Blue Jays domagają się zwolnienia Jose Coasa z Cubs

Cubs ogłosili dziś po południu, że praworęczny Jose Quas Został odebrany ze zwolnienia przez Blue Jays. Cuas został wyznaczony do przydzielenia na początku tego tygodnia, aby zrobić miejsce dla prawicy Ethana Robertsa W 40-osobowym składzie klubu. To posunięcie oznacza, że ​​40-osobowy skład Toronto będzie pełny.

Coas, który pod koniec tygodnia będzie obchodził swoje 30. urodziny, zadebiutował w lidze Royals w 2022 roku, ale został sprzedany do Cubs za zapolowego. Nelsona Velasqueza W ostatecznym terminie handlu latem ubiegłego roku. Podczas pobytu w Kansas City był przyzwoitym środkowym obrońcą drużyny Royals, osiągając 4,08 ERA (106 ERA+) z 4,41 FIP w 79 1/3 rund pracy dla klubu w sezonach 2022–2023. Na nieszczęście zarówno dla Cuasa, jak i Cubsów, kiedy w zeszłym roku przybył do Chicago, koła zaczynały się sypać.

Chociaż jego ERA na poziomie 3,04 w 27 występach w drużynie Cubs zeszłego lata był właściwie całkiem solidny, pojawiły się niepokojące elementy peryferyjne. Jego współczynnik trafień spadł z 27,1% podczas jego gry w Royals w zeszłym roku do alarmujących 19% w Chicago, podczas gdy wskaźnik chodzenia wzrósł z 10% w Kansas City do 14% na północy. Siderzy. Chociaż wysoki współczynnik odbicia piłki po ziemi wynoszący 55,6% pozwolił Cuasowi ograniczyć obrażenia do minimum, nie szuka on już pozycji jako wysokiej jakości środkowy pomocnik.

Sytuacja Kuasa przybrała gorszy obrót w 2024 roku, kiedy jego skuteczność przy piłce po ziemi spadła do zaledwie 31%. Chociaż jego tempo chodu spadło do najlepszego w karierze 9,2%, przynajmniej częściowo było to wynikiem przeciwstawnych uderzeń na boiskach Cuasa, przy współczynniku beczki wynoszącym 14,3% i współczynniku mocnych uderzeń 45,2%. Chociaż wskaźnik trafień Cuasa ponownie wzrósł w tym roku do bardziej akceptowalnego poziomu 21,5%, nie wystarczyło to, aby praworęczny zrezygnował z 12 runów (11 zdobytych) w 13 1/3 rund pracy dla drużyny Cubs w tym roku, co pozostawiło mu 7,43 ERA i 5,99 FIP.

READ  Rozgrywający Philadelphia Eagles Jason Kelce ogłosił, że po 13 sezonach odchodzi z NFL

Pomimo tych głębokich zmagań podczas jego pobytu w Chicago, nietrudno zrozumieć, dlaczego Blue Jays chcieliby zaryzykować na prawym skrzydle. W końcu, gdy arsenał Cuasa działa dobrze, jego kombinacja ciężarka i slidera pozwala mu uderzać około jednej czwartej pałkarzy, z którymi się spotyka, przy jednoczesnym utrzymywaniu chodu na poziomie około 10% i wyprowadzaniu uderzeń z ziemi mniej więcej połowy odbitych piłek. Z pewnością taki jest profil wartościowego miotacza, choć Coasowi w trakcie swojej kariery nie udało się jeszcze zebrać wszystkiego w jedną całość na poziomie dużej ligi.

Nawet jeśli nie będzie w stanie wykorzystać tego potencjału, praworęczny nadal zapewnia Blue Jays opcję zastępczego ramienia za minimalną pensję, którego w razie potrzeby można przenieść z Triple-A do głównych drużyn. Jest cennym towarem dla każdego byka, ale szczególnie dla zapolowego Blue Jays, który w sezonie 2024 odnotował najgorszy w lidze wynik 4,83 FIP. Jeśli klub w którymś momencie zwróci się do Quaasa, prawdopodobnie będzie miał na to wpływ środkowy relief miesza się z takimi jak on Zacka Boba I Geneza Cabrery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *