Były kongresman USA wśród 9 oskarżonych w sprawach dotyczących wykorzystywania informacji poufnych

NOWY JORK (Associated Press) – Były kongresmen USA z Indiany, dyrektorzy techniczni, człowiek szkolący się na agenta FBI i bankiera inwestycyjnego byli wśród dziewięciu osób oskarżonych w czterech oddzielnych i niepowiązanych schematach wykorzystywania informacji poufnych ujawnionych w poniedziałek wraz z ujawnieniem aktów oskarżenia w New Miasto York.

Był to jeden z najbardziej znaczących ataków organów ścigania na handel informacjami poufnymi w ciągu dekady, a prokurator generalny i inni urzędnicy federalni deklarują nowy entuzjazm dla podobnych postępowań w przyszłości. Powiedzieli, że oszustwo spowodowało miliony dolarów nielegalnych zysków dla oskarżonych na wybrzeżach iw Ameryce Środkowej.

Stephen Baer został oskarżony w dokumentach sądowych o udział w wykorzystywaniu informacji poufnych podczas wartej 26,5 miliarda dolarów fuzji T-Mobile i Sprint, która została ogłoszona w kwietniu 2018 roku. nielegalne.

63-letni Jupiter z Noblesville w stanie Indiana został aresztowany w poniedziałek w swoim stanie. Zasiadał w komisjach nadzoru branży telekomunikacyjnej, gdy był republikańskim członkiem Kongresu od 1993 do 2011 roku.

Opisano go jako kupującego obligacje Sprint w marcu 2018 r., zaledwie dzień po tym, jak wziął udział w wycieczce golfowej z menedżerem T-Mobile, który powiedział mu o niepublicznym planie firmy, aby przejąć Sprint, zgodnie z pozwem cywilnym przeciwko Kupującemu przez Kupującego. . Komisja Papierów Wartościowych i Giełd w sądzie federalnym na Manhattanie.

Władze podały, że w 2019 r. zajmował się również nielegalnym handlem, zanim przejął Navigant Consulting Inc. Za pośrednictwem firmy konsultingowo-doradczej Guidehouse. Dokumenty mówiły, że wykorzystywał swoją pracę jako konsultant i lobbysta do pozyskiwania nielegalnych zysków.

Jego prawnik, Andrew Goldstein, powiedział w oświadczeniu: „Kupowanie kongresmana jest niewinne. Jego transakcje giełdowe były legalne. Nie może się doczekać szybkiego uniewinnienia”.

Adwokat USA Damian Williams powiedział na konferencji prasowej, że te sprawy, jak również kilka innych niedawno ogłoszonych ataków na wykorzystywanie informacji poufnych, są kontynuacją jego obietnicy „nieustępliwego wykorzenienia przestępczości na naszych rynkach finansowych”.

READ  Apple ma duży problem z fabryką iPhone'ów swojego dostawcy w Chinach

Grewal, dyrektor ds. egzekwowania prawa w SEC: „Mamy zero tolerancji dla oszustw na naszych rynkach”.

„Kiedy osoby mające dostęp do informacji wewnętrznych, takie jak Kupujący — prawnik, były prokurator generalny i emerytowany kongresmen — przekierowują swój dostęp do istotnych informacji niepublicznych, rzekomo w tym przypadku, nie tylko naruszają federalne przepisy dotyczące papierów wartościowych, ale także podważają zaufanie publiczne do rzetelności naszych rynków” – powiedział Grewal.

W drugim pozwie trzech dyrektorów firm technologicznych z Doliny Krzemowej zostało oskarżonych o handel informacjami poufnymi na temat fuzji firm, których jeden z nich dowiedział się od swojego pracodawcy.

Akt oskarżenia oskarżył 49-letniego Amita Bhardwaja z San Ramon w Kalifornii, który był dyrektorem ds. bezpieczeństwa informacji w Lumentum Holdings Inc. , wykorzystując tajemnice do nielegalnego handlu, a następnie przekazywać informacje swoim współpracownikom przestępczym, w tym czterem przyjaciołom. Komisja Papierów Wartościowych i Giełd poinformowała, że ​​Bhardwaj i jego przyjaciele zarobili ponad 5,2 miliona dolarów nielegalnych zysków z handlu przed dwoma ogłoszeniami o przejęciu korporacji.

Adwokat Bhardwaja nie odpowiedział od razu na listy z prośbą o komentarz.

W trzecim przypadku Seth Markin z Washington Crossing w Pensylwanii – człowiek, który szkolił się na agenta FBI – rzekomo ukradł poufne informacje swojej dziewczynie, która pracowała w dużej firmie prawniczej w Waszyngtonie. Według dokumentów sądowych on i jego przyjaciel zarobili ponad 1,4 miliona dolarów nielegalnych zysków po tym, jak dowiedzieli się, że Merck & Co. Otrzymasz Pandion Therapeutics. Nie było jasne, kto będzie reprezentował Markina w sądzie.

W czwartym akcie oskarżenia nowojorski bankier inwestycyjny został oskarżony o dzielenie się tajemnicami dotyczącymi potencjalnych fuzji z inną osobą, na podstawie tego, że para podzieli się nielegalnymi zyskami w wysokości około 280 000 dolarów.

Władze poinformowały, że siedmiu z dziewięciu oskarżonych zostało aresztowanych w poniedziałek, podczas gdy dwóch było wcześniej aresztowanych.

READ  Minimalny podatek od osób prawnych może uderzyć w te super dochodowe firmy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *