Boeing 737 zapalił się i wypadł z pasa startowego w Senegalu, raniąc 10 osób.

DAKAR, Senegal (AP) – Według ministra transportu i grupy ds. bezpieczeństwa lotnictwa Boeing 737-300 przewożący 85 osób na pokładzie wypadł z pasa startowego na lotnisku w stolicy Senegalu, raniąc 10 osób, a nagranie pasażera pokazało, że samolot nie mógł zostać zatrzymany.

„Nasz samolot właśnie się zapalił” – napisał malijski muzyk Cheikh Sirimane Sissoko w poście na Facebooku, na którym pasażerowie skaczą nocą po awaryjnych zjeżdżalniach, gdy płomienie pochłonęły jedną stronę samolotu na lotnisku w Dakarze. W tle słychać krzyki ludzi.

Minister transportu Malek Ndiaye powiedział, że samolot Air Senegal obsługiwany przez Transair leciał do Bamako w sąsiednim Mali pod koniec środy z 79 pasażerami, dwoma pilotami i czterema członkami załogi na pokładzie. Lotnisko zostało ponownie otwarte w czwartek rano po nocnym zamknięciu.

Ranni są leczeni w szpitalu, pozostali zostali przewiezieni do hotelu na odpoczynek. Boeing skierował prośbę o komentarz do linii lotniczych.

Reporterka AP Karen Shammas donosi o samolocie, który wypadł z pasa startowego w Senegalu.

To już trzeci wypadek samolotu Boeing w tym tygodniu. Również w czwartek 190 osób zostało bezpiecznie ewakuowanych z samolotu w Turcji Po tym jak eksplodowała jedna z opon – poinformowało tureckie Ministerstwo Transportu podczas lądowania na lotnisku na południu kraju.

Od chwili zamknięcia drzwi firma znajduje się pod silną presją Eksplodował w samolocie Boeing 737 MAX Podczas styczniowego lotu Alaska Airlines pozostawiła dużą dziurę w samolocie. W lutym Federalna Administracja Lotnicza dała Boeingowi 90 dni na opracowanie planu rozwiązania problemów z jakością i spełnienia norm bezpieczeństwa podczas budowy samolotów po wypadku.

Katastrofa podniosła kontrolę nad Boeingiem do najwyższego poziomu od czasu dwóch katastrof Boeinga 737 MAX w 2018 i 2019 r., w których zginęło 346 osób. Około tuzina Krewni pasażerów Osoby, które zginęły w drugiej katastrofie, skłoniły rząd USA do wznowienia postawionego spółce zarzutu oszustwa poprzez ustalenie, że Boeing naruszył warunki ugody z 2021 roku.

READ  12 kwietnia 2024 – Wojna między Izraelem a Hamasem

W kwietniu sygnalista Boeinga Sam Salehpour… Zeznawał podczas przesłuchania w Kongresie Fakt, że firma poszła na skróty produkcyjne, aby jak najszybciej zbudować samoloty 787, może skutkować demontażem samolotów.

Sieć bezpieczeństwa lotniczego, która śledzi wypadki lotnicze, opisała samolot jako Boeing 737-38G. Sieć opublikowała zdjęcia uszkodzonego samolotu na trawiastym polu, otoczonego pianą gaśniczą, na stronie internetowej X, znanej wcześniej jako Twitter. Ze zdjęć wynika, że ​​jeden z silników został zniszczony, a jedno ze skrzydeł uszkodzone.

ASN jest częścią Fundacji Bezpieczeństwa Lotniczego, grupy non-profit, której celem jest promowanie bezpiecznych podróży lotniczych i śledzenie wypadków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *