Ziemniaki w kosmosie? Zdjęcie księżyca Marsa, Fobosa, wykonane przez NASA, zadziwia Internet

Nowe Delhi: NASA Jego najnowszy post w „Kosmosie” ponownie zyskuje popularność w mediach społecznościowych. Ziemniak’. Tak, dobrze czytacie, wygląda jak ziemniak FobosIstnieje zwarty księżyc Marsa przestrzeń.
Dzieląc się zdjęciami „kosmicznego ziemniaka”, NASA oznajmiła na Instagramie: „Kosmiczny ziemniak Fobos jest większym z dwóch księżyców Marsa – ale jego średnica nadal wynosi tylko około 27 x 22 x 18 kilometrów (17 x 14 x 11 mil). Ponieważ Fobos jest tak mały, jego grawitacja „nie jest wystarczająco silna, aby nadać mu kulisty kształt (jak ziemski księżyc), co nadaje mu nierówny wygląd”.

Dodała również: „Fobos również znajduje się na kursie kolizyjnym z Marsem, chociaż dotarcie tam zajmie trochę czasu. Zbliża się do Czerwonej Planety z prędkością sześciu stóp (1,8 metra) na sto lat. W tym tempie Księżyc albo zderzy się z Marsem w ciągu 50 milionów lat, albo podzieli się na pierścień.
NASA podała również, że zdjęcie zostało wykonane kamerą High Definition Imaging Science Experiment (HiRISE) umieszczoną na sondzie Mars Reconnaissance Orbiter, która bada Marsa od 2006 roku.

Według NASA, Księżyc marsjański Fobos jest czerwonobrązowy i grudkowaty, wypełniony wieloma kraterami różnej wielkości. Biała plama pojawia się obok krateru Stickney, szczególnie dużego krateru po jego prawej stronie.

Odkąd NASA opublikowała to zdjęcie, ludzie szaleją na jego punkcie. Jeden z użytkowników skomentował: „Kto uprawia ziemniaki w kosmosie?”

Inny użytkownik skomentował: „NASA mówi bardzo poważnie. NASA: Znaleźliśmy ziemniaki w kosmosie”.
Inny powiedział: „No cóż, chłopcze, dotarliśmy w kosmos”.

READ  Inteligentny model materiałów, który przeczy prawom ruchu Newtona

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *