CD Projekt Red potwierdza, że ​​nowa gra o Wiedźminie jest w fazie rozwoju i będzie korzystała z silnika Unreal Engine 5

CD Projekt Red potwierdził, że nowa gra Wiedźmin jest obecnie w fazie rozwoju i będzie korzystała z silnika Unreal Engine 5.

Chociaż niewiele zostało ujawnione na temat nadchodzącej gry, zapowiedź Potwierdził, że ta nowa gra będzie „początkiem nowej sagi dla serii i nowego partnerstwa technologicznego z Epic Games”.

Nie ustalono również czasu rozwoju ani daty premiery, ale CD Projekt Red udostępnił zwiastun (możesz go zobaczyć poniżej), który zawiera medal i frazę „Rozpoczyna się nowa saga”.

CD Projekt stwierdził jednak, że „nie planujemy tworzyć gry wyłącznie w jednym sklepie” pomimo współpracy z firmą Epic.

Nie było też słowa o tym, czy Geralt z Rivii weźmie udział w tej nowej „sadze”, ale medal wydawał się podobny do Medalu Wilka Geralta, który jest tylko jednym z tych przyznawanych kandydatom na magów ze Szkoły Wilka po przejściu przez nich próby terenowej. . Medal jest pokryty śniegiem, więc może to być jeden ze Szkoły Kota lub zupełnie nowej szkoły, ale będziemy musieli poczekać, aby się dowiedzieć.

Przejście na Unreal Engine 5 jest również godne uwagi, ponieważ CD Projekt Red używał swojej technologii REDending do tworzenia swoich gier od czasu Wiedźmina 2: Zabójcy Królów.

„Jednym z kluczowych aspektów wewnętrznej transformacji RED 2.0 Transformation jest silniejsza koncentracja na technologii, a nasza współpraca z Epic Games opiera się na tej zasadzie” – powiedział Paweł Zawodny, dyrektor ds. technologii CD Projekt Red. „Od początku nie braliśmy pod uwagę typowej umowy licencyjnej; zarówno my, jak i Epic postrzegamy to jako satysfakcjonujące i długoterminowe partnerstwo technologiczne.

„Dla CD PROJEKT RED bardzo ważne jest określenie technicznego kierunku naszej następnej gry od najwcześniejszego możliwego etapu, ponieważ w przeszłości poświęciliśmy wiele zasobów i energii na rozwijanie i dostosowywanie REDengine do każdej kolejnej wersji gry. współpraca jest bardzo ekscytująca, ponieważ zwiększy przewidywalność i wydajność rozwoju, jednocześnie dając nam dostęp do najnowocześniejszych narzędzi do tworzenia gier.Nie mogę się doczekać niesamowitych gier, które będziemy tworzyć na Unreal Engine 5! „

READ  Japoński klasyk Chill w końcu doczekał się angielskiego tłumaczenia

Założyciel i dyrektor generalny Epic Games, Tim Sweeney, dodał: „Epic buduje Unreal Engine 5, aby umożliwić zespołom tworzenie dynamicznych, otwartych światów o niespotykanej dotąd skali i poziomie wierności”. Jesteśmy niezwykle dumni z możliwości współpracy z CD PROJEKT RED, aby wspólnie przesuwać granice interaktywnego opowiadania historii i zabawy, a ten wysiłek przyniesie korzyści społeczności programistów przez wiele lat.”

Podczas gdy ta nowa gra Wiedźmin będzie korzystała z silnika Unreal Engine 5, CD Projekt Red powiedział, że REDengine „nadal jest używany do tworzenia nadchodzącego rozszerzenia Cyberpunk 2077”.

Wiedźmin 3 został wydany w 2015 roku i zdobył „w sumie 250 nagród Gry Roku”, w tym IGN. W 2020 roku CD Projekt Red wypuścił Cyberpunk 2077 i miał co najmniej trudny początek, zwłaszcza na konsolach ostatniej generacji.

Doprowadziło to do tego, że Sony usunęło grę ze sklepu PSN i wywołało reakcje zwrotne. Od tego czasu CD Projekt Red zobowiązał się do łatania statku i niedawno wydał aktualizacje nowej generacji do gry PS5 i Xbox Series X/S.

CD Projekt potwierdził również, że wyciągnęła „wielką lekcję”, która, mamy nadzieję, przełoży się na mniej problemów związanych z premierą tej nowej gry o Wiedźminie.

W 2020 roku CD Projekt potwierdził, że wróci do świata Wiedźmina po premierze Cyberpunka 2077 i że nie będzie to Wiedźmin 4, czyli kontynuacja historii Geralta. Zespół powiedział wcześniej, że historia Geralta jest kompletna, ale ta nowa informacja prasowa ani nie potwierdza, ani nie zaprzecza, że ​​ten nowy trend pozostaje ten sam.

Chociaż oczekiwanie na ten nowy wpis może być długie, CD Projekt nadal planuje wydać aktualizację nowej generacji do Wiedźmina 3 jeszcze w tym roku, a fani mogą teraz sprawdzić drugi sezon Wiedźmina Netflixa.

Masz dla nas wskazówkę? Chcesz omówić potencjalną historię? Wyślij e-mail na adres [email protected].

Adam Pankhurst jest autorem wiadomości dla IGN. Możesz śledzić go na Twitterze Umieść tweeta i dalej Skurcz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *