Władze twierdzą, że 13 osób, w tym siedmioro dzieci, zginęło w pożarze w kamienicy w Filadelfii

Co najmniej 13 osób zginęło w środę rano, w tym siedmioro dzieci Płomienie rozprzestrzeniły się po Roundhouse w Filadelfii, powiedzieli urzędnicy straży pożarnej.

Strażacy przybyli na miejsce zdarzenia Struktura trójwarstwowa 869 N. 23rd St. Firmont sąsiedztwo o 6:40 EST, według Straż Pożarna w Filadelfii.

Departament powiedział, że opanowanie pożaru zajęło około 50 minut.

Kilka godzin po ugaszeniu pożaru strażacy wciąż wdrapywali się na gruzy, obawiając się dalszych ofiar.

Oprócz 13 zgonów, dwie osoby były w stanie krytycznym, poinformowali urzędnicy. Jeden z rannych został przewieziony do Szpitala Dziecięcego w Filadelfii, a drugi do Szpitala Uniwersyteckiego Temple, poinformowali urzędnicy.

„Ta liczba się zmieni” – powiedział pierwszy zastępca komisarza straży pożarnej Craig Murphy o wstępnej liczbie ofiar śmiertelnych. „Wciąż trwa akcja ratunkowa”.

Strażacy napotkali szybko poruszające się płomienie w kuchni na drugim piętrze oraz na schodach łączących drugie i trzecie piętro.

„Wybuchł poważny pożar” – powiedział Murphy. „…ten ogień się poruszał. Zjada zawartość, zjada tlen i zjada ogień.”

W budynku znajdowały się cztery alarmy przeciwpożarowe na baterie, z których żaden nie działał, jak powiedzieli urzędnicy.

„To jeden z najsmutniejszych dni w historii naszego miasta i nie ma wątpliwości, że straciło ono wielu ludzi w tragiczny sposób” – powiedział dziennikarzom burmistrz Filadelfii Jim Kenny.

Większość zniszczeń dotyczyła budynku w gęsto zaludnionej dzielnicy mieszkalnej.

Wskazuje, że ewidencja nieruchomości jest własnością Rowhouse Philadelphia Housing Authority.

„Nie mam słów na to, jak czujemy się teraz jako społeczność i jako sektor” – powiedział Murphy.

W jednej jednostce na pierwszym i drugim piętrze mieszkało 8 osób, a w innym, zajmującym drugie i trzecie piętro, mieszkało 18 osób.

„To największa suma pieniędzy mieszkających w dupleksie” – powiedział Murphy.

Kobieta reaguje w środę na miejscu śmiertelnego pożaru domu w dzielnicy Firmont w Filadelfii.Philadelphia Investigator przez Monikę Herndon / AP

Sen stanowy reprezentujący obszar, w którym doszło do pożaru. Sheriff Street był zaskoczony liczbą osób przebywających pod jednym dachem wczesnym rankiem w środę.

READ  Seryjny morderca Stockton aresztowany „w morderczym szale”

„Dlaczego tak wielu ludzi decyduje się żyć w tym samym systemie? Oczywiście dokonaliby lepszych wyborów, gdyby mieli lepsze opcje” – powiedział Street NBC w Filadelfii. „Nie chcę przesądzać… ale wszyscy wiemy, że to nie powinno się wydarzyć”.

Kenny powiedział, że rozumie trudne wybory domowe, jakich muszą dokonywać niektóre rodziny.

„Mówisz o liczbie osób w domu, czasami lepiej, żeby ludzie byli w domu niż na ulicy” – powiedział.

„Nie znasz okoliczności każdej rodziny. Mogą być krewni lub osoby ubiegające się o azyl. Podobno wydarzyła się tragedia, nad którą wszyscy się opłakujemy. Ale nie możemy określić liczby żyjących osób. Czasami ludzie muszą zostać w domu z powodu domu ”.

Przyczyna pożaru nie była od razu znana.

„Planujemy znaleźć przyczynę tego pożaru” – powiedział Murphy. „Planujemy, aby ta ogromna utrata życia nie poszła na marne”.

Dinesh Indala, wiceprezes Zarządu ds. Mieszkalnictwa, powiedział, że ostatnia inspekcja budynku miała miejsce w maju i wszystkie czujniki dymu działały w tym czasie.

Zapytany, dlaczego czujniki dymu nie działały w środę rano, Indala powiedział: „Nie wiem, czy zostały wymienione, czy uszkodzone”.

Indala powiedział, że Urząd Mieszkaniowy współpracuje ze śledczymi przeciwpożarowymi i zaapelował do mieszkańców: „Proszę nie uszkadzać czujników dymu i pod żadnym pozorem nie wyłączać baterii”.

Zbudowany w 1920 roku budynek zajmuje powierzchnię 1105 stóp kwadratowych i nie ma żadnych poważnych naruszeń kodeksu, jak wynika z miejskich rejestrów budowlanych.

Kompleks miejski znajduje się 15 minut spacerem od Muzeum Sztuki w Filadelfii, nieco ponad milę na południe od słynnych „Rocky” schodów i Temple University.

Tragedia wydarzyła się w środę, 13 lat i tydzień po śmierci siedmiu osób w południowo-zachodniej Filadelfii Zapalił się pod koniec grudnia 2008 r..

To rozwijająca się historia, zaktualizuj tutaj, aby uzyskać aktualizacje.

Donna Mendel, Karki Seemasko i Alec Hernandez Wniesione.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *