Kontrakty terminowe Dow: Rozwój technologii w związku z niestabilnym ruchem na rynku; Czy inflacja osiągnęła swój szczyt?

W ciągu nocy kontrakty terminowe Dow niewiele się zmieniły, podobnie jak kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq, po opublikowaniu głównego raportu o inflacji. Giełda miała we wtorek sesję wzlotów i spadków, a firmy technologiczne zamykały się wyżej z opóźnieniem Dow Jones Industrial Average.
XKawałek królowej (Waluta) I programy jednostkowe (WL) opóźnione z powodu słabych wyników w pierwszym kwartale. Akcje COIN i Unity są udziałami Ark Invest

Tymczasem Merck akcje, drzewo dolara (DLTR) należy do akcji, które należy obserwować w obliczu trwającej korekty rynkowej.

Raport o inflacji

Departament Pracy opublikuje indeks cen towarów i usług konsumenckich za kwiecień o 8:30 czasu wschodniego w środę. Ekonomiści spodziewają się wzrostu CPI o 0,2% w porównaniu do marca. Bazowy CPI, który nie obejmuje żywności i energii, powinien wzrosnąć o 0,4%. W ujęciu rocznym ceny konsumpcyjne powinny wzrosnąć o 8,1%, w porównaniu z marcowym najwyższym od 40 lat poziomem 8,5%. Inflacja bazowa powinna wrócić do 6% z 6,5% w marcu. Porównania rok do roku stają się coraz trudniejsze.

Tymczasem Departament Pracy opublikuje w czwartek swój indeks cen producentów za kwiecień.

czas do obejrzenia

Gigantyczny Dao kupiec (Mrk), Luizjana i Pacyfik (LPX), Atcor (ATKR), hymn narodowy (ANTME) i akcje DLTR są warte obejrzenia już teraz.

Akcje firmy Merck mają mniej sensu niż kupowanie kubka z rączką. Akcje LPX i prawdopodobnie Atkore pracują nad chwytami po tym, jak obaj zwiększyły zyski w zeszłym tygodniu. Akcje ANTM i drzewo dolara (DLTR) wycofał się do linii 50-dniowych wokół górnej części poprzednich obszarów zakupów. Może to stanowić okazję do zakupu lub sygnał do sprzedaży.

Tymczasem Linia siły względnej do jabłko (AAPL) nadal notuje nowe maksima, a akcje wzrosły we wtorek o 1,6%. Akcje AAPL walczą o powrót do 200-dniowej passy, ​​ale z pewnością jest to najlepiej wyglądający duży obraz.

Microsoft (MSFT) wygląda znacznie gorzej niż akcje Apple, ale we wtorek odbiły o 1,9% po obniżeniu minimów w 2022 roku. fortinet (FTNT) podskoczyło we wtorek o 6,8% po tym, jak również obniżyło swoje dołki w 2022 roku. Może to być obiecujący znak dla tych liderów oprogramowania o jakości korporacyjnej, ale nie są oni bliscy działania.

READ  Bitcoin spada, inne kryptowaluty mieszają się po tym, jak Fed podnosi stopy procentowe

Uruchomiono Anthem i Microsoft Stock Tabela liderów IBD. Akcje MRK są na wyczerpaniu SwingTrader. Akcje Microsoft i FTNT są Wieloletni liderzy IBD. Magazyn ATKR znajduje się w wada 50. Drzewo dolara było we wtorek Akcje IBD dzisiaj.

Wideo zawarte w artykule przedstawia działania rynkowe we wtorek i analizuje akcje spółek Merck, Louisiana-Pacific i Anthem.

Kontrakty terminowe Dow Jones dzisiaj

Kontrakty terminowe Dow spadły o 0,1% w stosunku do wartości godziwej. Kontrakty na S&P 500 spadły, a kontrakty Nasdaq 100 wzrosły o 0,2%.

Raport o inflacji CPI z pewnością przesunie kontrakty terminowe Dow Jones i rentowności obligacji skarbowych przed otwarciem.

Chiny mają opublikować dane o inflacji konsumenckiej i hurtowej we wtorek wieczorem. Występuje pośród poważnych blokad Covid, które obniżyły produkcję i popyt.

Pamiętaj, aby pracować przez noc w Kontrakty terminowe Dow Jones i gdzie indziej, co niekoniecznie przekłada się na rzeczywisty nakład w kolejnej sesji regularnej Giełda Papierów Wartościowych sesja.


Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują możliwe do działania akcje giełdowe na IBD Live


giełda we wtorek

Giełda otworzyła się gwałtownie w górę, szybko odwróciła w dół, a następnie ponownie odbiła, po czym przeszła w mieszane.

Dow Jones Industrial Average spadł we wtorek o 0,3% handel na giełdzie. Indeks S&P 500 wzrósł o 0,2%, na czele z akcjami FTNT. Indeks Nasdaq Composite wzrósł o 1%. W małej stolicy Russell 2000 niewiele się zmieniło.

Ceny ropy naftowej w USA spadły o 3,2% do 99,76 USD za baryłkę, spadając poniżej 100 USD. W poniedziałek ropa spadła o 6,1 proc.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych spadła o dziewięć punktów bazowych do 2,99%. 10-letnia rentowność osiągnęła w poniedziałek 3,17%, po czym spadła.

pomiędzy Najlepsze ETF-yInnowator IBD 50 ETF (pięćdziesiąt) spadła o 0,2%, podczas gdy ETF Innovator IBD Breakout Opportunities spadłapasować) spadła o 0,5%. iShares Rozszerzony Fundusz Technologii i Oprogramowania (ETF)IGV) wzrosły o 1,3%, a akcje MSFT zajęły pierwsze miejsce, podczas gdy akcje Fortinet również zajęły pierwsze miejsce. VanEck Vectors Semiconductor Corporation (SMH) o 2,5%.

SPDR S&P Metals & Mining ETF (XME) spadła o 1,1%, a US Global X Fund for Infrastructure Development (kolebka) stracił 1%. Amerykańska Fundacja Global Gates (ETF)Samoloty) wzrosła o 0,9%. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB) spadła o 1,4%. Fundusz Energetyczny SPDR (SPDR ETF)XLE) Wiodący 0,9% i finansowy Select SPDR ETF )XLF) 0,9%. SPDR Fundusz Wyboru Sektora Opieki Zdrowotnej (XLV) wzrosła o 0,4, a akcje MRK i Anthem są podobne.

READ  Compass ogłasza zwolnienia z pracy w związku ze spowolnieniem na rynku mieszkaniowym

Upadek zapasów Arki

Akcje odzwierciedlają bardziej spekulacyjne historie, ARK Innovation ETF (do zobaczenia) spadł o 0,1% we wtorkowej sesji zwykłej, a fundusz ARK Genomics ETF (ARKG) spadło o 3,1%. Ale oboje wylądowali w handlu z dnia na dzień.

Akcje Coinbase i Unity należą do 10 najlepszych akcji na Ark Invest. Akcje COIN i Unity odnotowały słabsze niż oczekiwano wyniki za pierwszy kwartał i dały słabe wskazówki, przy czym Coinbase również oferuje mieszany widok na półkach. Coinbase spadł o 16% w ciągu nocy, podczas gdy Unity spadł o 29%. Oba w rzeczywistości spadły we wtorek do nowych rekordowych minimów.


5 najlepszych chińskich akcji do obejrzenia teraz


Analiza rynku

Giełda odnotowała ogromne odbicie na otwarciu we wtorek, odwróciła się w dół i ponownie odbiła, po czym wygasła i zamknęła się w pozycji mieszanej. Nasdaq silnie wzrósł, pomimo zysków w ciągu dnia, podczas gdy S&P 500 wzrósł, a Dow Jones nieznacznie spadł.

Rynek miał się odbić, ale wtorkowy ruch był mało inspirujący. W najlepszym razie był to pierwszy dzień próby rajdu giełdowego dla Nasdaq i S&P 500.

Jeśli główne wskaźniki będą się rozwijać, inwestorzy mogą szukać Dzień kontynuacji Od przyszłego tygodnia.

Obecnie na rynku nie ma zbyt wiele do przywództwa.

Akcje energii, nawozów i innych surowców próbowały we wtorek odrobić straty po poniedziałkowych dużych stratach, ale zyski wyblakły, a nawet przekształciły się w straty. Zapasy górnicze i mineralne już się załamały.

Kilka firm farmaceutycznych, takich jak Merck, ma się dobrze, podczas gdy niektóre firmy świadczące usługi medyczne, takie jak akcje ANTM, wciąż są znakomite. Próbują go stworzyć niektóre firmy z branży drzewnej i budowlanej, w tym zapasy LPX.

Podstawowe dobra konsumpcyjne, takie jak producenci żywności i sklepy dyskontowe, zatrzymują się lub rosną. Ale czy te gry defensywne zostaną opóźnione, gdy nastąpi nowy wzrost rynku?

READ  Elon Musk: Twitter zabiega o najwyższe kierownictwo NBCUniversal

Akcje wzrostowe nadal gwałtownie spadają. Chociaż inwestorzy nadal powinni oglądać akcje Apple i kilku gigantycznych firm, takich jak Microsoft, w tej chwili zdecydowanie nie kupują.

Główne wskaźniki mogą pozytywnie zareagować na środowy raport o inflacji, ale dla Rezerwy Federalnej nie zmieni to gry. Podwyżki stóp Fed będą prawdopodobnie kontynuowane w szybkim tempie, aż do kilkumiesięcznej tendencji spadkowej inflacji. Jednak stosunkowo umiarkowany raport o inflacji może złagodzić obawy, że Fed nie będzie w stanie zaprojektować płynnego lądowania.


Czas na rynek ze strategią rynkową ETF firmy IBD


Co teraz robisz

Inwestorzy nie powinni ulegać pokusie zwiększania ekspozycji, dopóki nie pojawią się wyraźne dowody na trend wzrostowy na rynku.

Zaledwie w zeszłym tygodniu główne indeksy rosły przez trzy kolejne dni, a posiedzenie Fed 4 marca zachęcało do wzrostu. Wiemy, jak to się skończyło.

W tym momencie inwestorzy powinni poczekać na kolejny dzień przed dokonaniem nowych zakupów. Mimo to inwestorzy powinni zachować ostrożność, stopniowo zwiększając ekspozycję, w miarę jak nowy trend wzrostowy na rynku nabiera rozpędu, i szybko się wycofując, jeśli rajd osłabnie.

Może być kilka akcji do kupienia na FTD. Nawet wiele akcji o silnej względnej sile to maksima, które są zbyt odległe lub zostały uszkodzone na wykresach.

Obserwuj ruchy rynku na uboczu i aktualizuj swoje listy obserwowanych.

Czytać Wielkie zdjęcie Każdego dnia, aby być zsynchronizowanym z trendami na rynku, akcjami i wiodącymi sektorami.

Proszę śledzić Eda Carsona na Twitterze pod adresem Umieść tweeta Aktualizacje giełdowe i nie tylko.

Może Ci się spodobać:

Zdobądź kolejne zwycięskie akcje z MarketSmith

Najlepsze akcje wzrostowe do kupowania i oglądania

IBD Digital: odblokuj notowania giełdowe IBD Premium, narzędzia i analizy już dziś

Tesla kontra BYD: Którego rozwijającego się giganta EV najlepiej kupić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *