CDC poleca szczepionki przypominające Pfizer / Bioentech Covit-19 dla dzieci poniżej 12 roku życia

W poniedziałek FDA rozszerzyła zatwierdzenie wniosku w sytuacjach awaryjnych o dopalacze szczepionki Govt-19 firmy Pfizer dla dzieci w wieku od 12 do 15 lat. Komitet Doradczy CDC ds. Procedur Szczepień (ACIP) w środę głosował za zaleceniem rozszerzenia rządu na podstawie 13-1. 19 boosterów dla tej grupy wiekowej.

CDC zatwierdziło w grudniu stosowanie szczepionki Pfizer / Bioentech Covit-19 jako środka pobudzającego dla osób w wieku poniżej 16 i 17 lat.

„Bardzo ważne jest, aby chronić nasze dzieci i młodzież przed powikłaniami zakażenia COVID-19 i poważną chorobą” – powiedziała dr Rochelle Valensky, dyrektor CDC. W komunikacie prasowym. „Dzisiaj popieram wariant ACIP Vote-19 i Omicron. Zachęcam wszystkich rodziców, aby na bieżąco informowali swoje dzieci o zaleceniach CDC dotyczących szczepień przeciwko COVID-19”.

Zalecenie ACIP pojawiło się po tym, jak członkowie zapytali o badania nad rzadkimi przypadkami, takimi jak zawał serca i zapalenie osierdzia u młodych ludzi, którzy otrzymali szczepionkę Covit-19, zauważając, że wielu rodziców jest zaniepokojonych długotrwałymi skutkami ubocznymi szczepionki. Zauważyli również, że szczepienia wśród dzieci w wieku od 12 do 17 lat ostatnio spadły i ważą rekordową liczbę przypadków Govit-19 u dzieci w związku z rozwojem wysoce zaraźliwej odmiany omigrana wirusa korony.

CDC we wtorek podpisało zgodę na skrócenie odstępu między dawkami przypominającymi z sześciu miesięcy do pięciu miesięcy dla osób otrzymujących szczepionkę Pfizer / Bioentech. Zaleca się również, aby dzieci w wieku od 5 do 11 lat z umiarkowanym lub ciężkim niedoborem odporności otrzymały dodatkową dawkę pierwotną 28 dni po drugim szczepieniu; Tylko zatwierdzony strzał firmy Pfizer / Bioentech dla tej grupy wiekowej.

Dawka przypominająca firmy Pfizer zawiera taką samą ilość szczepionki jak dawka początkowa: 30 mikrogramów.

Młodzież w wieku od 12 do 15 lat zakwalifikowała się do pierwszej serii szczepionki Pfizer/Bioentech Covit-19 w połowie maja i zaszczepiono do 17 milionów osób.

READ  Ishan Wahi: USA oskarża byłego menedżera Coinbase w pierwszej sprawie dotyczącej handlu informacjami poufnymi krypto

Obecnie połowa populacji w wieku od 12 do 15 lat – około 8,7 miliona – jest w pełni zaszczepiona, zgodnie z danymi z amerykańskich Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom. Około 5 milionów z nich zostało w pełni zaszczepionych przez ponad pięć miesięcy i teraz kwalifikują się do zastrzyku przypominającego.

Dzieci poniżej tego wieku stanowią 5% całej amerykańskiej populacji. Według najnowszych danych CDC, około 4% populacji w Stanach Zjednoczonych jest w pełni zaszczepionych, a 3% osób kwalifikuje się do zastrzyku przypominającego.

W październiku CDC zaleciło, aby dorośli, którzy ukończyli pierwszą serię szczepionek Pfizer / BioNTech lub Moderna z co najmniej sześciomiesięcznym wyprzedzeniem, otrzymali zastrzyk przypominający wraz z tymi, którzy wzięli zastrzyk Johnson & Johnson co najmniej dwa miesiące temu.

Ogólnie rzecz biorąc, około 71,6 miliona ludzi w Stanach Zjednoczonych zostało w pełni zaszczepionych i zachęconych przeciwko Govt-19. To mniej niż połowa z prawie 180 milionów ludzi, którzy kwalifikują się do zastrzyku przypominającego i stanowią jedną piątą całkowitej populacji USA. Według najnowszych danych CDC co najmniej 67,5 miliona osób w wieku 5 lat i starszych nie otrzymało pierwszej dawki szczepionki Govit-19.

Deidre McPhillips z CNN, John Bonifield i Jamie Gumbrecht przyczynili się do powstania raportu.
Korekta: Wcześniejsza wersja tego raportu błędnie stwierdziła, że ​​dawki przypominające szczepionki Covit-19 zostały przepisane przez Centers for Disease Control and Prevention w październiku dla dzieci w wieku 16 i 17 lat. Został zaktualizowany, aby odzwierciedlić zalecenie agencji dotyczące szczepień przypominających Covid-19 dla dorosłych w październiku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *