacji” – czytamy w piśmie Do Whom It May Concern. Zostało opublikowane Do miejsca Mt. Gox.

Wkrótce po publikacji dokument nie był dostępny, ale nie od razu było jasne, dlaczego.

Wcześniej analitycy Bitcoina i kryptowalut z Arkham
Arkham
Wywiad podał, że zaobserwował transfer prawie 50 000 bitcoinów o wartości 2,7 miliarda dolarów pod kontrolą Mt. Przejdź do innego portfela, co może być oznaką, że kryptowaluta może wkrótce zostać rozdana wierzycielom.

„Jeśli w krótkim czasie na rynki trafi dodatkowe 200 000 bitcoinów o wartości ponad 10 miliardów dolarów, podaż prawdopodobnie przewyższy popyt i możemy zaobserwować spadek ceny bitcoinów” – Neil Rorty, analityk platformy inwestycyjnej Stocklytics, powiedział w komentarzach e-mailowych.

Pod koniec czerwca powiernicy giełdy Mount Jux ogłosili, że giełda, która upadła dziesięć lat temu, na początku lipca rozpocznie dystrybucję wśród wierzycieli prawie 10 miliardów dolarów w postaci bitcoinów, bitcoin cash i walut fiducjarnych.

Aktualizacja 07/06: Załamanie cen Bitcoina osiągnęło najniższy poziom, a szerszy rynek kryptowalut nieznacznie odbił się po ostrej wyprzedaży w tym tygodniu.

Jednak handlowcy i analitycy nadal obawiają się, że załamanie ceny Bitcoina może doprowadzić do spadku cen Ethereum, XRP, Solany i innych głównych kryptowalut.

Powszechnie obserwowany Indeks Strachu i Chciwości Kryptowalut, stworzony przez witrynę danych Alternative.me, spadł do najniższego poziomu od stycznia 2023 r., po tym jak cena Bitcoina spadła do zaledwie 17 000 dolarów w następstwie upadku giełdy kryptowalut FTX, i obecnie wynosi balansując na krawędzi… „ekstremalnego strachu”.

„Kapitalizacja rynkowa kryptowalut spadła poniżej 2 bilionów dolarów, przyspieszając jej spadek i tracąc ponad 8%” – powiedział Alex Kubtskevich, główny analityk rynku w FX Pro, w komentarzach e-mailowych, w których opisał spadek ceny Bitcoina jako „przerażający”. wiele altcoinów poniosło dwucyfrowe straty w ciągu ostatnich 24 godzin.”

„200-dniowa średnia ruchoma Bitcoina nie okazała się wsparciem i zaobserwowaliśmy przyspieszenie sprzedaży po wybiciu poniżej tej linii” – napisał Kubckiewicz, dodając, że „sytuacja na cenie Ethereum wygląda jak przerwa, zanim będzie mógł nastąpić nowy ruch w dół przywrócić cenę do… 2300 dolarów.

Zarejestruj się teraz Kodeks kryptograficzny—Bezpłatny codzienny biuletyn dla entuzjastów kryptowalut

ForbesaMiliarder, który kupił Bitcoin, ujawnia szok po wzroście cen Ethereum, XRP i kryptowalut

„Kierunek Bitcoina w nadchodzących dniach zostanie określony przez presję sprzedażową ze strony użytkowników Mount Jux” – powiedziała w komentarzach e-mailowych Rachel Lin, dyrektor generalna zdecentralizowanej giełdy Sin Futures.

„Rynek oczekuje, że większość użytkowników Mt.Gox porzuci swoje tokeny, ale możemy zaobserwować odbicie, jeśli sprzedaż będzie niższa niż oczekiwano. Z drugiej strony, jeśli sprzedaż będzie wystarczająca, aby obniżyć cenę, możemy spodziewać się kwoty 50 000 USD. poziom wkrótce.”

Lin ostrzegł, że „kluczowe poziomy” dla Bitcoina i Ethereum wyniosły odpowiednio 60 000 dolarów i 3350 dolarów – oba zostały obecnie „zdecydowanie przełamane”.

„Zgodnie z oczekiwaniami spadek wartości Bitcoina doprowadził do spadku wszystkich innych aktywów” – powiedział Lin. „Ethereum
Eter
Wartość memecoina spadła w ciągu tygodnia o około 9%, a wartość większości memecoinów spadła o 10% do 20%.

READ  Japoński indeks Nikkei przekracza 33 tysiące punktów. Rynki azjatyckie zwyżkują przed posiedzeniem Fed

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *