Bohaterstwo Russella Westbrooka podnosi Clippers nad Kevina Duranta, Suns w grze 1

Nawet bez Paula George’a Los Angeles Clippers mieli wszystkie odpowiedzi dla Kevina Duranta i Phoenix Suns w niedzielny wieczór.

Clippers uciekli z Footy Center po zwycięstwie 115-110 w meczu 1. rundy otwarcia przeciwko Suns w niedzielę wieczorem. Clippers, po zaciętej walce przez większą część zawodów, w końcu wyszli z dużym zatrzymaniem. Dzięki pewnej grze Russella Westbrooka mogli wcześnie wskoczyć do serii.

Westbrook podwyższył Clippers o trzy w ostatnich sekundach, zablokował Devina Bookera na krawędzi, a potem w jakiś sposób uderzył piłkę w nogę Bookera, zanim wylądowała poza boiskiem. To pozwoliło im odzyskać piłkę i ostatecznie doprowadzić do pięciopunktowej wygranej.

Kąt poniżej krawędzi pokazuje, jak blisko był Booker od oddania strzału. Westbrook tam nie dotarł.

Durant i Suns zaczęli powoli, a Clippers wykorzystali w pełni przewagę na początku. Clippers utrzymali Phoenix do zaledwie 18 punktów w pierwszej kwarcie i wyskoczyli na ogromną 16-punktową przewagę przed przerwą. Dopiero po wielkiej serii w trzeciej partii Suns w końcu wrócili do walki.

Phoenix wykorzystał ogromną serię 15-0 w trzeciej kwarcie, która zapewniła mu dziewięciopunktową przewagę, pierwszą od pierwszych minut gry. To nie trwało długo, ponieważ Clippers szybko zremisowali, aby zakończyć trzecią.

Clippers na krótko prowadzili czterema punktami na początku czwartej kwarty, ale to był koniec prowadzenia. W końcu Leonard przejął kontrolę. Leonard uderzył za trzy punkty jeden po drugim, a następnie Chris Paul, po czym dał Ericowi Gordonowi trzeci rzut za trzy punkty – co dało im sześć punktów.

Jednak trzypunktowy Durant i dwa rzuty wolne Bowlina sprawiły, że Suns oddalili się o zaledwie jeden punkt na 68 sekund przed końcem.

Westbrook został sfaulowany na linii rzutów wolnych na 17 sekund przed końcem, a Suns nie byli w stanie wykonać dwóch zatrzymań. Westbrook uderzył ich obu, co dało Clippers trzy punkty i jeden ostatni strzał dla Suns.

READ  Bezpośrednie zapowiedzi: Rosja okupuje Ukrainę

Wtedy Westbrook wymyślił stop i ostateczną wygraną.

Durant prawie zanotował triple-double w swoim pierwszym meczu play-off z Suns. Skończył z 27 punktami, 11 asystami i dziewięcioma zbiórkami w 45 minut. Booker zdobył 26 punktów 10 z 19 z gry, a Ball dodał siedem punktów z 11 zbiórkami i 10 asystami.

Leonard stracił 38 punktów dla Clippers, a Gordon dodał 19 punktów po trafieniu 50% z gry. Westbrook był bliski triple-double z dziewięcioma punktami, 10 zbiórkami i ośmioma asystami. Oczekuje się, że George przegapi całą pierwszą serię z powodu kontuzji prawego kolana dla Clippers. George opuścił ostatnie dziewięć meczów sezonu zasadniczego, aby Clippers mogli dojść do siebie i nie jest gotowy na powrót. Średnio 23,8 punktu, 6,1 zbiórki i 5,1 asysty w 56 meczach w tym sezonie.

Mecz 2 serii zaplanowano na wtorkowy wieczór w Phoenix.