Bezpośrednie zapowiedzi: Rosja okupuje Ukrainę

Ambasador Ukrainy w Stanach Zjednoczonych Oksana Markarowa przemawia na konferencji prasowej 25 lutego w Waszyngtonie. (Anna Moneymaker / Getty Images)

Ambasador Ukrainy w Stanach Zjednoczonych Oksana Markarowa powitana Wiadomości o rozmowach z Rosją Powiedział, że to realny sposób na zakończenie rosyjskiej inwazji na Ukrainę, ale jego własny kraj „nie jest gotowy do poddania się”.

W niedzielnym wywiadzie dla ABC News Margarowa powiedziała, że ​​Ukraina zawsze skupiała się na wykorzystaniu dyplomacji do rozwiązania konfliktu między Rosją a Ukrainą.

„Nasz prezydent od początku zawsze koncentrował się na rozwiązaniu dyplomatycznym, jeszcze przed wybuchem wojny” – powiedziała Markarowa. „Nawet po wybuchu wojny cały czas nawoływał do rozmów pokojowych, ale zawsze mówił: 'Jesteśmy gotowi do rozmów pokojowych, nie jesteśmy gotowi do poddania się’” – powiedział.

Margarowa wezwała Zachód do udzielenia większej pomocy wojskowej ukraińskim wojskom oraz wezwała Stany Zjednoczone i ich sojuszników do nałożenia dalszych sankcji na Rosję. Margarita wezwała amerykańskie firmy do rozważenia wycofania się z rosyjskich przedsiębiorstw i instytucji finansowych.

„Jesteśmy wdzięczni za wszystko, co już istnieje i nadejdzie, i potrzebujemy o wiele więcej, ponieważ bronimy naszego kraju przed bardzo silnym przeciwnikiem. Rosja musi widzieć wyraźnie” – powiedziała Margarita.

„Chciałbym skorzystać z tej okazji i zaprosić również amerykański biznes” – dodał Markarova. „Myślę, że nadszedł czas, aby pomyśleć o zachowaniu reputacji. Jest pytany – powiedziała.

Tło: Biały Dom wraz z Komisją Europejską i innymi sojusznikami ogłosił w sobotę zamiar usunięcia niektórych rosyjskich banków z międzynarodowej sieci bankowej SWIFT i nałożenia surowych sankcji na rosyjski bank centralny.

Margarita przedstawiła również aktualne informacje na temat bezpieczeństwa ukraińskiego prezydenta Wołodymyra Żeleńskiego, mówiąc, że jest „tak bezpieczny jak nasz kraj”.

„Jest tak samo bezpieczny jak nasz kraj i to jest wybór, którego dokonał, aby pozostać na Ukrainie i przewodzić narodowi oraz pozostać w Kijowie w tym trudnym czasie” – powiedziała Markarowa.

READ  Nowe badanie sugeruje, że Covid zwiększa ryzyko zaburzeń mózgu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *