Boris Epstein, były doradca kampanii Trumpa, przyznał, że rok 2020 jest częścią spisku fałszywych wyborców.

„Na przykład, czy kiedykolwiek pracowałeś lub wspierałeś w Michigan?” Zapytał go Ari Melber z MSNBC w piątek wieczorem.

„Tak, jak się spodziewaliśmy, brałem udział w procesie zapewniania, że ​​istnieją alternatywni wyborcy, gdy głosujący na siedząco zostali zakwestionowani i wygrani” – odpowiedział Epstein po przekonaniu. Wyborcy nie są tak naprawdę „alternatywnymi” i „nieuczciwymi wyborcami”.

Prawnik Trumpa Rudy Giuliani nadzorował następnie wysiłki, CNN donosiło na początku tego tygodniaWedług trzech źródeł z bezpośrednią wiedzą o projekcie. Należą do nich pomoc zwolennikom Trumpa w dostępie do budynków stolicy stanu, tworzenie języka dla fałszywych zaświadczeń wyborczych wysyłanych do rządu federalnego oraz zastępowanie wyborców, którzy odmówili udziału w spisku. Ephstein był jednym z tych, którzy współpracowali z Giulianim w powyborczym Willard Hotel „Command Center”, próbując uniemożliwić Kongresowi poświadczenie zwycięstwa wyborczego Bidena 6 stycznia 2021 r. Obaj zostali zmydleni między kilkoma osobami Wtorek, 6 stycznia, przez specjalną komisję badającą atak.

Przez cały piątek Epsztejn powtarzał fałszywe zarzuty dotyczące oszustw wyborczych.

Opisał wszystko, co robił, jako uzasadnione, powołując się na wybory prezydenckie na Hawajach w 1960 r. jako model dla „alternatywnych” wyborców. W wyborach prezydenckich w 1960 r. Richard Nixon początkowo pokonał Johna F. Kennedy’ego. Kennedy prowadził stan z marginesem 141 głosów, czyli znacznie mniej niż jakikolwiek stan, który zakwestionował wybory w 2020 r., Ale Nixon stracił stan po ponownym przeliczeniu głosów. Wynika to z faktu, że wyniki w stanie zmieniły się po tym, jak kilka grup wyborców wykazało inny wynik w ponownym przeliczeniu.

„Tak więc, Arie, wszystko, co zostało zrobione, zostało zrobione legalnie przez ustawodawcę Trumpa, zgodnie z zasadami i pod przewodnictwem Rudy’ego Giulianiego” – dodał.

Trump i niektórzy z jego kluczowych doradców publicznie promowali program „alternatywny elektorat” w Pensylwanii, Georgii, Michigan, Arizonie, Wisconsin, Nevadzie i Nowym Meksyku.

READ  Aktualizacje z pierwszego dnia RNC 2024 r.: Trump pojawia się po raz pierwszy od czasu próby zamachu

W zeszłym tygodniu prokurator generalny stanu Michigan wezwał prokuratorów federalnych do wszczęcia śledztwa w sprawie kilkunastu republikanów, którzy przedstawili fałszywe referencje, że są w wyborach prezydenckich w stanie, pomimo zwycięstwa Bidena w stanie.

Powiedziała Dana Nessel z Demokratów W sprawie Na MSNBC: „Według prawa stanowego sądzę, że sfałszowałeś dane publiczne, co jest przestępstwem 14 lat, a fałszerstwo prawa wyborczego jest przestępstwem 5 lat”.

Zapytany przez Melbourne w piątek, jak szybko będzie zeznawał przed komisją Izby, Ephstein odpowiedział: „Cóż, Ari, jak to mówią, zobaczmy, co się stanie”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *