Źródła podają, że Steelers dodają do linii ofensywnej i podpisują kontrakt z Seumalo

Brooke PryorPisarz personelu ESPN2 minuty na przeczytanie

Pittsburgh Steelers wzmocnili swoją linię ofensywną w sobotnią noc, zdobywając pełnoetatowego startera z całego stanu.

Były strażnik Philadelphia Eagles, Isaac Somalo, podpisał trzyletni kontrakt z Pittsburgh, źródła podają ESPN.

Seumalo jest drugim ofensywnym liniowym Steelersów, który dołączył do wolnej agencji, dołączając do Nate’a Herbiga, który spędził trzy lata w Eagles, zanim spędził rok w New York Jets. Zarówno Herbig, jak i Seumalo mają powiązania z asystentem dyrektora generalnego Steelers, Andym Weidlem, który spędził sześć sezonów w biurze The Eagles, w tym trzy jako wiceprezes ds. personalnych zawodników.

Lewy obrońca przez większość swojej kariery, Seumalo przeszedł na prawą obrońcę na sezon 2022 i zapewnia Steelers elastyczność po wewnętrznej stronie linii. Jego dodanie stwarza również dodatkową konkurencję dla trzeciego roku liniowego Kevina Dotsona o miejsce startowe na lewej obronie, a nawet Jamesa Danielsa na prawej obronie.

Seumalo stracił dużo czasu z powodu kontuzji w sezonach 2020 i 2021, ale wrócił do gry we wszystkich 17 meczach sezonu regularnego dla Eagles w 2022 roku i był częścią zespołu, który zajął drugie miejsce pod względem wskaźnika wygranych bloków po ESPN (75%) i piąte w gwałtowny. jardów na mecz (147,6).

Ma szybkość, aby przekierować obrońców i kontrolę ciała, aby reagować na wybuchy mocy i ustanowić stabilną bazę w kieszeni. Jego odsetek wygranych bloków podań wynoszący 93,6% plasuje się na 15. miejscu wśród wszystkich strażników w tym sezonie, podczas gdy jego wskaźnik wygranych bloków w biegu zajmuje 20. miejsce.

29-letni Seumalo był wybrany w trzeciej rundzie draftu przez Eagles w 2016 roku ze stanu Oregon. Rozpoczął 60 meczów w ciągu siedmiu sezonów w Filadelfii, pomagając stworzyć jedną z najlepszych linii ofensywnych w piłce nożnej w tym okresie.

READ  49ers Report Card: Wynik ataku i obrony w pierwszym tygodniu przegrana z niedźwiedziami

Przypisuje mu się pomoc w kształtowaniu planu gry w ofensywnym pokoju liniowym wraz z trenerem pozycji Jeffem Stotlandem i rozgrywającym Jasonem Kelseyem.

Autorzy personelu ESPN, Tim McManus i Matt Bowen, przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *