Blue Origin ogłasza zastąpienie Pete’a Davidsona w nadchodzącej misji turystyki kosmicznej

Firma ogłosiła w poniedziałek, że zastąpi Davidsona głównym inżynierem swojej rakiety półorbitalnej, Garym Lay.

Davidson, który stał się Rekwizyt intrygującej rozrywki W związku z jego związkiem z Kim Kardashian i kłótnią z Kanye Westem miał zaplanowaną podróż jako zaproszony gość wraz z pięcioma płacącymi klientami na pokładzie rakiety New Shepard firmy Blue Origin. Ale kiedy Blue Origin ogłosił w zeszłym tygodniu, że musi przełożyć ten lot – z 23 marca na 29 marca – na dodatkowe testy naziemne rakiety, firma ogłosiła również, że Davidson nie może już dołączyć do misji.
Lai, który od 18 lat jest poza Błękitnym Niebem i posiada kilka patentów związanych z projektem rakiety New Shepard, będzie latał wraz z pięcioma wcześniej ogłoszonymi płatnymi klientami. Wśród nich Marty Allen, inwestor i Były dyrektor generalny Party Supply Store; Jim Kitchen, biznesmen i profesor biznesu; George Nield Były współdyrektor dla Biura Handlowego Transportu Kosmicznego Federalnej Administracji Lotnictwa; Mark Hagel, Anna Deweloper w Orlando i jego żona Sharon Hagel, która założyła organizację non-profit zajmującą się przestrzenią kosmiczną.
Po latach spokojnego rozwoju, rakieta turystyki kosmicznej Blue Origin wystartowała po raz pierwszy w zeszłym roku z Bezosem, lecąc obok bohaterki Space Society Wally Funka, a także jego brata Marka Bezosa i innych. Klient płaci.
Od tego czasu Blue Origin trafiło na pierwsze strony gazet, publikując inne znane nazwiska podczas dwóch kolejnych lotów, w tym gwiazdę Star Trek. William Shatner I dzień dobry gospodarzu Ameryko Michael Strahan.

Celem Blue Origin jest uczynienie z tych suborbitalnych lotów kosmicznych ostoją popkultury, dając zaproszonym gościom – dotychczas głównie celebrytom – 10-minutowy lot rozrywkowy z prędkością ponaddźwiękową – i każdemu, kto mógł sobie na to pozwolić.

Zmiana załogi z Lai i Davidsonem nie jest pierwszą. W zeszłym roku firma wystawiła na aukcję jeden bilet na lot u boku Bezosa i nienazwanego jeszcze zwycięzcy tej aukcji Zgodził się wydać 28 milionów dolarów na fotel. Ale potem zwycięzca zrezygnował, wybrał podróż w późniejszym przydzieleniu i jako drugi w aukcji, Inwestor holenderskiprzekazał bilet swojemu 18-letniemu synowi, Oliver Damon.

Przed lotem w tym miesiącu pasażerowie Blue Origin spędzą kilka dni na szkoleniu w obiektach Blue Origin w zachodnim Teksasie przed dniem lotu, gdzie wejdą na pokład kapsuły załogi New Shepard na szczycie rakiety. Po starcie pocisk przekroczy prędkość dźwięku i oddzieli się od kapsuły w górnej części toru lotu. Gdy rakieta startowa powróci w kierunku Ziemi, aby wylądować pionowo, załogowa kapsuła będzie nadal wznosić się wyżej w atmosferę na ponad 60 mil nad powierzchnię, gdzie widoczna jest czerń kosmosu, a okna kapsuły zapewnią panoramiczny widok na Ziemię.

Gdy lot osiągnie punkt kulminacyjny, pasażerowie doświadczą kilkuminutowej nieważkości. Bezos spędził swój czas w stanie nieważkości kręgle I klapki w kabinie. byli inni? Wklej go w oknie.

Gdy grawitacja zacznie przyciągać kapsułę z powrotem w stronę ziemi, pasażerowie ponownie doświadczą silnych przeciążeń, zanim rozłożą spadochrony, aby spowolnić pojazd. Następnie zejdzie z prędkością mniejszą niż 20 mil na godzinę na pustyni w Teksasie.

Blue Origin New Shepard wystartował z wyrzutni z 90-letnim aktorem Star Trek Williamem Shatnerem i trzema innymi cywilami 13 października 2021 r. W pobliżu Van Horn w Teksasie.

Ponieważ loty są suborbitalne – co oznacza, że ​​nie generują wystarczającej prędkości ani nie obierają właściwej trajektorii, aby uniknąć natychmiastowej erozji w dół przez grawitację Ziemi – cały lot zajmie tylko około 10 minut.

READ  Dyrektor finansowy Costco sugeruje podwyższenie składek członkowskich

Poprawka: Ten artykuł został zaktualizowany, aby odzwierciedlić poprawną pisownię imienia Gary Lai.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *