Carlos Santana zgadza się podpisać kontrakt z Twins (źródło)

MINNEAPOLIS – Bliźniacy nie marnowali czasu i wykorzystali pieniądze zaoszczędzone w handlu z Jorge Polanco, ponieważ podobno w piątkowy wieczór zgodzili się na roczny kontrakt z weteranem Carlosem Santaną, według źródła.

Według informatora MLB Network, Johna Heymana, klub nie potwierdził transakcji, która jest warta 5,25 miliona dolarów plus premie.

Chociaż Santana wkrótce po dniu otwarcia skończy 38 lat, w zeszłym sezonie zapewnił drużynie Pirates and Brewers wartość 2,7 bWAR, publikując ukośnik na poziomie 0,240/0,318/0,429 z 23 home runami na mecz. bardzo brakowało im prowadzenia Bliźniaków. Jego szybkie uderzenie i niezachwiana dyscyplina przy boisku będą szczególnie ważne dla trenera Rocco Baldelliego, który będzie budował skład po odejściu Polanco.

Santana, długoletni pierwszobazowy i pałkarz, odnotował na przestrzeni lat zauważalny wzrost swojego zdrowia, obrony i wydajności. Stanowi bardzo stylowy i niedrogi projekt dostosowany do potrzeb bliźniaków.

Co ważniejsze, Santana przez całą swoją karierę lepiej uderzał z prawej strony, co było kontynuowane w zeszłym sezonie, wykonując cięcia 0,266/0,354/453 (i 0,807 OPS) przeciwko południowym łapom. Bliźniacy potrzebowali praworęcznej produkcji, aby zrównoważyć ich ciężki skład, a Santana mógł zapewnić im wpływ – i przynajmniej bardzo profesjonalny wygląd – w tej roli.

Aspekt zmiany uderzenia jest również ważny, ponieważ przed przybyciem Santany Bliźniacy również nie mieli wyraźnego wyznaczonego uderzającego przeciwko miotaniu praworęcznym. Rozważą zmianę tej roli, aby grać w gry i zapewniać swoim zawodnikom świeżość, zgodnie z preferencjami Baldelliego, ale zdolność Santany do uderzania lewą ręką daje mu możliwość zajęcia tego ważnego miejsca.

Posunięcie to ma również duży sens, ponieważ Bliźniacy w idealnym przypadku potrzebują większej stabilności w głębi swojej pierwszej bazy, gdzie początkowo będą polegać na plutonie leworęcznego Alexa Kirillova i praworęcznego Jose Mirandy. Obydwa wiążą się z dużą dozą niepewności. Kirillov nigdy nie był zdrowy w turniejach głównych ze względu na liczne problemy z nadgarstkami i barkami, a Miranda przechodzi operację stożka rotatorów i w 2023 roku będzie całkowicie nieobecna.

READ  Treningi zarządzane przez graczy Dana Campbella były tak dziwne i cudowne, jak brzmiały

Według FanGraphs gra dla Bliźniaków nie stanowiła problemu dla Santany na boisku, ponieważ jest on finalistą nagrody National League Gold Glove Award w pierwszej bazie i prowadzi na swojej pozycji z 11 zachowanymi runami w obronie, według FanGraphs. Zawsze był pozytywnym zwolennikiem, Powyżej średniej rangi (62. percentyl) wartości biegu w polu gry w zeszłym sezonie, według Statcast, i znacznie powyżej średniej (76. percentyl) w zakresie.

Warto również zauważyć, że Santana jest wzorem wytrzymałości, notując średnio 152 mecze w sezonie od 2011 roku (nie licząc skróconego przez pandemię sezonu 2020) i nigdy w tym czasie nie rozegrał mniej niż 131 meczów w całym sezonie. Biorąc pod uwagę historię kontuzji kilku kluczowych graczy w składzie Twins, ma to szczególne znaczenie dla składu składu.

Bliźniakom w dalszym ciągu może brakować praworęcznych opcji na boisku, ale zdrowszy Byron Buxton mógłby w tym względzie znacznie się zdziałać. Być może nadal będą musieli w większym stopniu polegać na Williem Castro jako atakującym plutonie lub na pojawieniu się Austina Martina, potencjalnego zawodnika nr 20 w rankingach MLB Pipeline, chyba że dodadzą kolejny akcent do swojej niedawnej aktywności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *