Braves ponownie oszołomili Marlins w pierwszej połowie i kontynuowali „niedorzeczny” wzrost mocy.

ATLANTA — 61 home runów The Braves w czerwcu było wystarczająco imponujące, biorąc pod uwagę, że był to czterokrotność poprzedniego rekordu home runów National League przez jakikolwiek zespół w jakimkolwiek miesiącu kalendarzowym. Ale tym, co jeszcze bardziej dodało otuchy trenerowi i menedżerowi uderzeń Braves, Brianowi Snitkerowi, było to, że właścicielom domów towarzyszył stały spadek uderzeń.

The Braves trafili 14 razy więcej niż jakakolwiek inna drużyna MLB w czerwcu i zrobili to, osiągając 0,372 OBP, który był o 25 punktów lepszy niż następny najwyższy, i chociaż zdobył 176 runów, remisował z najniższym wynikiem w głównych turniejach w miesiącu .

„Jeśli wrócisz do dobrych drużyn Astros – spójrzmy prawdzie w oczy, nadal są dobre – ale kilka lat temu, u szczytu kariery, prowadzili ligę w biegach u siebie i mieli najmniej trafień” – powiedział Chipper Jones , legendarny były zawodnik Braves, który obecnie jest konsultantem zespołu ds. uderzeń. „To jest to fatalny Mieszaj, zwłaszcza gdy wprowadzasz promocję, którą mieli przez ostatnie kilka lat.

„Taki jest mój stosunek do tej zbrodni. Może to być trochę (edytuj) stronnicze, jeśli powiem, ale myślę, że oni są lepsi. Ci (odważni) są lepsi. dziewiąty stopień”.

Po zdobyciu pięciu runów w pierwszej rundzie i zdobyciu sześciu homerów w piątkowej porażce 16:4 z Marlins ostatniego dnia czerwca, Braves otworzyli lipiec w podobny sposób, z homerami Ronalda Acuna Jr. Ozzie Alpes zapoczątkował pierwsze sześć inningsów sezonu Po pierwszej połowie w sobotę przegrał 7:0, co przedłużyło passę Atlanty do siedmiu meczów i dało Braves najlepszy w lidze rekord 55-27, w tym 15 zwycięstw w ostatnich 16 meczach.

Otworzyli osiem meczów przewagi w NL East nad drugimi w rankingu Marlins, którzy mają 1-8 przeciwko Braves i 47-28 przeciwko wszystkim innym. Debiutant Marlins, Eury Perez, wszedł z serią 21 meczów bez punktów, rekordem 5-1 i 1,34 ERA, w tym 0,27 ERA w ostatnich sześciu startach. Młody praworęczny uderzył z ERA 2,47 po tym, jak uderzył tylko raz i pozwolił na sześć obiegów i siedem trafień, w tym dwa homery i trzy dublety.

Taka rzecz może się zdarzyć przeciwko Braves, którzy mają w tym sezonie parę homerów w sześciu meczach przeciwko Marlins – żadna inna drużyna MLB nie ma wielu homerów w sześciu meczach, kropka – i prowadzą w majorach ze 155 pałkarzami, w tym 29 inningami. pierwszy. Homery. Zdobyli pięć lub więcej runów w pierwszej rundzie trzech z ostatnich ośmiu meczów przeciwko zespołom (Reds, Marlins), które miały dobrą passę przed meczem z Atlantą.

READ  Raport skautowy Final Four: Nieznani trenerzy FAU, UConn, Miami, San Diego St.

„To, co robimy”, powiedział Snicker, „nigdy nie widziałem czegoś takiego, to pierwsza rzecz”. „To po prostu przemawia do poszczególnych odbijających i tego, jak skupieni są ci faceci. Wielu z tych facetów nikogo nie rzuca, za każdym razem grindując. Myślę, że wszystkie biegi i szkody, które wyrządzamy, są tego produktem ubocznym. „

Atak Braves w pierwszej rundzie polegał na kradzieży strzelców w historycznym tempie, z większą liczbą runów (87), strajków (121) i homersów w pierwszej rundzie niż jakakolwiek inna drużyna MLB kiedykolwiek strzeliła gola w 2000 roku. każdy rundę w tym sezonie. Są na dobrej drodze do 171 rund w pierwszej rundzie, które pobiją współczesny rekord MLB przez Boston Red Sox z 1950 roku (160 w 145 meczach) i zacierają rekord Atlanty (127 w 1999).

Żadna drużyna nie trafiła więcej niż 31 homerów w pierwszej rundzie przed sierpniem, a Braves mieli mniej niż 32 homerów, mając prawie cały lipiec na osiągnięcie celu.

„Mam na myśli to, że oglądanie tego, co robią, jest śmieszne, zwłaszcza w ostatnim miesiącu” — powiedział weteran Braves, Charlie Morton, który pozwolił na cztery trafienia i jeden spacer z pięcioma strikeoutami w 5.mw-parser-output .sr-only{ obramowanie:0;obcięcie:prosto(0,0,0,0);wysokość:1px;margines:-1px;przepełnienie:ukryte;dopełnienie:0;pozycja:bezwzględna;szerokość:1px;biała-spacja:nowrap} ⁄ innings rozbita sobota. „Myślę, że jeśli gram wystarczająco długo – na przykład, widziałem wystarczająco dużo miejsc, w których tak naprawdę już mnie to nie zaskakuje. Ale to takie głupie. Oglądanie faceta (Pereza) tam wychodzi – ten facet siedzi od 98 do 100 (mph) i kołyszą się po wbiciu piłki. Nie sądzę, żeby kogokolwiek wyprzedzili w pierwszej rundzie, a wykonaliśmy sześć runów.

„Mam na myśli to, że to było śmieszne. Przez ostatnie dwa dni obserwowałem, jak to robią…”

Morton, lat 39, jest często zdezorientowany, ale wciąż jej szukał, aby dokończyć swoje przemyślenia na temat ataku Braves.

„Widziałem, jak faceci próbowali uderzyć piłkę do domu, próbowali odbić piłkę tylko podczas gry” – powiedział Morton. „Młodzi zawodowcy mogą to zrobić, ale jednocześnie patrzeć, jak faceci się tam wspinają – następny facet za następnym facetem – pokonują faceta, który rzuca 100 mil na godzinę, który jest w porządku. … Jest powód, dla którego oni (Marlins) wygrywają mecze I powód, dla którego chodzą do tego parku na serię i czują się dobrze. Grają dobrze, grają dobrze. I patrzeć, jak chłopaki to robią, nie sądzę, żebym kiedykolwiek to widział. „

READ  Najnowsza sprawa Bakera Mayfielda z Brownem

155 home runów Atlanty prowadzi ich o 25 więcej niż jakakolwiek inna drużyna grająca w późnych meczach w sobotę i stawia ich na kursie na 306.

Pozostałe dwie drużyny z trzema najniższymi punktami w czerwcu, Nationals (176) i Yankees (181), zanotowały w sumie 50 home runów w ciągu miesiąca – o 11 mniej niż Braves w czerwcu. Stało się to po tym, jak Atlanta zajęła drugie miejsce pod względem liczby trafień (51) w głównych zawodach w maju, mając 11. najmniej trafień (232).

The Braves zakończyli sezon 2022 z drugą największą liczbą homerów (243), ale mieli też drugie miejsce pod względem liczby trafień (1498). To ich tegoroczny trend w kierunku większej liczby właścicieli domów i znacznie mniejszej liczby strajków wywarł wrażenie na wielu członkach organizacji.

„Mężczyźni dojrzewają, starzeją się i stają się coraz więksi w swojej grze, że tak powiem” – powiedział Snicker. „Są o kolejny rok starsi i bardziej doświadczeni. To ma z tym wiele wspólnego.”

Według Fangraphs Braves w zeszłym sezonie osiągnęli 34,8 procent z boisk poza strefą strajku, co jest trzecim najwyższym wynikiem w głównych rozgrywkach, poniżej tylko Tygrysów i White Sox. Ale w tym sezonie 33,0-procentowy wskaźnik pościgów Braves jest lepszy niż dziewięć drużyn, a 32,7 procent w czerwcu był lepszy niż 10 drużyn, w tym Astros (33,5) i Rays (34,6).

„Nie gonimy tak często” – powiedział Snicker. „Mówisz o grupie młodych ludzi, którzy jeszcze nie poszli tam, dokąd zmierzają. Więcej umiejętności i doświadczenia, myślę, że zobaczysz ciągłą poprawę u nich wszystkich. Są bardzo utalentowani. robisz to, tym lepiej ci to idzie, a teraz robią to dużo.” „.

Na przykład Austin Riley, który w 2022 roku wymachiwał 34,5 procent z boisk poza strefą strajku, zmniejszył to do 29,4 procent w tym sezonie. Acuna wzrosła z 28,5 procent w zeszłym sezonie do 27,2 procent w tym roku, a Michael Harris II z 41,7 w zeszłym sezonie do 39,1. Niektórzy ze starszych Braves nawet obniżyli odsetek pościgów, w tym Marcell Ozuna, który rok temu wymknął się z pola z pola poza obszarem o 36,1 procent i ma 30,7 w tym sezonie.

Doładowany atak pomógł Braves wygrać 22 z ostatnich 25 meczów i skierował drużynę na kurs na 108 zwycięstw, co ustanowiłoby rekord franczyzy. Ten znak jest w posiadaniu Braves z 1998 roku, który osiągnął 106-56.

READ  Kyle Schwarber zdobywa home run przeciwko Dodgersom

Od zwycięstwa 5:2 nad Arizoną 3 czerwca Braves rozegrali tylko trzy mecze i strzelili mniej niż cztery serie. Five Braves znalazło się w pierwszej siedemnastce National League w OPS w czerwcu, na czele z Eddiem Rosario (1,115) i Acuñą (1,112), którzy zajęli pierwsze i drugie miejsce w lidze, uderzając po dziewięć pałkarzy w ciągu miesiąca. Matt Olson prowadził w czerwcu w lidze pod względem homerów (11) i RBI (25).

Po przejściu z drugiego na piąte miejsce w kolejności odbijania, Olson uderzył 333 z 10 homerami i 22 RBI w swoich ostatnich 13 meczach w czerwcu.

„Nie mam nic przeciwko temu, gdzie jestem w kolejności, kiedy masz taką głębokość, jaką my mamy” – powiedział Olson. „Patrzę na siebie jako na faceta, który będzie jeździł w biegach, a kiedy 7, 8 i 9 (w kolejności) osiągną tyle samo, co 1, 2 i 3, tak naprawdę nie ma konkretnego miejsca, na które można naprawdę patrzeć. Myślę, że on toczy się naprawdę dobrze. Masz przyspieszenie Ronalda, a Ozzie jest na szczycie u podstawy i było to dla nas w porządku.

Riley powiedział, że czuł, że przestępstwo zaczęło wchodzić w grę na początku czerwca.

„Do tej pory zawsze czułem, że nie pasujemy do siebie i myślę, że teraz tak jest” – powiedział. „I to jest zabawne. Jak powiedział Ole, od pierwszego do dziewiątego, to nie ma znaczenia – w dowolnym momencie gry, w każdej sytuacji, lubisz każdego.”

Snitker został zapytany pod koniec maja, czy ma ochotę na to, aby jego zespół miał zamiar wyprodukować tego rodzaju miażdżącą ofensywę.

On powiedział: „Nigdy nie wiadomo”. „Masz nadzieję, że pod koniec maja grałeś już wystarczająco dużo, aby coś zaczęło się dziać, może to określi twoją ścieżkę. Nie siedzisz tam i nie myślisz, że zrobimy to, co właśnie zrobiliśmy Po prostu wychodzisz i robisz to, i tak naprawdę nie myślisz o tym, kiedy to przeżywasz. A potem miesiąc się kończy, patrzysz wstecz i mówisz: „Święta krowa, to było dobre”. Ale do jutra ”.

(Zdjęcie: Ronald Acuna Jr. i Marcel Ozuna: Kevin C. Cox/Getty Images)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *