Ogłoszenie nowego iPada przez Apple wywołuje gwałtowne reakcje. I oto dlaczego

Wiele osób w mediach społecznościowych określiło to ogłoszenie jako „niszczycielskie”.

Technologiczny gigant Apple znany jest ze stylowych i skutecznych produktów, strategii i wydarzeń marketingowych. Aby jednak promować nowego iPada, firma wypuściła reklamę, która spotkała się z krytyką wielu internautów i celebrytów.

Reklama przedstawia przemysłową prasę drukarską rozdrabniającą różne kreatywne przedmioty, aby stworzyć nowego, ultracienkiego iPada. Crush!” Reklama przedstawia różne przedmioty zgniatane w nowym iPadzie Pro, w tym gramofon, pianino, gitarę, zabytkowy telewizor, aparaty fotograficzne, maszynę do pisania, książki, puszki i tubki z farbą oraz zabytkowy automat do gier Jako ścieżkę dźwiękową reklamy wykorzystano piosenkę „All I Ever Need Is You” Sony i Cher.

Ideą reklamy jest poinformowanie użytkowników, że ich nowe urządzenia umożliwiają im oglądanie programów telewizyjnych i filmów, granie w gry, czytanie książek, robienie zdjęć, nagrywanie filmów i wiele więcej w eleganckiej, cieńszej obudowie niż kiedykolwiek wcześniej.

Dzieląc się ogłoszeniem, dyrektor generalny Apple Tim Cook napisał: „Poznajcie nowego iPada Pro: najcieńszy produkt, jaki kiedykolwiek stworzyliśmy, najbardziej zaawansowany wyświetlacz, jaki kiedykolwiek stworzyliśmy, z niesamowitą mocą chipa M4. Wyobraź sobie tylko to wszystko. będzie używany do tworzenia.”

Jednak reklama była postrzegana jako graficzne przedstawienie zniszczenia sektorów kultury przez przemysł technologiczny. Wiele osób w mediach społecznościowych nazwało to „zakłócaniem porządku” i stwierdziło, że „miażdży symbole ludzkiej kreatywności i osiągnięć kulturowych, aby przyciągnąć profesjonalnych twórców”.

Aktor Hugh Grant napisał: „Niszczenie ludzkich doświadczeń. Dzięki uprzejmości Doliny Krzemowej”.

Reżyserka i aktorka Justine Bateman dodała: „Poważnie, co się z tobą dzieje?”

READ  EA przypisuje niższą sprzedaż Halo i COVID

Inna osoba napisała: „To rozdzierająca serce, niewygodna i arogancka reklama. Kiedy widzę taki wynik, wstyd mi, że kupuję produkty Apple przez dziewiętnaście lat”.

Jeden z użytkowników powiedział: „Miażdżenie symboli ludzkiej kreatywności i osiągnięć kulturalnych, aby przyciągnąć profesjonalnych twórców, jest miłe. Może w przypadku kolejnego Apple Watch Pro warto zmiażdżyć sprzęt sportowy, pokazać robota biegnącego szybciej od człowieka, a następnie odwrócić się do aparatu i powiedzieć „Bóg nie żyje” „Więc go zabiliśmy”

„Steve nie wysłałby tej reklamy. Oglądanie jej byłoby zbyt bolesne” – skomentował jeden z użytkowników.

„Ta reklama przekonała mnie, że potrzebuję mniej technologii w swoim życiu” – dodała kolejna osoba.

Jeden dolar. $Firma kontroluje to, co robisz.”

„1984: Monochromatyczny, konformistyczny świat przemysłowy eksplodował przez kolorowego, tętniącego życiem człowieka. 2024: Tętniąca życiem, kolorowa ludzkość zostaje zmiażdżona przez monochromatyczną, konformistyczną prasę przemysłową” – napisał jeden z użytkowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *