Bob Iger ustala swoje priorytety dla Disneya, kiedy wraca jako dyrektor generalny


Nowy Jork
Biznes CNN

Boba Igera W poniedziałek wrócił do siedziby Disneya, aby spotkać się z pracownikami po raz pierwszy od czasu, gdy zaskoczył świat mediów swoim powrotem na stanowisko dyrektora generalnego w zeszłym tygodniu.

Iger omówił kilka problemów stojących przed firmą, w tym obecne zamrożenie zatrudnienia Disneya i to, na czym planuje się skupić, jeśli chodzi o platformę streamingową Disney+. Podkreślił również swój pierwszy priorytet, gdy przejmuje stery: kreatywność.

Iger powiedział pracownikom podczas spotkania rady miejskiej w siedzibie firmy w Burbank w Kalifornii, że zamrożenie zatrudnienia Disneya pozostanie na miejscu – na razie.

To było zamrożenie zatrudnienia ogłosić na początku tego miesiąca przez jego poprzednika Boba Chapka. Wymień Igera splotktóry miał krótką, ale burzliwą karierę jako prezydent Disneya.

Iger powiedział, że utrzymanie zamrożenia w miejscu było „rozsądną rzeczą”, biorąc pod uwagę wyzwania stojące przed firmą. Stwierdził również, że czas trwania moratorium na zatrudnianie będzie czynnikiem, ponieważ dotyczy ogólnej „struktury kosztów” Disneya.

Ogłoszenie powrotu Igera następuje w czasie wielkich trudności i intensywnej kontroli Disneya, który stoi w obliczu wyzwań w całym imperium medialnym. Obejmuje to cenę akcji, która była powolna przez cały rok, oraz biznes związany z transmisją strumieniową, który rośnie, ale traci pieniądze.

Iger powiedział, że kiedy opuszczał firmę w zeszłym roku, sukces audycji Disneya mierzony był wieloma różnymi wskaźnikami, ale głównym czynnikiem był wzrost. Od tego czasu zmieniło się to w skupianie się na „dolnej linii” i „ile tracimy i kiedy będziemy opłacalni” – powiedział Egger.

Zamiast „dążyć do subskrypcji za pomocą agresywnego marketingu i poważnych wydatków na treści”, powiedział, firma musi zacząć „dążyć do rentowności”. Powiedział, że aby to zrobić, Disney musi „bardzo, bardzo uważnie przyjrzeć się” strukturze kosztów w całej swojej działalności.

READ  TreasuryDirect ulega awarii, ponieważ inwestorzy próbują nie dotrzymać kluczowego terminu obligacji

Ale Iger powiedział, że głównym celem firmy powinna być: „kreatywność”, która według powracającego dyrektora generalnego była jego priorytetem.

„Wielu z was, którzy ze mną pracowali, wie, że mam na tym punkcie obsesję” – powiedział Iger o kreatywnych mięśniach Disneya. „Ale mam na tym punkcie obsesję z jakiegoś powodu. To napędza firmę.”

Iger powiedział, że nie chodzi o to, ile Disney tworzy, ale raczej o to, jak „fajne rzeczy tworzymy”.

Egger nie marnował czasu i odcisnął swoje piętno na firmie. Wkrótce po tym, jak został ogłoszony dyrektorem generalnym, on zreorganizowany Powiedział, że struktura dystrybucji treści Disneya Karim Daniel, szef działu dystrybucji mediów i rozrywki, odchodzi z Disneya.

Wcześniej w poniedziałek, pierwszego dnia w Walt Disney Studio, Iger zamieścił na Twitterze zdjęcie siedziby Disneya i powiedział: „Jestem pełen wdzięczności i ekscytacji z powodu powrotu”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *