Boeing ląduje na kapsule Starliner, aby ukończyć kluczowy lot testowy

Kapsuła Boeinga Starliner wyląduje w White Sands w Nowym Meksyku 25 maja 2022 r., aby ukończyć misję OFT-2.

NASA TV

Boeing W środę wylądował bezzałogowym statkiem kosmicznym Starliner na pustyni w Nowym Meksyku, kończąc Kluczowa podróż testowa W miarę jak firma przygotowuje się do transportu astronautów.

Starliner wylądował na poligonie rakietowym White Sands armii amerykańskiej, po opuszczeniu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej wcześniej tego dnia – i zakończył sześciodniowy test lotu orbitalnego 2, czyli misję OFT-2.

Misja zrealizowała jeden z najważniejszych celów testowych, jakim jest dotarcie do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i pomyślne dokowanie. OFT-2 stanowi ważny kamień milowy w rozwoju Boeinga Starlinera, który napotkał wiele przeszkód i opóźnienia w ciągu ostatnich trzech lat.

Sonda Boeinga Starliner jest widziana przed zadokowaniem do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej 20 maja 2022 roku podczas bezzałogowej misji OFT-2.

NASA

Boeing rozwija swój statek kosmiczny Starliner w ramach programu Commercial Crew NASA, po wygraniu prawie 5 miliardów dolarów w kontraktach na budowę kapsuły. Firma konkuruje w ramach programu z Elona Muska SpaceX, który zakończył prace nad statkiem kosmicznym Crew Dragon i jest teraz W czwartym ludzkim locie kosmicznym pracującym dla NASA.

Kosmiczny gigant był wcześniej postrzegany jako równie kompatybilny ze SpaceX w wyścigu o wystrzelenie astronautów NASA. Jednak opóźnienia w rozwoju Starlinera sprawiły, że Boeing stale się cofał pod względem harmonogramu i finansów. Ze względu na stałą cenę kontraktu z NASA Boeing pochłonął koszty dodatkowej pracy nad kapsułą i do tej pory wydał 595 milionów dolarów.

Oczekuje się, że następną misją Boeinga dla Starlinera będzie test lotu załogi (CFT), ponieważ prowadzi ona pierwszych astronautów na pokład kapsuły. Ale, Firma rozważa przeprojektowanie ten Rakieta odrzutowaZawory oporowe zostały zbudowane na Starliner, który nie powiódł się podczas pierwszej próby wystrzelenia przez firmę misji OFT-2 w sierpniu 2021 roku.

READ  „Zdumiewające” skamieniałe mózgi sprzed 500 milionów lat skłaniają do ponownego przemyślenia ewolucji owadów i pająków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *