Wypadek Monkey Truck: pojazd zderza się ze 100 zwierzętami w Danville w Pensylwanii; Policja twierdzi, że konto zostało założone po tym, jak wszyscy uciekli

Danville, ur. – Ostatnie małpy, które uciekły z ciężarówki przewożącej 100 zwierząt na Pennsylvania Highway, zderzyły się z wywrotką na Pennsylvania Highway późną sobotę. Powiedział.

Wyświetlane wideo pochodzi z wcześniejszego raportu.

Policja stanowa Pensylwanii twierdzi, że kilka małp uciekło po piątkowej kolizji. Ale tylko jedna osoba została policzona dopiero w sobotę rano, co skłoniło Pennsylvania Game Commission i inne agencje do poszukiwania jej w trudnych warunkach pogodowych.

Kristen Nordland, rzeczniczka Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom, powiedziała w sobotni wieczór w e-mailu, że policzono wszystkie 100 makaków Cynomolcus. Trzy osoby zmarły po eutanazji.

E-mail nie wyjaśniał, dlaczego wszystkie trzy zostały uśpione ani jak wszystkie zostały rozliczone. Ale Nordland powiedział, że eutanazja została przeprowadzona w sposób humanitarny pod kierunkiem Amerykańskiego Stowarzyszenia Weterynaryjnego.

Policja poinformowała, że ​​małpy zostały wysłane do zatwierdzonego przez CDC ośrodka izolacyjnego po przybyciu w piątek rano na lotnisko Kennedy w Nowym Jorku z Mauritiusa, który jest wyspą na Oceanie Indyjskim. CDC z siedzibą w Atlancie poinformowało, że zapewnia „pomoc techniczną” policji stanowej w Pensylwanii.

Do kolizji doszło w piątek na stanowej autostradzie w pobliżu zjazdu z autostrady międzystanowej 80 w hrabstwie Montserrat w Pensylwanii, powiedział policjant Andrea Belacic w gazecie Sunbury’s Daily Item.

Lokalizacja izolowanego obiektu i wyraźnie narzucony rodzaj badań na małpach nie są jasne, ale małpy Cynomolcus są często wykorzystywane w badaniach klinicznych. W artykule opublikowanym w 2015 r. na stronie internetowej Narodowego Centrum Informacji Biotechnologicznej zauważono, że są one najszerzej stosowane we wczesnych badaniach toksykologicznych.

Wcześniej żołnierze napisali na Twitterze, aby nie przeszukiwać ani nie łapać żadnych małp, i powiedzieli: „Każdy, kto zobaczy lub znajdzie małpę, proszony jest o nie zbliżanie się, łapanie lub kontaktowanie się z małpą. Proszę natychmiast zadzwonić pod numer 911”.

Trooper Lauren Leisure powiedział: „Ponieważ nie jest to zwierzę domowe i znajduje się w nieznanym obszarze, trudno powiedzieć, jak będą się zachowywać, jeśli podejdzie do nich człowiek”.

READ  Źródło: Caleb Towns, były gwiazdor bezpieczeństwa z Alabamy, wybiera stan Ohio

Leisure powiedział, że policja stanowa strzegła miejsca zdarzenia dla Departamentu Zdrowia Pensylwanii i CDC.

Stan kierowców biorących udział w wypadku nie był jasny lub nie było od razu jasne, czy podano jakiekolwiek cytaty.

Michelle Fallon, naoczny świadek wypadku, powiedziała gazecie Bloomberga Press Enterprise, że po wypadku rozmawiała z kierowcą pickupa i pasażerem. Kierowca wydawał się być rozproszony, a pasażer pomyślał, że mógł zranić nogi, powiedział.

Gdy żołnierze szukali małp, w piątek na drodze rozrzucono kajdanki i pistolety. Według gazety Bloomberg Press Enterprise strażacy z Valley Township próbowali zlokalizować zwierzęta za pomocą termowizji, a helikopter pomógł.

Jak podała gazeta, pickup jechał na zachód drogą I-80, próbował natychmiast wrócić po wylądowaniu przy zjeździe na Danville i pojechał w drugą stronę.

Fallen powiedział Press Enterprise, że stał za pickupem, gdy wywrotka zderzyła się ze stroną pasażera, rozrywając przedni panel naczepy i wysyłając ponad tuzin skrzyń.

Fallon powiedziała, że ​​ona i inny kierowca, który był zaparkowany, aby pomóc, stali w pobliżu miejsca zdarzenia, a drugi kierowca powiedział, że widział kota biegnącego w poprzek drogi.

Kiedy Fallon zajrzała do pudełka, zobaczyła małą małpkę, która na nią patrzyła, powiedziała gazecie.

„To małpy” – powiedziała drugiemu kierowcy.

Copyright by Associated Press © 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *