Brudny system przypomnień Google nadal jest zagmatwany

Wygląda na to, że Google porzuca dwie funkcje z możliwości ustawień Asystenta Przypomnienia. Uniemożliwia to wsparcie Przypisywalne przypomnienia – „Bracie, przypomnij mi, żeby dziś rano przynieść śmieci” – i w zależności od lokalizacji – „Przypomnij mi, żebym zadzwonił do Becca, kiedy dotrę do biura”. Google nie ogłosił żadnej zmiany i zamiast tego zdecydował się zakopać jedną Strona pomocy Kolejny w wyskakującym okienku w aplikacjach Asystenta. Obie funkcje nadal działają, ale nie trwają długo.

W długiej, długiej historii Google wykonywał straszną robotę, przekształcając przypomnienia w jeszcze bardziej dalekosiężny system.

Lista mylących ofert produktów Google jest długa, ale uważam, że nie ma nic mniej znaczącego niż przypomnienia. Możesz ustawić przypomnienia w Kalendarzu Google, które będą synchronizowane z aplikacją Zadania Google. To dobre i doskonałe zachowanie! Ale możesz ustawić przypomnienia za pomocą Asystenta Google, żyją one w zupełnie innym ekosystemie i nie pojawiają się w zadaniach. Google Keep może być bardzo mylący: dodaj przypomnienie do notatki, a zostanie ono wyświetlone z przypomnieniami utworzonymi przez asystenta, ale nie w Zadaniach Google. Pojawiają się również w ekskluzywnej sekcji Keep Apps, ale nie ma dla Ciebie żadnych innych przypomnień.

Kalendarz Google pokazuje, jak to zrobić. Ale to nie jest.
Obraz: Google

Dokładnie jedno miejsce, aby zobaczyć wszystkie przypomnienia na swoim koncie Google Aplikacje Kalendarza Google na iOS i Androida. Ale są w tym również różnice. W aplikacji Kalendarz Google możesz utworzyć przypomnienie, które będzie wyświetlane wraz z przypomnieniami Asystenta oraz na memoryers.google.com lub utworzyć zadanie, które pojawi się w Google Tasks, ale nie będzie wyświetlane nigdzie indziej. W aplikacji internetowej Kalendarz można tworzyć i wyświetlać tylko przypomnienia o zadaniach, które nie są wyświetlane w miejscach, w których tworzone są inne przypomnienia.

Najbardziej irytujące jest to, że kalendarz tak się do tego zbliża. Oznacza to, że przypomnienia to nic innego jak zestawienie ich przez Google. Ogólnie rzecz biorąc, możesz naprawdę ufać, że Twoje urządzenie będzie Cię pingować we właściwym czasie i tak naprawdę nie musisz widzieć listy wszystkiego, co się dzieje.

W tym głupim ekosystemie Google nie może nawet dopasować swoich funkcji przypomnień. Asystent może utracić przypomnienia oparte na lokalizacji, ale przypomnienia Keep mogą być uruchamiane przez kod PIN GPS. Zadania Google i przypomnienia kalendarza mogą z jakiegoś powodu nie zależeć od lokalizacji.

Szklana połowa ostatnich zmian Google będzie pierwszym sygnałem, że każdy w Google zapamięta obecność przypomnień. Ponadto, ponieważ firma kontynuuje prace nad bardziej zsynchronizowanymi produktami, projekt może wreszcie być w toku, aby nadać sens przypomnieniom: 9do5Google Odkryto nową funkcję o nazwie „Pamięć” W zeszłym roku mogło być Ostatni dom Do zakładek i przypomnień.

Ale nie wstrzymam oddechu. Google od czasu do czasu wyrażał zainteresowanie działaniem przypomnień, ostatnio Google wznowił pracę w 2018 r. z poważnym przeprojektowaniem Gmaila. Aplikacja wydawała się dobrym początkiem, ale było jasne, że Google ma jeszcze więcej pracy. W ciągu następnych czterech lat Google nie wykonało prawie żadnej z tych prac.

Oczywiste jest, że Google postrzega Asystenta jako prawdziwe centrum swojego ekosystemu, zarówno w zakresie przypomnień, jak i całego ekosystemu. Właściwie byłoby miło, gdyby firma mogła faktycznie wykonać (stosunkowo niewielką) pracę, która integruje się z innymi ekosystemami.

Mamy nadzieję, że Google zminimalizuje funkcje przypomnień, ponieważ integruje cały system i planuje sposób ponownego dodania niektórych z tych funkcji. Do tego czasu będę konfigurować przypomnienia przez Siri. W połowie przypadków możesz zadać mi niewłaściwą rzecz, ale przynajmniej wiem, gdzie je znaleźć.

READ  Tucker Carlson ma przeprowadzić wywiad z Putinem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *