Bojownicy wspierani przez Iran są gotowi dołączyć do Hezbollahu w walce z Izraelem

Parada bojowników Hezbollahu podczas ceremonii.
Marwan Naamani/Alliance Images za pośrednictwem Getty Images

  • Tysiące bojowników wspieranych przez Iran jest gotowych przyłączyć się do Hezbollahu w jego walce z Izraelem.
  • Armia izraelska zatwierdziła plany ewentualnego ataku w Libanie.
  • Sekretarz Generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych ostrzegł przed eskalacją konfliktu „nie do wyobrażenia” katastrofą.

Tysiące bojowników wspieranych przez Iran przygotowuje się do przyłączenia się do grupy bojowników Hezbollahu w Libanie w obliczu wzrostu napięcia z sąsiednim Izraelem. Powiązana prasa Wspomniałem.

W środowym przemówieniu przywódca Hezbollahu Hassan Nasrallah powiedział, że uzbrojeni przywódcy z „osi oporu” pod przywództwem Iranu zaproponowali wysłanie dziesiątek tysięcy bojowników w celu wsparcia Hezbollahu, gdy starcia tej grupy z Izraelem groziły przekształceniem się w wojnę totalną . .

„Powiedzieliśmy im, dziękujemy, ale jesteśmy zaskoczeni liczbą, którą mamy” – powiedział Nasrallah według Associated Press, dodając, że Hezbollah ma już w swoich szeregach 100 000 bojowników.

To Rada Atlantycka Z raportu z maja 2020 r. wynika, że ​​Hezbollah miał wówczas około 30 000 aktywnych bojowników i do 20 000 rezerw.

Bezimienny urzędnik wspieranej przez Iran grupy w Iraku powiedział AP w Bagdadzie, że jeśli wybuchnie wojna totalna, „będziemy walczyć ramię w ramię z Hezbollahem”, dodając, że niektórzy doradcy z Iraku są już w Libanie. .

Przywódca Hezbollahu Hassan Nasrallah.
Zdjęcia Husseina Al-Mulla/AP

Hezbollah przeprowadza ataki na Izrael w celu wsparcia palestyńskiego ruchu Hamasu od ataków z 7 października, w których zginęło około 1200 osób w Izraelu.

Izrael zdecydowanie zareagował na tę grupę, atakując jej przywódców i infrastrukturę w południowym Libanie.

Izrael rozważa także prowadzenie totalnej wojny z tym ruchem, a izraelski minister obrony Israel Katz powiedział we wtorek, że decyzja w sprawie takiego posunięcia jest nieuchronna.

„Jesteśmy bardzo blisko momentu podjęcia decyzji o zmianie zasad wobec Hezbollahu i Libanu” – powiedział Katz. „W wojnie totalnej Hezbollah zostanie zniszczony, a Liban otrzyma poważny cios”. książki Na X.

READ  Priyanka Gandhi: Liderka Indyjskiej Partii Kongresowej kwestionująca wybory

Nastąpiło to w czasie, gdy armia izraelska ogłosiła swoje plany zgoda Z powodu „ataku” w Libanie.

Piątek, Sekretarz Generalny ONZ António Guterres Powiedział Eskalacja konfliktu będzie miała katastrofalne skutki.

Powiedział: „Postawmy sprawę jasno: narody regionu i narody świata nie mogą znieść, że Liban stał się kolejną Gazą”.

Dodał: „Jeden lekkomyślny krok – jedna błędna kalkulacja – może doprowadzić do katastrofy, która wykracza daleko poza granice i, szczerze mówiąc, poza wyobraźnię”.

A raport Opublikowane w marcu Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych stwierdziło, że nawet gdyby Izrael odniósł zdecydowaną porażkę dla Hezbollahu w wojnie totalnej, prawdopodobnie „nie doprowadziłoby to do zniszczenia tej grupy, biorąc pod uwagę jej głębokie korzenie w Libanie i Libanie”. Przy silnym wsparciu Iranu.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *