Pojmany więzień i policjant z Alabamy: film pokazuje aresztowanie Casey White i funkcjonariuszkę więzienną Vicky White wyciągniętą z samochodu przez policję.

Evansville, Indiana – Casey White, skazana z wydziału zabójstw w Alabamie, była szczegółowo przesłuchiwana od czasu jej aresztowania w poniedziałek, 11 dni po tym, jak zakończyła kilka polowań stanowych i współpracuje przy śledztwie, powiedzieli urzędnicy.

Zbiegły więzień Casey White spędził około tygodnia w Evansville w stanie Indiana, gdzie został aresztowany, poinformował we wtorek na konferencji prasowej ślub szeryfa hrabstwa Vanderburgh, Dave’a. Nagranie z jego aresztowania zostało zgłoszone z policyjnego pojazdu.

38-letnia Casey White i jej partnerka, 56-letnia zastępczyni dyrektora hrabstwa Lauderdale, Vicky White, szukają kolejnego miejsca do podróży w Evansville, powiedział szeryf.

Szeryf Casey White przyznał, że „próbują znaleźć miejsce do ucieczki i na dole, i zapłacił za 14-dniowy pobyt w hotelu Evansville.

Szeryf powiedział, że mieli kilka peruk.

Po tym, jak para została zauważona w poniedziałek w hotelu Evansville, poinformowano, że doprowadzili policję do ścigania samochodu w Cadillac.

Władze powiedziały, że samochód białych zderzył się i wpadł do rowu. Jeśli policja tego nie zrobiła, „uciekinier” przyznał się do planowania strzelaniny z organami ścigania. Szeryf pochwalił wysiłki organów ścigania mające na celu ratowanie życia.

Wedding powiedział, że policja znalazła AR-15 i kilka pistoletów w pojeździe po wypadku.

Wypadek zakończył się katastrofą. Nagranie z kamery Bodycam pokazało, że funkcjonariusze wyciągają ją z samochodu.

Vicky White został przyjęty do szpitala z raną postrzałową, powiedzieli urzędnicy. Zmarł w szpitalu w poniedziałek wieczorem.

„Kiedy zabraliśmy Caseya White’a do aresztu, kiedy się poddał, powiedział: 'Pomóż mojej żonie, ona się zastrzeliła’.


Zarezerwowane zdjęcie Casey White po jej aresztowaniu w hrabstwie Vanderburgh w stanie Indiana 9 maja 2022 r. (Biuro szeryfa hrabstwa Vanderburgh)

Hunt powiedział, że nie ma dowodów na to, że byli małżeństwem.

Sekcja zwłok jest zaplanowana na wtorek.

Obława rozpoczęła się 29 kwietnia, kiedy Casey White i Vicky White uciekły z więzienia hrabstwa Lauderdale we Florencji w stanie Alabama. Władze uważają, że Vicky White dobrowolnie uczestniczyła w ucieczce ostatniego dnia przed przejściem na emeryturę.

READ  Hiszpania: Jedna osoba zginęła w ataku nożem na kościół, zbadano powiązania terrorystyczne


Vicky White, zastępca dyrektora zakładu karnego w hrabstwie Lauderdale i więzień Casey Cole White. (Biuro szeryfa hrabstwa Lauderdale, Alabama)

Dwóch opuściło Alabama w Ford Edge Rozładowany samochód w hrabstwie Williamson, Tennessee – Około dwóch godzin jazdy na północ od Florencji – zaledwie kilka godzin po ucieczce z więzienia.

„Kiedy znaleźliśmy Orange Ford Edge, nasi śledczy byli w stanie ustalić, że Casey i Vicky kupiły inny pojazd od Tennessee” – powiedział Hunt.


Według US Marshals Service, Casey White i Vicky White mogły jeździć samochodem Orange lub Copper Ford Edge z 2007 roku z niewielkim uszkodzeniem lewego tylnego zderzaka. (amerykańscy marszałkowie)

W poniedziałek amerykańscy marszałkowie w Evansville powiedzieli, że śledczy śledzą odkrycie Casey White i Vicky White, które prawdopodobnie używały Forda F-150 w 2006 roku, porzuconego w myjni samochodowej 3 maja. W niedzielę.

„Byliśmy w stanie obejrzeć materiał filmowy Caseya White’a na Fordzie F-150” – powiedział Hunt.


Uważa się, że pojazd był używany przez Casey White i Vicky White w Evansville w stanie Indy. (Marszałkowie USA) Znaleziony w myjni samochodowej.

„Po tym, jak się dowiedzieliśmy, otrzymaliśmy informacje [Ford F-150] Pojazd, mogli wsiąść do brązowego Cadillaca z 2006 roku. Wysłaliśmy naszych ludzi do myjni samochodowej i obserwowaliśmy pojazd w hotelu – powiedział GMA marszałek USA Marty Keeley.

Casey White i Vicky White nie są znane jako krewni, przyjaciele ani znajomi w Evansville, powiedział szeryf.

Szeryf hrabstwa Lauderdale, Rick Singleton, powiedział, że nikt nie został ranny w wyniku ucieczki.

Casey White, która rzekomo zadźgała kobietę nożem na śmierć w 2015 roku, oczekuje na proces w więzieniu hrabstwa Lauderdale, według US Marshals Service.


Casey White pojawia się na obrazie bez tytułu wydanym 1 maja 2022 roku przez biuro szeryfa hrabstwa Lauderdale. (Biuro szeryfa hrabstwa Lauderdale)

READ  Napięcia amerykańsko-rosyjskie na Ukrainie: komunikaty na żywo

Singleton powiedział, że zostanie sprowadzony z powrotem do hrabstwa Lauderdale.

„Zostali znalezione przez pracę policji, dobrą pracę policji, wszystkie zaangażowane agencje” – powiedział Keeley. „Otrzymaliśmy kilka informacji i wskazówek. Zdecydowanie dziękujemy opinii publicznej”.

Vicky White służyła 17 lat jako funkcjonariuszka więzienna w hrabstwie Lauderdale. Do czasu ucieczki Singleton opisał ją jako „wzór do naśladowania”.

Prokurator hrabstwa Lauderdale, Chris Connolly, powiedział, że zanim uciekł, wycofał około 90 000 dolarów z kilku banków. Powiedział, że banki znajdują się w rejonie hrabstwa Lauderdale, ale nie potrafił powiedzieć, kiedy wziął pieniądze.

18 kwietnia – na kilka dni przed ucieczką – Vicky White sprzedała swój dom za 95 000 dolarów.

Raporty ślubne mówią, że biali mieli około 29 000 dolarów w samochodzie, kiedy zostali aresztowani.

„W oparciu o jego doświadczenie w branży korekt i egzekwowaniu prawa jest to zdecydowanie dobrze przemyślana ucieczka” – powiedział Hunt. „I najwyraźniej jej wcześniejsze planowanie i zaangażowanie pomogły im w ucieczce”.

Do raportu przyczynili się Alex Perez i Alandra Valle z ABC News.

Copyright © 2022 ABC News Internetowe przedsięwzięcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *