Według Stanowej Służby Leśnej strażacy z Teksasu walczyli w zeszłym tygodniu ze 178 pożarami, które spowodowały spalenie ponad 108 000 akrów.

„Strażacy utworzyli fort na Star Hollow Road na południe od Libanu, gdzie zapobiegli jego rozprzestrzenianiu się” – dodał tweet.

Hrabstwo Hood, położone na płaskowyżu Edwards, jest częścią obszaru metra Dallas-Fort Worth-Arlington. W hrabstwie Erat na zachodzie znajdują się dwie największe w Ameryce Północnej elektrownie wykorzystujące odnawialne źródła gazu ziemnego.

Służba leśna Texas A&M poinformowała w poniedziałek, że strażacy próbują chronić ludzi i domy, ponieważ w zeszłym tygodniu 178 pożarów lasów spaliło ponad 108 000 akrów w całym stanie.

Oczekuje się, że pożary w południowo-zachodnim Teksasie ulegną pogorszeniu w poniedziałek, zgodnie z raportem Forest Service.

Władze poinformowały, że aktywność pożarów wzrosła z powodu „krytycznej pogody pożarowej i silnych wiatrów” wykrytych w niedzielę na autostradzie międzystanowej 35.

Według raportu strażacy odpowiedzieli w zeszłym tygodniu na 178 pożarów lasów, które spaliły 108 493 akrów w całym stanie.

Według Erin O’Connor, rzeczniczka Texas A&M Forest Service, w niedzielę wybuchły 23 pożary. Jest za duży Pożar kompleksu Eastland Łzy przez środkowy Teksas.
Według strony internetowej, łącznie 54 463 akrów kampusu zostało dotkniętych siedmioma pożarami i obecnie płonie w 60%. InciWeb.

Siedem pożarów w pożarze kompleksu Eastland:

  • Kidfire, hrabstwo Eastland (42 333 akrów, w tym 45%)
  • Blowing Basin Fire, hrabstwo Eastland (wartość 241 akrów, w tym 60%)
  • Cedar Mountain Fire, hrabstwo Eastland (szacunkowo 179 akrów, w tym 40%)
  • Oak Mode Fire, Brown County (4031 akrów, w tym 80%)
  • Pożar pola pszenicy, hrabstwo Eastland (7 268 akrów, w tym 60%)
  • Mangam Fire, hrabstwo Eastland (11 akrów, w tym 95%)
  • Walling Fire, hrabstwo Eastland (383 akrów, 100% w zestawie)

Według Służby Leśnej cztery początkowe pożary, które spowodowały pożar kompleksu Eastland, rozpoczęły się w ubiegłą środę i czwartek. W sumie zniszczonych zostało 158 budynków, podali strażacy. Nie zgłoszono żadnych różnic między domami, firmami lub budynkami.

READ  Co najmniej 24 osoby zmarły z powodu mroźnej pogody w świąteczny weekend

Przyczyna pożaru jest badana.

W piątek gubernator Greg Abbott powiedział, że co najmniej 50 domów zostało zniszczonych w trzech społecznościach.

Pewna ulga może nadejść w poniedziałek po południu, ponieważ region jest na skraju silnych burz i spodziewane są dwa cale deszczu, powiedział meteorolog CNN Robert Shackleford. W całym stanie Trudne warunki pogodowe Shackleford dodał, że w godzinach popołudniowych i wieczornych może to dotyczyć nawet 20 milionów teksańczyków.

Abbott nakazał stanowemu urzędowi ratowniczemu zmobilizowanie i utrzymywanie w gotowości kilku jednostek, w tym dwóch zespołów poszukiwawczo-ratowniczych i kilku załóg łodzi Swiftwater.

Pożar kompleksu Eastland rozprzestrzenił się w niedzielę w centrum Teksasu.
W pożarze zginęła co najmniej jedna osoba. Hrabstwo Eastland Asystent sierżanta. Barbara Fenley Zmarł w czwartek wieczorem po tym, jak pomógł ewakuować ludzi z miasta Carbon, 100 mil na zachód od Fort Worth.

Biuro szeryfa hrabstwa Eastland poinformowało, że ostatnio słyszał go, gdy poszedł pomóc starszemu mężczyźnie.

W złych warunkach i słabej widoczności dymu Fenley zjechał z drogi i zginął w pożarze, poinformowało biuro szeryfa.

Firma Abbott wydała w piątek zawiadomienia o katastrofach dla 11 okręgów, w tym Eastland. Kazał wywiesić flagi do połowy masztu Pamięci Fenleya.

Gubernator powiedział, że nigdy nie zapomnimy jego poświęcenia.

Claudia Dominguez z CNN, Paradise Afshar, Holly Yan i Christina Maxouris przyczyniły się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *