Boston Celtics jest w dobrej kondycji po tym, jak ponownie słabnie w trzeciej kwarcie, zbliżając się do Golden State Warriors, aby wygrać trzeci mecz finałów NBA

BOSTON – Po raz kolejny Celtics zostali pobici przez Golden State Warriors w trzeciej kwarcie.

i jako Stephen CurryRzut za 3 wpadł do kosza 3 minuty i 45 sekund przed końcem trzeciej kwarty meczu 3 finałów NBA w środę wieczorem, pokonując przejazd 10-0 Golden State i powodując, że Warriors 83-82. wyprzedany tłum w środku.TD Garden:

znowu się zaczyna.

Tylko po raz drugi w serii Celtics znaleźli sposób, aby odpowiedzieć na uderzenie Warriors w szczękę w trzeciej kwarcie, z ich sianokosem w czwartej, ograniczając Golden State do zaledwie 11 punktów w czwartej. Boston wygrał 116-100, wynosząc Cs na prowadzenie 2-1.

„Czułem się, jakby nasz zespół był w tych momentach w gotowości”, Celtics Center Alhorford Powiedział. – Wiesz, na początku tego roku to mogło szybko pójść na południe.

„Ale trzymaliśmy się tego, zamknęliśmy go i nie wpadliśmy w panikę i po prostu graliśmy dalej”.

Jak zasugerował Horford, drużyna z Bostonu nie była w stanie tego zrobić przez cały sezon. Ale odkąd Celtics zakończyli swoją kampanię na dobre pod koniec stycznia, okazali się niesamowicie odporni. W środowym trzecim meczu Boston poprawił się do 7-0 w tym meczu play-off po przegranej, a Celtics nie przegrywali kolejnych meczów po tym sezonie.

Od 23 stycznia Celtics osiągnęli wynik 13-1 w meczach po przegranej.

„Myślę, że tak właśnie zmieniliśmy nasz sezon, kiedy zmieniliśmy ten kierunek” – napastnik z Bostonu Jason Tatum Powiedział. „Wcześniej w sezonie wymykaliśmy się i przegrywaliśmy takie mecze, a teraz – tak się dzieje. To świetna drużyna. Mają świetnych zawodników. Będą strzelać do piłek. o tym, jak odpowiadasz.

„Nie odwróciliśmy głowy ani nic. Założyliśmy przerwę, przegrupowaliśmy, przeanalizowaliśmy i wygraliśmy gry. Byłem z tego powodu dumny z grupy”.

Celtics musieli to zrobić, ponieważ ponownie nie zdobyli żadnej siły w trzeciej kwarcie. Golden State wyprzedziło Boston o 43 punkty w trzech trzecich dotychczasowych kwartach serii, ponieważ Warriors wielokrotnie zdołali zamienić Celtics w kontrakt defensywny.

READ  Wyniki UFC 281: Adesanya vs. Pereira

To oczywiście jest płatne Stephen Curry, który zakończył z 31 punktami w 12 rzutach do 22 w 37 minut. Zdobył także siedem punktów w trzeciej kwarcie, trafiając 3, będąc faulowanym przez Horforda, pozwalając Curry’emu na wykonanie rzutu wolnego, a następnie Otto Porter Jr. Kolejna rozbiórka 3.

Minutę później Curry założył 3 Golden State – i ponownie postawił Boston na obcasach.

Ale zamiast upaść, Celtics odpowiedzieli. W ostatnich minutach trzeciej kwarty grali 11:6, aby odzyskać prowadzenie zmierzając do czwartej. Stamtąd Celtics wyprzedzili Golden State 23-11, niosąc Warriors tylko jeden kosz przez pierwsze trzy minuty, gdy Boston sprintował do energicznego biegu 9-2, aby zwiększyć swoją przewagę do dwucyfrowej.

„Dla mnie było w porządku”, strażnik Celtics Marcus Smart Powiedział. „Po prostu zachowaj spokój. Byliśmy tu już wcześniej. To naprawdę dobra drużyna. Będą dalej biegać, ale my jesteśmy. Musimy się tylko wycofać i iść swoją drogą”.

Pomogło Bostonowi Robert Williams III Maluj patrole. Podczas gdy Tatum, Smart i Jaylyn Brown Wszyscy razem zebrali ponad 20 punktów, pięć zbiórek i pięć asyst – stając się pierwszym trio kolegów z drużyny, którzy od tego czasu osiągnęli ten wyczyn w meczu finałowym NBA. Magiczny JohnsonA Kareem Abdul-Jabbar A Michael Cooper zrobił to samo dla Los Angeles Lakers przeciwko Celtics w 1984 roku – Williams był najlepszym zespołem z 21 w 25 minucie, kończąc z ośmioma punktami, 10 zbiórkami, czterema blokami i górą gry. .

„Zmieniło to zasady gry” – powiedział Horford o Williamsie. „Rob naprawdę zmienia zasady gry. Mamy szczęście, że taki facet ma wpływ na wygraną w taki sposób, w jaki to robi, ponieważ przewyższa z nim liczby. To po prostu wszystkie rzeczy, które przynosi, będąc we właściwych miejscach. Byłem pod wrażeniem Roba, po prostu jego zdolnością do ciągłego doskonalenia się i uczenia się.

READ  Bliźniacy umieszczają Byrona Paxtona na liście kontuzjowanych

„Uczy się. Rozmawiamy z nim, czuję, że możemy go dużo prosić, a on zawsze to bierze, definiuje to i to jest lepsze. Ale jego rzeczy wykraczają poza wynik pudełka, wpływ na grę. „

Podczas tych sesji kwalifikacyjnych Williams zauważył, że efekt zmienia się z meczu na mecz, ponieważ przez ponad dwa miesiące borykał się z problemami z lewym kolanem. Pod koniec marca przeszedł operację łękotki na kolanie, która znokautowała go pod koniec sezonu zasadniczego i na początku pierwszej rundy Bostonu przeciwko Brooklyn Nets.

Następnie doznał siniaka kości w tym samym kolanie w drugiej rundzie Bostonu przeciwko Milwaukee Bucks, co spowodowało, że opuścił ostatnie trzy mecze tej serii, a także trzeci mecz finałów Konferencji Wschodniej przeciwko Miami Heat. Od tego czasu Williams był kwestionowany w każdym meczu – tylko po to, by zostać wyczyszczonym w godzinach poprzedzających ostrzeżenie.

„To było trudne”, powiedział Williams o radzeniu sobie z kolanem. „Wrzuć wszystko. Zazwyczaj dzień po meczu bardziej boli, oczywiście adrenalina spada. Ale dzisiaj zrobiliśmy kilka różnych rzeczy, jeździliśmy na rowerze trochę przed meczem. Skorzystałem z tego”.

Był wyraźnie zadowolony. Williams był wszędzie na boisku, często szukając luźnych piłek, przelatując przez linię, aby przechwycić strzały i stale znajdując się w centrum akcji.

„Ciągle rozmawiam z Robem, tylko dla prostego faktu, że wiem, przez co przechodzi” – powiedział Smart. „Cierpi i chociaż został ranny, nadal chce wyjść i pomóc swojemu zespołowi. Ale jednocześnie myśli o swojej karierze. Jak mu właśnie powiedziałem: „Znasz swoje ciało”. Wiesz, co możesz wytrzymać, a czego nie. Ale po prostu wiedz, mamy szansę zrobić coś wyjątkowego. Nie ma gwarancji, że tu wrócimy. Jeśli możesz iść, weźmiemy dla ciebie 20 procent lepiej niż nic.

READ  Gwiazda Villarreal opowiada o Lidze Mistrzów, współpracuje z Unai Emery i mierzy się z Liverpoolem

„Dostał to i postanowił wyjść i założyć swoje małe spodnie, ssać i zwariować”.

Celtics spędzili trzy dni między brzydką przegraną w meczu 2 i meczu 3, mówiąc o potrzebie grania z większą energią i wysiłkiem. Ta wiadomość była jasna na podstawie wstępnej porady, ponieważ Boston natychmiast nadał ton, grając fizycznie na obu końcach. Boston wygrał zbiórki 16, w tym 15 zbiórek ofensywnych, i nie pozwolił Golden State na przyspieszenie gry, wykonując tylko 12 spinów – w tym tylko jeden w czwartej kwarcie.

W rezultacie Boston ma teraz dwa zwycięstwa od mistrzostwa. A po odbiciu się po porażce – a także fizycznym ciosie Warriors podczas samego meczu – Celtics muszą teraz zrobić to, czego nie zrobili regularnie w tych play-offach: odpowiedzieć w ten sposób, aby wygrać.

– Kolejny powrót od nas – powiedział trener Celtics Im Odoka. Moje przesłanie do grupy brzmiało: „Zrobiliśmy to po stratach; Odpowiedzmy teraz we właściwy sposób po wygranej.”