CAPSTONE opuszcza orbitę Ziemi na Księżyc

CAPSTONE na orbicie księżycowej: Po wystrzeleniu z satelitarnego nośnika fotonów Rocket Lab, CAPSTONE użyje systemu napędowego do podróży przez około trzy miesiące przed wejściem na orbitę księżycową. Źródło: ilustracja NASA/Daniel Rutter

księżycowa autonomiczna technologia GPS doświadczenie operacyjne i doświadczenie nawigacji (zwieńczenie), malutki CubeSat, wielkości kuchenki mikrofalowej i ważący zaledwie 25 kg, opuścił niską orbitę okołoziemską i rozpoczął samotną podróż na Księżyc.

następny uruchom to 28 czerwca CAPSTONE okrążył Ziemię połączoną z górnym stopniem fotonu w Rocket Lab, który wymanewrował CAPSTONE na miejsce w celu jego podróży na Księżyc. Silniki fotonowe uruchomiły się siedem razy w ciągu ostatnich sześciu dni w kluczowych momentach, aby podnieść najwyższy punkt na orbicie na około 810 000 mil (1 300 000 km) od Ziemi przed wystrzeleniem satelity CAPSTONE CubeSat na jej powierzchnię. Transport balistyczny na Księżycu Droga na księżyc. Statek kosmiczny jest teraz transportowany przez zespoły z Advanced Space i Terran Orbital.

Deep Space Network CAPSTONE

CAPSTONE komunikuje się z Ziemią za pośrednictwem NASA sieć kosmiczna W drodze na księżyc.

Teraz CAPSTONE użyje własnego ciągu i grawitacji Słońca, aby przepłynąć resztę drogi na Księżyc, w czteromiesięcznej podróży, podczas której CAPSTONE zostanie umieszczony na swojej orbicie koronowej (NRHO) wokół Księżyca 13 listopada. , 2022. Grawitacyjna ścieżka radykalnie zmniejszy ilość paliwa potrzebnego CubeSatowi do osiągnięcia docelowej orbity wokół Księżyca.

NRHO to znacznie wydłużony nekrolog, znajdujący się w delikatnym punkcie równowagi w przyciąganiu grawitacyjnym Ziemi i Księżyca. Zapewnia stabilność przy długotrwałych zadaniach, takich jak Brama Wymaga minimalnej energii do jej utrzymania. Orbita CAPSTONE lokalizuje również lokalizację, która jest idealnym miejscem startowym dla misji na Księżyc i dalej. Wprowadzałby CAPSTONE na orbitę w odległości 1000 mil (1600 km) od jednego bieguna księżycowego w jego bliskim przelocie i 43 500 mil (70 000 km) drugiego bieguna w zenicie co siedem dni, co wymagałoby mniejszego ciągu dla statków kosmicznych lecących do i z Księżyca . powierzchnia innych orbitali kołowych.

W nadchodzących dniach możesz śledzić podróż CAPSTONE na żywo z Oczy NASA na Układ Słoneczny Interaktywna wizualizacja danych 3D w czasie rzeczywistym, jazda wirtualnie z CubeSat z symulowanym widokiem naszego Układu Słonecznego.

READ  Kosmiczny Teleskop Webba odkrywa wczesne galaktyki ukryte przed Hubble'em

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *