Brytyjscy emigranci w Massachusetts odpowiadają na rezygnację Borisa Johnsona

„To nie rozwiązuje wszystkiego”, powiedział Wolford, „ale zawsze dobrze jest zobaczyć złych facetów takimi, jacy są i mieć chwilę na rozrachunek”. Od siedmiu lat mieszka w Stanach Zjednoczonych, zajmuje się komunikacją, ma syna, obywatela amerykańskiego.

Johnson ogłosił swoją rezygnację w czwartek, pośród kolejnych skandali i odejścia ponad 50 członków swojego gabinetu, po wiadomościach, że został mianowany zastępcą na wysokie stanowisko w partii, mimo że wiedział o skargach na niewłaściwe zachowanie. Johnson zrezygnował z funkcji lidera Partii Konserwatywnej, ale powiedział, że pozostanie premierem, dopóki nie zostanie wybrany następca.

42-letni James Normington, doradca finansowy z Leeds, powiedział, że widok Johnsona będzie ulgą. Powiedział, że facet zawsze wydawał się żartować i trudno było go traktować poważnie.

Normington poznał swoją żonę Caitlin, która urodziła się i wychowała w Leominster, Podczas gdy spędzała rok za granicą na Uniwersytecie St Andrews w Szkocji. Wychowują dwoje dzieci w Westford.

„Jak mówi moja żona”, powiedział, „ten mężczyzna nie ma nawet szczotki do włosów”. „Trudno go sobie wyobrazić na światowej scenie, kiedy widzisz, jak wypadają mu włosy”.

Chociaż Johnson jest obecnie jednym z najkrótszych premierów Wielkiej Brytanii, pełniąc tę ​​funkcję od prawie trzech lat, Normington powiedział, że skandale i media społecznościowe sprawiły, że jego kadencja wydaje się znacznie dłuższa.

Jednym z skandali najbardziej budzących sprzeciw Brytyjczyków były raporty Party Gate, raporty o urzędnikach rządowych łamiących zasady blokowania, aby uczestniczyć w wiecach na Downing Street i innych budynkach rządowych. Johnson został ukarany grzywną za udział w lipcowych obchodach urodzin na Downing Street 10, rezydencji i biurze premiera.

Leslie Peters, lat 60, która pochodzi z Manchesteru w północnej Anglii, a obecnie mieszka w Wakefield, nie mogła zobaczyć swojej siostry, zanim zmarła na COVID-19 na początku 2020 roku. Peters nie mogła podróżować z powodu blokady, a jej rodzina w obszar nie mógł przebywać z siostrą w szpitalu.

READ  Netanjahu: Proponowanie libańskiej umowy o granicy morskiej chroni izraelskie interesy bezpieczeństwa

„Moja siostra zmarła sama, a wiele rodzin, takich jak moja, nie było w stanie uczestniczyć w pogrzebach ani być u boku rodziny” – powiedziała. „Dba tylko o siebie i nie może nawet przeprosić ani przyznać się do swoich niepowodzeń”.

37-letni Thomas Marsh z Exeter mieszkający w Cambridge powiedział, że zachowanie premiera było dla niego frustrujące. Powiedział, że od czasu przeprowadzki do Stanów Zjednoczonych osiem lat temu czuł się mniej związany z wiadomościami z Wielkiej Brytanii, ale uważnie śledził najnowsze wydarzenia, słuchając znajomych i rodziny w domu, jak się czują.

„Nie mogłem wrócić do domu i zobaczyć moich rodziców przez 18 miesięcy. Mam wielu przyjaciół i rodzinę w domu, którzy nie byli w stanie spotkać się z krewnymi w domach opieki i szpitalach” – powiedział. „Ale Johnson wciąż imprezował.”

Wszyscy emigranci, z którymi przeprowadzono wywiady na potrzeby tej historii, stwierdzili, że zdolność Johnsona do unikania skandalu, jego chęć zerwania z tradycją polityczną i pogarda dla prawdy ułatwiają narysowanie podobieństw z byłym prezydentem Donaldem Trumpem. że oni Powiedzieli, że mają nadzieję na pozytywną zmianę w Wielkiej Brytanii, chociaż to przyznali Być może będziesz musiał poczekać do następnych wyborów powszechnych. W międzyczasie Partia Konserwatywna wybierze bezpośredniego następcę Johnsona.

Tom Fisher, 34 lata, specjalista ds. HR Ten, który dorastał w Chesterfield, bastionie Partii Pracy, powiedział, że cieszy się, widząc rezygnację członków rządu Johnsona.

„Mam nadzieję, że wszyscy politycy są skłonni to zrobić, nawet jeśli jest to sprzeczne z linią partyjną” – powiedział, dodając, że ma poczucie istnienia Politycy w administracji Trumpa, którzy nie zgadzali się z prezydentem, ale nie chcieli iść naprzód.

Fisher mieszka teraz w Somerville, osiem lat temu przeprowadził się do Stanów Zjednoczonych, aby realizować romantyczne zainteresowania. Relacja nie wyszła, ale Fisher pozostał.

READ  Siły izraelskie zabijają co najmniej 6 Palestyńczyków podczas ostatniego nalotu na Jenin | Wiadomości o konflikcie izraelsko-palestyńskim

„Uwielbiam to tutaj” – powiedział.

Powiedział, że kiedyś uważał, że polityka amerykańska jest bardzo podzielna, ale po Brexicie zdał sobie sprawę, że polityka w Wielkiej Brytanii może być równie zła.


Z Kate Selig można skontaktować się pod adresem [email protected].

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *