Ukraiński rząd zbiera 8 milionów dolarów w kryptowalutach w ramach apelu o finansowanie społecznościowe

Bitcoin jest widoczny na ilustracyjnym zdjęciu zrobionym w La Maison du Bitcoin w Paryżu, Francja, 23 czerwca 2017 r. REUTERS / Benoit Tessier

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

LONDYN (Reuters) – Ukraiński rząd zebrał prawie 8 milionów dolarów w kryptowalutach po opublikowaniu w mediach społecznościowych apeli o darowizny bitcoinów i innych tokenów cyfrowych, według firmy analizującej blockchain Elliptic.

Oficjalne konto Ukrainy na Twitterze rozpoczęło w sobotę apel o darowizny kryptowalut po tym, jak Rosja dokonała inwazji na kraj, publikując adresy cyfrowych portfeli na monety, w tym bitcoin i eter.

Ukraiński wicepremier Michajło Fiodorow zamieścił na Twitterze adresy portfela. „Stańcie z mieszkańcami Ukrainy. Teraz przyjmuj darowizny w kryptowalutach” – napisał Fiodorow, który jest również ministrem transformacji cyfrowej.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Darowizny przyszły, gdy rosyjskie pojazdy wojskowe wjechały w niedzielę do Charkowa, drugiego co do wielkości miasta Ukrainy, a eksplozje wstrząsnęły obiektami naftowymi i gazowymi czwartego dnia walk w największym ataku na kraj europejski od czasów II wojny światowej.

Do 1030 GMT w niedzielę adresy portfela otrzymały krypto o wartości 7,9 miliona dolarów za pośrednictwem prawie 11 500 darowizn z siedzibą w Londynie. eliptyczny powiedział. Firma śledzi ruch walut cyfrowych w blockchain, publicznej księdze, która rejestruje transakcje kryptowalutowe.

Ministerstwo Transformacji Cyfrowej Ukrainy nie odpowiedziało od razu na prośby o komentarz.

Atrakcyjność cyfrowych walut finansowania społecznościowego jest bezprecedensowa. Chociaż niektóre kraje, takie jak Salwador, przyjęły kryptowaluty, apel Ukrainy o bezpośrednie darowizny jest pierwszym tego rodzaju. Nie było jasne, dlaczego Kijów wykorzystał te pieniądze.

Elliptic powiedział w tym tygodniu, że darowizny w kryptowalutach dla ukraińskich wolontariuszy i grup hakerskich również wzrosły od czasu inwazji Rosji w czwartek.

READ  Przepis na sałatkę ze słodkich ziemniaków ze świeżym dressingiem to oszczędne i pyszne danie

Darowizny dla takich grup, z których część dostarczała sprzęt siłom rządowym, wzrosły w styczniu, gdy Rosja zgromadziła swoje siły w pobliżu granicy z Ukrainą przed inwazją.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(Raportowanie Toma Wilsona; Edytowanie przez Eda Osmonda)

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *