Boston, Clark prowadzi drużynę kobiet AP All-America

Wysoki Boston Obecnie trzykrotnie jest członkiem elitarnego klubu.

Gwiazda z Południowej Karoliny została uhonorowana trzeci rok z rzędu jako All-American przez Associated Press w środę. Jest dziesiątą zawodniczką, która trzykrotnie zdobyła to wyróżnienie.

Do Bostonu dołączył w pierwszej drużynie Caitlin Clark z Iowa, Maddie Siegrist z Villanova, Angel Reese z LSU i Mackenzie Holmes z Indiany. Boston i Clark zostały jednogłośnie wybrane przez 28-osobową Komisję ds. Mediów Narodowych, która głosowała w rankingu AP Top 25 co tydzień.

To drugi sezon z rzędu, w którym zawodnik dołączył do klubu. Ryan Howard z Kentucky zrobił to w zeszłym sezonie.

Zawodnicy z Karoliny Południowej Aja Wilson, Brittney Griner z Baylor, Chamick Holdsclaw z Tennessee, Alana Bird z Oklahoma State, Courtney Paris z Oklahomy, Sabrina Ionescu z Oregonu oraz Brenna Stewart z Yukon i Maya Moore to jedyni gracze, którzy zdobyli tytuły pierwszego zespołu co najmniej trzy razy. Paris i Moore zrobili to cztery razy.

Boston zdobył drugą drużynę All-America honoruje jej ostatni rok.

„Alia była dla mnie najlepszą zawodniczką z college’u” – powiedział trener Karoliny Południowej, Don Staley – „przez wiele lat uhonorowany jako All-American, ale z pewnością przez ostatnie dwa sezony”. „Mam nadzieję, że naprawdę możemy dać jej kwiaty, dopóki jest jeszcze sportowcem kolegialnym, ponieważ nie sądzę, że będzie kolejna bostońska uczelnia honorująca kobiecą koszykówkę”.

Boston pomógł Południowej Karolinie pozostać niepokonanym w sezonie zasadniczym i dostać się do turnieju NCAA Jako najlepszy ogólny materiał siewny. Uzyskiwała średnio 13,3 punktu, 9,7 zbiórki i 2,0 bloki na mecz. Są ogromnym powodem, dla którego Gamecocks przeszli od drutu do drutu w miejscu nr 1 w ankiecie AP po raz drugi z rzędu.

Clarke może dołączyć do trzykrotnego klubu w przyszłym sezonie. Junior ponownie zanotował imponujące wyniki ze średnią 27,0 pkt., drugi najlepszy w kraju. Miała również 8,3 asyst i 7,5 zbiórek na mecz, co pomogło Iowa zdobyć tytuł Big Ten Tournament drugi rok z rzędu.

READ  Spencer Stryder z The Braves otrząsa się z ostatnich zmagań, wracając do dominującej formy przeciwko Phillies

„Bycie w pierwszej drużynie All-American to jedno, ale otrzymywanie kolejnych sezonów to co innego” – powiedziała trenerka stanu Iowa, Lisa Bluder. „Nasz program, nasz uniwersytet i nasz kraj są bardzo dumni ze wszystkich rzeczy, które do tej pory osiągnąłeś. Nikt nie zasługuje bardziej na gracza pokolenia takiego jak Clark. ”

Clark przegrywał tylko z Siegristem w punktacji. Gwiazda Villanova zdobyła w tym sezonie średnio 28,9 punktu i ustanowiła rekord strzelecki kariery Big East. W tym sezonie zdobyła 984 punkty i chce zostać piątą zawodniczką w historii, która zdobędzie ponad 1000 punktów w jednym sezonie. Zdobyła ponad 20 punktów w 34 kolejnych meczach, co jest o jeden punkt mniej od rekordu ustanowionego przez Kelsey Bloom w sezonie 2016-17.

„Maddie jest całkowicie Amerykanką w każdym znaczeniu tego słowa i naprawdę zasługuje na ten zaszczyt” – powiedziała trenerka Villanova, Denise Dillon. „Na boisku jej wyniki w tym roku są oszałamiające. Prowadzenie kraju w zdobywaniu i zdobywaniu 1000 punktów w sezonie jest niesamowite. Jesteśmy bardzo dumni, że Maddie została pierwszą amerykańską Associated Press w historii programu. „

Reese miał znakomity sezon dla Tygrysów, zdobywając średnio 23,4 punktu i 15,5 zbiórek, strzelając 54% z gry. Napastnik drugiego roku pobił szkolny rekord Sylvii Fowles w 20 kolejnych dubletach.

„Angel Reese dołączył do naszego programu i wywarł ogromny wpływ na nasz zespół” – powiedział trener LSU Kim Mulkey. „Ma specjalny zestaw umiejętności, który wyróżnia ją jako jednego z najlepszych graczy w kraju. Jest zdecydowanie jednym z najlepszych graczy w kraju. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co przyniesie jej przyszłość i wpływ, jaki będzie miała na naszą zespół w LSU”.

Holmes pomógł Indianie przeżyć jeden z najlepszych sezonów w historii szkoły. Hoosiers, którzy zajęli drugie miejsce w ankiecie AP, zdobyli tytuł Wielkiej Dziesiątki sezonu regularnego. Holmes notował średnio 22,3 punktu i 7,3 zbiórki oraz 68,8% rzutów z gry.

READ  Final Four drużyny UConn wyrusza do Phoenix po tym, jak problemy z samolotem spowodowały opóźnienia

„To niesamowite osiągnięcie Gala z Maine” — powiedział trener Indiany, Terry Morin. „Nikt nie jest bardziej podekscytowany i szczęśliwy dla niej niż nasi pracownicy i koledzy z drużyny. Zasługuje na to. Pracowała nad swoją grą od dnia, w którym przybyła do Bloomington. „

Clark i Haley Jones z Bostonu ze Stanford, Ashley Jones ze stanu Iowa, Elizabeth Kitley z Virginia Tech i Anissa Morrow z DePaul stworzyli przedsezonową drużynę All-America.

Drugi zespół

Drugą drużyną AP kierował Kitley, który został Graczem Roku ACC po raz drugi z rzędu. Towarzyszą jej Cameron Brink ze Stanford, Diamond Miller z Maryland, Olivia Miles z Notre Dame i Alyssa Bailey z Utah.

Trzeci zespół

Trzecią drużyną AP byli Joens i Aaliyah Edwards z UConn i Morrow, Jones i Zia Cooke z Południowej Karoliny.

grzecznościowy

Grace Berger z Indiany, student pierwszego roku stanu Floryda Latson i Haley Van Leith z Louisville byli wśród graczy, którzy nie weszli do wszystkich trzech drużyn All-America. Gracze uzyskali status honorowego wyróżnienia, jeśli pojawili się na jednej z kart do głosowania.

___

Relacja AP March Madness: https://apnews.com/hub/march-madness, https://apnews.com/hub/ap-top-25-womens-college-basketball-poll i https://twitter. pl /AP_Top25

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *