Budowa modelu samolotu z kolumną zębatą: sens czy nonsens?

Po ostatnich odkryciach NASA dotyczących samolotów z podpartymi skrzydłami i korzyściach, jakie może to przynieść pełnowymiarowym samolotom, [Think Flight] Pomyślałem, że jeśli to pomaga w tych samolotach, może być również dobrodziejstwem dla modeli samolotów. z tym ostatnim Budowa samolotu transportowego W przypadku małych dronów postanowił przetestować tę koncepcję, aby sprawdzić, czy zrobi różnicę w porównaniu ze zwykłym projektem skrzydła. Ten samolot transportowy ma ładownię, którą można otworzyć podczas lotu, aby uwolnić przechowywany w niej UAV, dzięki czemu wszelkie potencjalne zwiększenie ładowności i ulepszenia właściwości lotu są bardzo mile widziane.

the Konstrukcja skrzydła oparta na kratownicy Został zbadany przez NASA i Boeinga, z podwyższonym zgłoszeniem projektu współczynnik proporcjiNie inaczej niż skrzydła szybowców. Oczywistą wadą tych długich i wąskich skrzydeł szybowca jest to, że są one również długie i kruche, co jest niepożądane w komercyjnym samolocie. Dodając klamrę kratownicową, projekt skrzydła można zoptymalizować pod kątem wysokiego współczynnika kształtu, a kruchość jest kompensowana przez przypory. W przypadku komercyjnego samolotu pasażerskiego może to oznaczać znacznie mniejsze zużycie paliwa.

tak jak [Think Flight] Okazało się jednak, że typowe problemy z doborem rozmiaru skrzydła w górę iw dół były również widoczne tutaj, z liczba Reynoldsa Wyjaśnienie „dlaczego”, m.in Strunowy Długość samolotu, która różni się znacznie między pełnowymiarowym odrzutowcem a modelem, który można trzymać w dłoni. W efekcie oznacza to, że w typowej skali efekt wyższego współczynnika kształtu nie jest tak wyraźny, jak w przypadku samolotów odrzutowych, nawet jeśli kratownice mogą oferować pewne korzyści w zakresie sztywności konstrukcyjnej.

READ  Nowe badanie podważa teorie środowiskowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *