Tenis-Djokovic musi udowodnić zwolnienie lub wrócić do domu — australijski PM

SYDNEY, 5 stycznia (Reuters) – Australijski premier Scott Morrison powiedział w środę, że będzie musiał udowodnić, że miał prawdziwe zwolnienie medyczne od szczepionki Kovit-19, kiedy wylądował w Australii lub „wróci do domu następnym lotem” . . Światowy numer 1, który ogłosił we wtorek, że jest zwolniony z gry w turnieju Wielkiego Szlema w Melbourne, powiedział, że jedzie do Australii. Czytaj więcej

Rząd stanowy Tennis Australia i Victoria powiedział, że Djokovic był jednym z „niewielu” z 26 wybranych kandydatów, którzy ubiegali się o zwolnienie ze szczepienia, ale nie otrzymali specjalnego traktowania podczas anonimowego procesu aplikacyjnego.

„Czekamy na jego prezentację i jakie daje nam dowody na jej poparcie?” Czytaj więcej

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

– Jeśli te dowody nie wystarczą, nie będzie traktowany inaczej niż ktokolwiek inny i wróci do domu następnym lotem. Dla Novaka Djokovica nie powinno być żadnych specjalnych zasad. Żadne.

Rząd federalny, który jest odpowiedzialny za granice międzynarodowe i wizy, nie jest częścią procesu zwolnienia. Morrison powiedział, że liczne zwolnienia zostały przyznane tym, którzy są w stanie poprzeć ich wniosek.

„Tak więc okoliczności nie są wyjątkowe, a problem polega na tym, czy ma wystarczające dowody na poparcie tego, czy zasługuje na ten wyjątek” – powiedział.

Decyzja o wykluczeniu Djokovica z konkursu wywołała ostrą krytykę w Australii, gdzie ponad 90% osób w wieku powyżej 16 lat otrzymało dwie dawki szczepionki przeciwko COVID-19. Czytaj więcej .

Melbourne miało najdłuższą na świecie ogólną blokadę do kontrolowania COVID, a wariant Omicron wysłał wybuchowe liczby przypadków do rekordowych poziomów.

Tenis – Półfinały Pucharu Davisa – Serbia v Chorwacja – La Gaza Magica, Madryt, Hiszpania – 3 grudnia 2021 r. Novak Djokovic z Serbii świętuje zwycięstwo nad chorwackim Marin Cilic REUTERS / Susana Vera.

Po wiadomości o zwolnieniu Djokovica, minister sportu Wiktorii Jala Bulford powiedziała na konferencji prasowej w środę: „Myślę, że będzie to rozczarowująca decyzja dla wielu w wiktoriańskiej społeczności.

READ  Syria twierdzi, że w izraelskim nalocie w pobliżu Damaszku zginęło czterech żołnierzy, a trzech zostało rannych

„Ale proces jest procesem; nie ma dla nikogo specjalnego traktowania. Proces jest niesamowicie silny”.

Według Craiga Tyleya, dyrektora generalnego Tennis Australia, dwupoziomowy proces składania wniosków jest poufny i prowadzony przez niezależnych ekspertów. Wszystkie wnioski zostały ocenione w celu zapewnienia zgodności z kryteriami ustalonymi przez Australijski Komitet Doradczy ds. Szczepień (ATAGI).

Te przyczyny obejmują niepożądane reakcje przed szczepieniem, niedawną poważną operację lub zawał serca lub potwierdzone dowody zakażenia COVID w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, powiedział Daily.

Serb, który odmówił ujawnienia swojego statusu szczepionki, powiedział, że nie jest pewien, czy zagra w Melbourne w dniach 17-30 stycznia z powodu obaw o zasady segregacji w Australii. „

„Ludzie są zdenerwowani z powodu oświadczeń, które wygłaszał w ciągu ostatnich dwóch lat na temat szczepionki Novak.

„Jeśli jednak zdecyduje się to zrobić, będzie musiał omówić z opinią publiczną swój status i powody, dla których został zwolniony”.

(Ta historia została przedrukowana w celu usunięcia obcego słowa „w” w akapicie 6)

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Raport Johna Myrina; Montaż dokonali Cynthia Asterman, Michael Perry i Alison Williams

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *