Evansville, Indiana: Eksplozja zabija 3 i uszkadza 39 domów

Dochodzenie jest w toku, powiedział szef Mike Connelly na konferencji prasowej w czwartek rano, nazywając to „nudnym procesem”.

Kilkanaście agencji odpowiedziało na scenę, którą burmistrz Lloyd Winnecke opisał wcześniej. WFIE stowarzyszona z CNN Jako „katastrofa” potrzeba czasu, aby dowiedzieć się, co się stało.

Oprócz trzech zabitych, co najmniej jedna osoba trafiła do szpitala z zagrażającymi życiu obrażeniami.

Mogą być inne ofiary, Connelly powiedział dziennikarzom w środę wieczorem. W tym czasie władze nie zakończyły jeszcze poszukiwań, ponieważ do budynków nie można było jeszcze bezpiecznie wejść.

Premier dodał, że wstępne badanie wykazało, że 39 domów doznało „od poważnych do niewielkich uszkodzeń”. Jedenaście domów nie nadało się do zamieszkania, a Amerykański Czerwony Krzyż powiedział, że pomoże poszkodowanym rodzinom. Evansville, miasto liczące około 116 000 mieszkańców, znajduje się trzy godziny jazdy na południowy zachód od Indianapolis.

Zdjęcia przedstawiają zniszczone i zniszczone domy oraz stosy gruzu Opublikowano na Twitterze Służby ratownicze i lokalne wydziały „zapewnią mieszkańcom okolic Wilmette Village/Wesselman Park bezpieczeństwo i informacje” – powiedział burmistrz.

„Widziałem zdjęcia publikowane w Internecie, ale kiedy dotarłem do rezydencji i zobaczyłem na własne oczy zniszczenia, to znaczy, to był cios w brzuch”, powiedział Winneck w środę.

„Widziałbyś okna wyrzucone z domu do domu po drugiej stronie ulicy od wybuchu, wiesz, że izolacja wyleciała z domów” – dodał burmistrz.

Wezwano zespół zajmujący się zawalaniem konstrukcji w celu sprawdzenia budynków i upewnienia się, że wszystkie obwody gazowe i elektryczne „mają integralność”, powiedział w środę szef. Odpowiedziało co najmniej osiem agencji, w tym Biuro ds. Alkoholu, Tytoniu, Broni Palnej i Materiałów Wybuchowych oraz Biuro Marszałkowskiej Państwowej Straży Pożarnej.

– Rano wznowią śledztwo – powiedział szef w środę wieczorem. „Jest to standardowa procedura operacyjna w przypadku incydentu tego rozmiaru i typu”.

READ  Klienci AT&T zgłaszają poważną awarię, zakłócającą świadczenie usług telefonicznych w całych Stanach Zjednoczonych

Conley powiedział, że zespoły poszukiwawczo-ratownicze zostaną wpuszczone z powrotem do obszaru, gdy media zostaną zabezpieczone i część śledztwa ATF zostanie zakończona.

Urzędnicy poprosili opinię publiczną o trzymanie się z dala od tego obszaru.

Sarah Smart z CNN przyczyniła się do powstania tej historii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *