Co umowa Cavan Sullivan oznacza dla 14-letniego Philly – NBC10 Filadelfia

co wiesz

  • Związek Filadelfii oficjalnie ogłosił podpisanie 14-letniego Cavana Sullivana kontraktu z rodzimym zawodnikiem, na mocy którego ostatecznie przeniesie się do Manchesteru City.
  • Transakcja, o której krążyły od dawna plotki – uważana za najbogatszy rodzimy transfer w historii MLS, choć szczegóły nie zostały ujawnione – pozwala Unii na dalszy rozwój Sullivana i czerpanie krótkoterminowych korzyści z jego umiejętności, zanim zacznie przynosić zyski, gdy prawdopodobnie wyjedzie za granicę . Do Premier League.
  • „Nawet nie słucham, jak mnie nazywają i co o mnie mówią” – powiedziała Sullivan.

Kavan Sullivan ignoruje słowa takie jak „cud”, „fenomen” czy nawet „cudowne dziecko”, wszystkie imiona, które nadano mu, gdy miał zaledwie 14 lat.

Ale nie ma wątpliwości, że Sullivan jest utalentowany. Czwartek, Oficjalnie ogłoszono utworzenie Unii Filadelfii Podpisali kontrakt z akademią na kontrakt Homegrown, który ostatecznie zabrał go do Manchesteru City.

„Nawet nie słucham, jak mnie nazywają i co o mnie mówią” – powiedział Sullivan. „Tak naprawdę nie słucham nikogo, ani dobrego, ani złego. Więc w ogóle do mnie to nie dociera.

Transakcja, o której krążyły od dawna plotki – uważana za najbogatszy rodzimy transfer w historii MLS, choć szczegóły nie zostały ujawnione – pozwala Unii na dalszy rozwój Sullivana i czerpanie krótkoterminowych korzyści z jego umiejętności, zanim zacznie przynosić zyski, gdy prawdopodobnie wyjedzie za granicę . Do Premier League. Może także pozostać w domu jeszcze przez kilka lat.

Sullivan jest uważany za jednego z najlepszych młodych amerykańskich graczy. W kwietniu ubiegłego roku w meczu pomiędzy reprezentacją Stanów Zjednoczonych do lat 15 a Anglią w Hiszpanii strzelił oba gole w meczu, który zakończył się remisem 2:2, a Amerykanie zwyciężyli po rzutach karnych.

Został wybrany Najcenniejszym Zawodnikiem Mistrzostw CONCACAF do lat 15. W finale wygranym 4:2 z Meksykiem zaliczył dwie asysty.

READ  Rankingi Fantasy Football – Tydzień 8: Sleepers, Starts and Sis – Michael Carter, Paris Campbell i nie tylko

Trener Unionu Jim Curtin określił niedawno Sullivana jako „szczególny talent, talent najwyższej klasy nie tylko w kraju, ale na świecie”.

Sullivan miał już na swoim koncie profesjonalny debiut, w zeszłym miesiącu wchodząc z ławki rezerwowych drużyny Union MLS NEXT i zdobywając asystę przy zdobyciu zwycięskiej bramki. W drużynie wystąpił dwa razy, co plasuje go o krok od pierwszego składu Etihadu.

Nastolatek ma nadzieję, że w tym roku zadebiutuje na Etihadzie. Jeśli tak się stanie, dołączy do swojego brata Quinna, kolejnego produktu akademii, który gra w drużynie od 2021 roku.

Sullivan (14 lat i 224 dni) jest piątym najmłodszym zawodnikiem, który podpisał kontrakt z pierwszym zespołem w historii Major League Soccer. Jeśli zagra w Al-Ittihad przed 29 lipca, stanie się najmłodszym zawodnikiem, który kiedykolwiek wystąpił w meczu. Freddy Adu miał 14 lat i 306 dni, kiedy zadebiutował w drużynie DC United w 2004 roku.

Jego ojciec, Brendan Sullivan, powiedział: „Mówiąc szczerze, myślę, że Jim Curtin odegrał kluczową rolę w sprowadzeniu Cavana tutaj. Zadzwonił do nas, skontaktował się z nami i powiedział: «Słuchaj, myślę, że mu się to uda». Zagraj ze mną od razu po krótkim treningu, uważamy, że jest gotowy i jesteśmy chętni na to.

Sullivan pochodzi z Filadelfii i jest najmłodszym z czterech braci. Quinn ma 20 lat i jest najstarszy. Brendan Sullivan grał zawodowo w A-League, która ostatecznie stała się pierwszą ligą USL, znajdującą się na poziomie niższym od MLS. Matka Hayeka grała w Penn. Dziadek Larry trenował w Villanova w latach 1991-2007.

Sullivan powiedział, że kluby zainteresowały się nim po raz pierwszy, gdy miał zaledwie 10 lat.

„Myślę, że wtedy naprawdę pomyślałem, że to się dzieje”. „To nie było prawdziwe, ale z pewnością wywołało coś w mojej głowie i pomyślałem: «Mogę to zrobić»” – powiedział Sullivan.

READ  Koordynator ofensywy Saints, Pete Carmichael, nie powróci w 24 roku

Sullivan nie może grać w Manchesterze City, dopóki nie ukończy 18 lat. Posiada jednak niemiecki paszport, który umożliwi mu przeprowadzkę do Europy i grę w drużynach Manchesteru City – takich jak Girona w Hiszpanii czy Palermo we Włoszech – gdy skończy 16 lat.

Ze względu na umowę o współpracy z Manchesterem City umowa Sullivana jest niezwykła. Oznacza to, że klub Premier League wierzy w zdolność Al-Ittihada do wyszkolenia elitarnego zawodnika.

Sullivan nie patrzy zbyt daleko w przyszłość. Pod wieloma względami jest typowym nastolatkiem, choć bardzo utalentowanym. „Szczerze mówiąc, jestem dość nudnym dzieckiem” – zażartował.

„To znaczy, widać to, że to bardzo spokojny dzieciak” – powiedziała jego matka. Tak naprawdę robi to sam. „Jestem pewien, że pomagamy mu utrzymać ziemię, ale myślę, że już został ukarany i myślę, że należy mu się za to duże uznanie”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *