Bronny James zgłasza się do draftu NBA 2024, wchodzi na portal transferowy

Bronny James, syn gwiazdy NBA LeBrona Jamesa, weźmie udział w drafcie NBA na rok 2024, zachowując jednocześnie uprawnienia do college'u, ogłosił w piątek w poście na Instagramie. 19-letni obrońca, który swój pierwszy sezon grał w USC, również wejdzie na portal transferowy, aby zyskać elastyczność podczas treningów z drużynami NBA, zanim ostateczna decyzja zostanie podjęta na podstawie ocen drużyn.

Źródła bliskie Bruniemu podają, że projekt jest priorytetem Bruniego, jeśli on i Rich Paul, dyrektor generalny Klutch Sports Group, będą czuli się komfortowo ze swoją pozycją.

Decyzja Bronny'ego o jednoczesnym skorzystaniu z portalu poboru i transferu kończy sezon w USC, który rozpoczął się poważnymi problemami zdrowotnymi, a zakończył imponującym powrotem na boisko w roli ławki rezerwowych. Podczas lipcowego treningu zespołowego Bronny upadł i doszło do zatrzymania akcji serca. Zdarzenie to, jak później powiedział rzecznik rodziny Jamesów, było spowodowane wrodzoną wadą serca.

Po czterech miesiącach lekarze pozwolili mu wrócić do wykonywania zawodu. Zadebiutował w drużynie w przegranej po dogrywce z Long Beach State 10 grudnia, zdobywając cztery punkty w 16 minut. Bronny wystąpił w 25 ostatnich meczach drużyny USC, rozpoczynając sześć meczów i notując średnio 4,8 punktu, 2,8 zbiórki i 2,1 asysty w 19,3 minuty.

„Miałem rok pełen wzlotów i upadków, ale wszystko to złożyło się na rozwój mnie jako mężczyzny, studenta i sportowca” – napisał Bruni w swoim piątkowym oświadczeniu.

Bronny, mierzący 180 cm i ważący 210 funtów strażnik, nie znalazł się na liście SportowiecOstatni próbny projekt jest gotowy w połowie marca.

Pojawiły się pytania o przyszłość Bronny'ego po tym, jak jego trener z USC, Andy Enfield, odszedł w poniedziałek na wolne stanowisko głównego trenera w SMU. LeBron powiedział we wtorek, że Bronny musi podjąć „kilka trudnych decyzji”.

„W ostatecznym rozrachunku Bronny jest sobą” – powiedział LeBron po zwycięstwie Lakers nad Raptors w Toronto, zapytany o Bronny'ego i portal transferowy.

READ  Lionel Messi i Sergio Busquets prawdopodobnie zadebiutują w Interze Miami przeciwko Atlanta United

„Ma do podjęcia kilka trudnych decyzji, a kiedy będzie gotowy do podjęcia tych decyzji, da nam wszystkim znać”. Ale jako jego rodzina będziemy wspierać wszystko, co zrobi”.

39-letni LeBron wielokrotnie wyrażał chęć gry z synem w NBA przed zakończeniem jego kariery w Hall of Fame.

„Będę grał w ostatniej klasie z moim synem” – powiedział James. Sportowiec W lutym 2022 r. „Gdziekolwiek będzie Bronny, ja tam będę. Zrobię wszystko, co będzie konieczne, aby bawić się z synem przez rok. – W tym momencie nie chodzi o pieniądze.

Starszy James ma opcję zawodnika Lakers o wartości 51,4 miliona dolarów na przyszły sezon, z której może zrezygnować w tym sezonie i zostać wolnym agentem. W niedzielę omówił swoją przyszłość, mówiąc, że nie jest pewien, kiedy przejdzie na emeryturę, ale już niedługo to nastąpi.

„Niezbyt długo” – odpowiedział James zapytany, jak długo planuje kontynuować grę w NBA. „To nie jest zbyt długo. Oczywiście jestem po drugiej stronie wzgórza. Nie zamierzam grać przez kolejne 21 lat, to jest pewne. Ale nie za długo. Nie wiem, kiedy te drzwi się zamkną tak daleko jak wtedy, gdy przejdę na emeryturę. Ale nie zostało mi zbyt wiele czasu”.

Ta historia będzie aktualizowana.

Wymagana lektura

(Zdjęcie: David Baker/Getty Images)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *