Blog na żywo dotyczący Apple WWDC 2024: sztuczna inteligencja, iOS 18, iPadOS 18, Siri 2.0 i wszystkie najważniejsze wiadomości

Aktualizacja

(Źródło zdjęcia: Przyszłość)

Jeśli planujesz zapisać się do publicznej wersji beta systemu iOS 18, aby uzyskać wcześniejszy dostęp do nadchodzących funkcji sztucznej inteligencji, oto małe ostrzeżenie. Jak donosi Mark Gurman w Bloomberg, Te funkcje w wersji beta mogą zawierać „szczególnie błędy”.. Funkcje te mogą pozostać oficjalnie w wersji beta aż do stabilnego wydania systemu iOS 18 tej jesieni.

Gurman mówił o tym już wcześniej i podobno określa funkcje sztucznej inteligencji Apple raczej jako „podgląd”, a nie gotową technologię. Testowanie wersji beta wiąże się z pewnym ryzykiem i nie ma gwarancji, że oprogramowanie będzie działać zgodnie z reklamą. Cały problem polega na tym, aby dowiedzieć się, gdzie coś idzie nie tak.

Spodziewaj się więc, że funkcje sztucznej inteligencji w iOS 18 będą zachowywać się bardziej jak nowe funkcje eksperymentalne niż bardziej wyrafinowane oprogramowanie, które zwykle dostajesz w wersjach beta Apple. Choć nadal nie jest jasne, czy sytuacja zmieni się do września, kiedy faktycznie zadebiutuje iOS 18.

Wydaje się niezrozumiałe, że po 24 latach obecnego tysiąclecia iPad nie ma wbudowanej aplikacji kalkulatora. To powinno się zmienić w iPadOS 18, który ma wprowadzić aplikację kalkulatora na tablety Apple. Krążą pogłoski, że aplikacja otrzyma nowe funkcje, takie jak okno o zmiennym rozmiarze i lista ostatnich obliczeń, dzięki czemu będzie bardziej niezawodnym kalkulatorem.

To może być największe WWDC w historii kalkulatora Aplikacja Notatki powinna mieć ścisłą integrację z kalkulatorem. W szczególności funkcja „Notatki matematyczne” umożliwi aplikacji Notatki lepsze wyświetlanie równań, wykresów i innych elementów, dzięki czemu Notatki staną się bardziej przydatnym narzędziem dla uczniów.

W okresie przygotowań do WWDC nie poświęcono zbyt wiele uwagi systemowi WatchOS. Jednak autor ćwiczeń James Frew sugeruje, że być może tak powinno być. Sri jest ku temu ważnym powodem.

Przewidywana w tym roku zmiana Siri nie będzie dotyczyć tylko iPhone’a; Należy go raczej rozszerzyć na różne platformy Apple, w tym na komputery Mac i Apple Watch. To właśnie to drugie urządzenie najbardziej interesuje naszego redaktora fitness, który twierdzi, że a Inteligentna Siri sprawi, że Apple Watch stanie się najlepszą sztuczną inteligencją do noszenia.

Otwórz logo AI i Apple

(Źródło zdjęcia: Shutterstock)

Sztuczna inteligencja będzie odgrywać dużą rolę w iOS 18 i sądząc po tym, co się dzieje OpenAI ma władzę Apple ma zaoferować pakiet generatywnych funkcji sztucznej inteligencji. Oczywiście zatrudnienie zewnętrznej firmy otwiera całą dyskusję na temat prywatności i bezpieczeństwa — dwóch rzeczy, na które Apple mocno naciskał przez ostatnie kilka lat. Na szczęście istnieje proste rozwiązanie.

READ  Caitlin Clark pobija trzypunktowy rekord Steph Curry i tworzy kolejną historię

Funkcje OpenAI na iPhonie (i iPadzie) są opcjonalne. W ten sposób osoby niepokojące się tym, do jakiego rodzaju danych OpenAI ma dostęp i w jaki sposób będą one wykorzystywane, mogą całkowicie uniknąć tych funkcji. Jeśli je włączysz, Twoje urządzenie będzie chronione przed wszelkimi działaniami z OpenAI.

Stracisz wszystko, co mają do zaoferowania nowe funkcje AI, ale jeśli chcesz poczekać, aż Apple utworzy własne ustawienia, możesz kontynuować jak zwykle.

Chociaż nie spodziewamy się, że Apple ogłosi następcę Apple Vision Pro podczas WWDC 2024, nie oznacza to, że flagowiec całkowicie zignoruje zestaw słuchawkowy. Plotka głosi, że Apple Vision Pro przygotowuje się do wdrożenia poza Stanami ZjednoczonymiOznacza to, że międzynarodowi nabywcy nie będą musieli długo kupować od skalperów.

Według doniesień Apple wysłał setki pracowników ze swoich międzynarodowych sklepów do swojej siedziby głównej w Cupertino, a wszyscy zostali przeszkoleni we wszystkim, co dotyczy Vision Pro. W ten sposób będą mogli przygotować się do zaprezentowania zestawu słuchawkowego potencjalnym nabywcom na całym świecie i zapoznania się z nim po spadku sprzedaży Vision Pro.

Niemcy, Francja, Australia, Japonia, Korea Południowa, Singapur i Chiny to kraje, które w następnej kolejności otrzymają Vision Pro. Niestety nie ma słowa na temat tego, czy zestaw słuchawkowy będzie dostępny w innych dużych krajach.

Główną zaletą jest to, że potencjalni nabywcy będą mogli przetestować Vision Pro w sklepie Apple Store i zamówić zestaw słuchawkowy dopasowany do twarzy. Nie musisz także płacić marży pobieranej przez sprzedawców. Jeśli dane urządzenie kosztuje 3500 dolarów, z pewnością nie powinieneś płacić więcej, niż jest to konieczne.

Logo iOS 18 na iPhonie na kolanach

(Źródło zdjęcia: Shutterstock)

Mam dużego Pytania dotyczące iOS 18 W kontekście WWDC jedną z głównych kwestii jest to, które iPhone’y będą obsługiwać i jakie funkcje AI.

Słyszeliśmy, że to wspaniałe doświadczenie AI na iPhonie wymaga iPhone’a 15 Pro lub nowszego. Zasadniczo oznacza to, że go potrzebujesz iPhone’a 15 Pro lub iPhone’a 15 Pro Maxa — lub będziesz chciał dokonać aktualizacji do jednego z nowych iPhone’ów, które pojawią się tej jesieni. Pomysł jest taki, że tylko telefon z chipsetem A17 lub nowszym będzie miał silnik neuronowy zdolny obsłużyć nowe funkcje sztucznej inteligencji iOS 18.

Nie jestem jednak co do tego pewien: czy sugeruje to, że tylko te telefony mogą obsługiwać sztuczną inteligencję na urządzeniu, a starsze iPhone’y muszą ładować rzeczy do chmury? A może starsze iPhone’y zostaną całkowicie odcięte od sztucznej inteligencji? Niedawny komentarz Kolumna Marka Gurmana w Bloomberg Poleca to drugie:

READ  Xcel Power: Przywrócenie zasilania może potrwać do poniedziałku

Wymagania dotyczące przetwarzania AI oznaczają, że użytkownicy będą potrzebować iPhone’a 15 Pro lub jednego z modeli, które pojawią się w tym roku.

Wydaje mi się, że mówimy tutaj o sztucznej inteligencji na urządzeniu, a starsze iPhone’y mogą korzystać z serwerów w chmurze, aby wspomóc sztuczną inteligencję. Przekonajmy się tego na pewno już dziś.

Choć WWDC jest ekscytujące, w kalendarzu wydarzeń Apple zwykle schodzi na dalszy plan jesiennej premiery iPhone’a. (Apple oczywiście nie ogłosił jeszcze daty, ale jeśli zgadujemy, sugerujemy, że najlepszym terminem będzie 10 września. Data premiery iPhone’a 16.) Ale w tym roku może być inaczej.

Pochodzi to bezpośrednio od dyrektora redakcyjnego Tom’s Guide, Marka Spoonera, który tak uważa iOS 18 może przyćmić iPhone’a 16 W tym roku. Powód? W tym roku w iPhone’ach nastąpi kilka zmian — najbardziej zauważalną z nich mogą być większe rozmiary ekranów iPhone’a 16 Pro Modele — nie spodziewamy się niczego dramatycznego, przynajmniej nie w zakresie funkcji AI, które Apple zaplanował dla iPhone’a.

Jeśli więc ciekawi Cię, co będzie zawierać następna partia iPhone’ów, dzisiejszy podgląd iOS 18 może dać ci dobrą wskazówkę.

Co roku, tuż przed przemówieniem WWDC, coroczna tradycja jest tym, co lubi każdy – w każdym razie mój ulubiony – próbując odgadnąć, pod jaką nazwą zostanie wydana nowa wersja systemu macOS. Od wersji systemu macOS 10.9 firma Apple nadaje swojemu oprogramowaniu Mac nazwy różnych miejsc w Kalifornii, z którego pochodzi producent komputerów Mac. Jeśli wybaczycie ten spacer po wspomnieniach, te pseudonimy zostały dodane od wersji macOS 11

  • Wielki Panie MacOS;
  • macOS Monterey;
  • Macos Ventura; i aktualna wersja,
  • macOS Sonoma

Co zatem przyniesie ten rok? Wybrzeża (Mavericks), góry (Sierra), pustynie (Mojave) i parki narodowe (Yosemite i El Capitan) są już dobrze reprezentowane. Domyślam się, że nazwa ta będzie odzwierciedlać pojawienie się funkcji sztucznej inteligencji w systemie macOS, a gwiazdą serialu będzie odnowiona Siri.

Szanowni Państwo, polecam wydanie macOS 15 jako macOS Hollywood. Dobrzy ludzie z Hollywood na Florydzie muszą z tym żyć.

Z plotek, które słyszeliśmy, wynika, że ​​program WWDC 2024 powinien być napięty, chociaż podczas przemówienia raczej nie usłyszymy o żadnym nowym sprzęcie, pomimo sugestii, że może zostać ogłoszony nowy dekoder Apple TV. Zamiast tego oczekuje się, że Apple poświęci przemówienie na szczegółowe omówienie tegorocznych aktualizacji oprogramowania i roli, jaką odegra sztuczna inteligencja.

Oto, co usłyszeliśmy o dzisiejszych zapowiedziach oprogramowania Apple. Należy pamiętać, że Apple udostępni w tym tygodniu wersje deweloperskie tego oprogramowania podczas WWDC. Publiczne wersje beta zwykle pojawiają się w lipcu, a pełne wersje spodziewane są jesienią. Przynajmniej Apple dostarczało rzeczy w przeszłości.

READ  Lakers vs. Warriors – podsumowanie meczu NBA – 18 października 2022 r.

WWDC 2024: Oczekiwane największe ogłoszenia

Logo iOS 18 na ekranie głównym iPhone'a

(Źródło zdjęcia: Shutterstock)

iOS 18: Oprogramowanie telefonu Apple powinno na tym wiele zyskać, ponieważ koncentruje się na sztucznej inteligencji, a na Twoim iPhonie pojawią się narzędzia do kompresji i kreatywne funkcje edycji zdjęć. Słyszeliśmy, że do obsługi funkcji sztucznej inteligencji potrzebny będzie iPhone 15 Pro lub nowszy, chociaż nie jest jasne, czy jest to sztuczna inteligencja w urządzeniu, czy jakakolwiek funkcja związana ze sztuczną inteligencją.

Oprócz sztucznej inteligencji aktualizacja iOS 18 wprowadza nowy interfejs, dzięki któremu możesz umieszczać aplikacje na ekranie głównym w dowolnym miejscu. Centrum sterowania i aplikacje Ustawienia również powinny otrzymać nowy wygląd. Słyszymy także o możliwych dodatkach do istniejących aplikacji, takich jak ściślejsza integracja kalendarza/przypomnień i niestandardowe trasy w Mapach. Apple może także wprowadzić własnego menedżera haseł.

iPadOS 18: Jeśli stanie się to w przypadku iOS 18, należy spodziewać się tego również w przypadku iPadOS 18, aktualizacji oprogramowania, która wprowadza możliwości sztucznej inteligencji na tablet Apple. Ponadto użytkownicy iPadów powinni wreszcie mieć wbudowaną aplikację kalkulatora, którą mogą nazwać własną. Funkcje powiązane z plotką Apple Pencil 3 mogą również znaleźć się w nowym oprogramowaniu iPada, choć stanie się to oczywiste dopiero wtedy, gdy rysik faktycznie zostanie dostarczony, co oznacza, że ​​być może będziemy musieli poczekać do jesieni, zanim dowiemy się więcej o rzekomym „ściśnięciu” ” funkcja. Spowoduje to uruchomienie gumki urządzenia.

macOS 15: Podobnie jak iOS 18, macOS 15 ma skłaniać się ku sztucznej inteligencji, a wiele funkcji, o których Apple mówi, że ma być planowane dla komputerów Mac z chipsetem M1. Plotki mówią, że zmiany obejmują przegląd ustawień systemowych i tę samą wymianę Siri dla iPhone’a. Kalkulator, Notatki, Safari i Notatki głosowe są w kolejce do aktualizacji, głównie z funkcjami skupiającymi się na sztucznej inteligencji.

zegarekOS 11: Pogłoski o kolejnej wersji oprogramowania smartwatcha Apple są na WWDC rzadkością. Ale Siri sugeruje zmiany w interfejsie i aplikacji fitness.

tvOS 18 i VisionOS 2.0: Spodziewamy się także nowych wersji tvOS – oprogramowania obsługującego urządzenia Apple TV oraz VisionOS – oprogramowania dla zestawu słuchawkowego Vision Pro. Ta późniejsza aktualizacja obejmie wersje aplikacji na iPada Vision Pro i jednocześnie wprowadzi nowe środowiska. Innymi słowy, nie należy się spodziewać tym razem większych zmian w oprogramowaniu Vision Pro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *