Chodź I-95

Według urzędników zamknięty odcinek I-95 w Wirginii zostanie ponownie otwarty w środę rano w nagłym wypadku.

Jaka była Interstate 95 we wtorek rano, kierowcy utknęli na kilka godzin. (Dzięki uprzejmości NBC Waszyngton)

Czy ty lub ktoś, kogo znasz, utknąłeś na I-95? Opowiedz nam o swoich doświadczeniach na WTOP.

Słuchaj WTOP na żywo Realizm I 103,5 FM w radiu. Pobierz bezpłatną aplikację WTOP News Android i jabłko Telefony do rejestracji niestandardowych alertów o korkach i pogodzie.


Autostrada międzystanowa 95 w Wirginii została ponownie otwarta w pełni we wtorek wieczorem po ponad dniu zablokowania, powodując katastrofę dla tysięcy pasażerów, którzy godzinami utknęli na drogach.

Oczyść drogi, pozbądź się kierowców, Północny i południowy pas autostrady międzystanowej 95 są zamknięte dla zjazdów 152 (Dumfries Road) i 104 (Carmel Church). Personel kontynuował prace nad usuwaniem zaparkowanych ciężarówek oraz usuwaniem lodu i śniegu z dróg. Zachęcano kierowców do unikania tego obszaru lub korzystania z lokalnych tras w celu dotarcia do celu.

Początkowo urzędnicy spodziewali się, że zamknięty odcinek I-95 zostanie ponownie otwarty w środę rano w nagłym wypadku, bez obrażeń lub zgonów związanych z ruchem drogowym w wyniku strajku, a personel ratunkowy był w stanie przenieść wszystkie niepełnosprawne pojazdy poza stany, aby ponownie otworzyć drogi we wtorek wieczorem.

W tweecie gubernator Wirginii. Ralph Northm powiedział, że kierowcy powinni trzymać się z dala od dróg, nawet jeśli I-95 zostanie ponownie otwarty Warunki podróży są niebezpieczne Przez dzielnice Stafford, Spotsylvania i Caroline.

Podróżni szukający alternatywy dla I-95 zauważyli również wzrost opóźnień w ruchu na trasie 1 między Utbridge a Fredericksburgiem, mówi Dave Tildin z WTOP Traffic Center.

Centrum Transportu powiedziało, że będziemy nadal widzieć Poważne opóźnienia dźwięku US-1 w obu kierunkach w pobliżu Russell Rd i Marine Corps Base Quantico. Ponieważ istnieje wiele pojazdów niepełnosprawnych, kierowcom zaleca się zachowanie ostrożności. Wszystkie trasy na północ od US-1 na I-495/Capitol Beltway zostały zablokowane przez katastrofę.


Zapobiegaj trudnym warunkom drogowym

W rozmowie telefonicznej z dziennikarzami Northam powiedział, że gdyby w poniedziałek rano padało przed burzą śnieżną, chemikalia lub sole użyte do wstępnego oczyszczenia dróg zostałyby zmyte.

„Na początku padało dla nas, co oznaczało, że nie mogliśmy wcześniej oczyścić wystarczająco dróg. Potem mieliśmy błotnisty śnieg, który padał znacznie szybciej, niż nasze pługi śnieżne mogły się poruszać” – powiedział Northam. „Potem, gdy zapadła noc, temperatura spadła poniżej zera. Razem stworzyli idealną burzę na to, co wydarzyło się w I-95.

READ  Protesty w Szanghaju i Pekinie, gdy narasta gniew z powodu chińskich ograniczeń Covid

Oprócz warunków wstępnych kilka ciągników siodłowych na autostradzie dodatkowo komplikowało wysiłki związane z czyszczeniem.

„Kiedy tak się stanie, powstanie bałagan i posprzątanie zajmie trochę czasu, nawet jeśli jest zimowa burza lub słoneczny dzień” – powiedział Northam.

W odpowiedzi na pytania, dlaczego Gwardia Narodowa Wirginii nie została wezwana do wsparcia respondentów ze stanu, Northam powiedział, że nie skierowano żadnych próśb do strażników z obszarów na I-95. Powiedział, że rozmieszczenie strażników nie byłoby „natychmiastowym rozwiązaniem” kryzysu.

„Pamiętaj, że nasi strażnicy mają pracę dzienną. W rzeczywistości, wszyscy pamiętacie, 6 stycznia zeszłego roku wysłaliśmy Gwardię Narodową, by pomogła Kapitolowi po powstaniu, ale mogli przybyć dopiero następnego dnia.

Obecnie Northam powiedział, że Gwardia Narodowa Wirginii jest gotowa, ale policja stanowa i lokalna, oprócz innych respondentów, powiedziała: „mamy zasoby i personel, których potrzebujemy”.

Wcześniej North powiedział, że dla kierowców budowane są schrony żywnościowe i grzewcze.

„Nie potrzebujemy więcej ludzi na autostradach, musimy zlikwidować autostradę” – powiedział gubernator. „Dlatego zachęcam ludzi, aby trzymali się z dala od naszych dróg, dopóki nie będziemy mogli ich wyjaśnić”.


Dlaczego autostrada została zamknięta?

W aktualizacji, komisarz ds. transportu w Wirginii, Steve Brich, powiedział, że w poniedziałkową noc ruch uliczny poruszał się powoli, ale gwałtownie spadające temperatury już zamroziły śnieg, który spadł. W rezultacie we wtorek rano kierowcy mieli wielkie kłopoty, powodując niebezpieczną sytuację.

Brich powiedział, że władze zdecydowały się zamknąć I-95 około 3 nad ranem we wtorek. Powiedział, że czas między podjęciem tej decyzji a zamknięciem autostrady o 8 rano był potrzebny, aby rozpowszechnić wiadomość i stworzyć alternatywy, które będą działać dla kierowców.

„Zawiera ogłoszenia w mediach… w całym stanie iw naszych sąsiednich stanach” – powiedział Brich. „Pozwoliło to na stworzenie ostatecznego programu dywersyjnego, który zabierałby ludzi i kierowców między stanami i przekierowywał ich na południe lub północ, zapewniając im jak najwięcej dogodnych sposobów pozostania”.

Brich powiedział, że zespoły ratownicze i sprzątające pracują nad ponownym otwarciem autostrady, aby upewnić się, że unieruchomieni kierowcy dotrą tam, gdzie muszą.

„Mamy teraz 52 odśnieżarki, w tym rozrzutniki, dziewięć równiarek samojezdnych i 16 wraków na kamieniach milowych 110 do 143, aktywnie działających w kierunkach północnym i południowym”.

Według Brica wszyscy kierowcy zostali ewakuowani z zamkniętego obszaru I-95, ale 50-60 kolejnych pojazdów zostało porzuconych na autostradzie.

Sytuacja wielu kierowców uwięzionych w I-95 jest tragiczna.

Setki pojazdów zatrzymały się, niektóre wyłączały silniki na prawie 24 godziny w chłodne dni i skończyło im się paliwo, wiele bez jedzenia i wody.

READ  Grizzlys vs. Wolves zdobywają punkty, na wynos: największy wysiłek Carla-Anthony'ego Downsa w odbiciu pomaga drużynie Minnesota Series.


Podczas wtorkowej aktualizacji sytuacyjnej Marcy Parker, inżynier okręgowy Departamentu Transportu Wirginii, powiedziała: „Wiemy, że wiele pojazdów utknęło na wiele godzin i są one całkowicie nie do przyjęcia.

Priorytetem jest zjechanie wszystkich kierowców z autostrady, więc „możemy wysłać pługi i równiarki do cięcia zamarzniętego śniegu i lodu na drogach” – powiedział Parker.

Powiedział, że największą przeszkodą w operacjach było wyczerpanie się paliwa, gdy pojazdy, w tym duże ciągniki siodłowe, utknęły na autostradzie.

„Utykają w śniegu lub w rowie, więc do wyciągnięcia tych pojazdów potrzebna jest laweta – wiele lawet –” – powiedział Parker.

Tym, którzy utknęli po tym, jak zostali zepchnięci z autostrady, Parker powiedział, że policja stanowa i lokalna „próbują pomóc, zapewniając im wodę, paliwo lub koce i informując, gdzie mogą się udać”. Lub otwierają pod koniec dnia.

Parker powiedział, że oczyszczenie i leczenie obszarów między stanami oraz usuwanie powalonych drzew i śniegu na pasach zjazdowych i obszarach otaczających jest najwyższym priorytetem.

We wtorek o 8:30 policja stanu Wirginia zareagowała na 1015 wypadków drogowych związanych z ostatnią zimową pogodą. Powiedział, że liczba ta nie wynosiła od 1 do 95 incydentów od rozpoczęcia tworzenia kopii zapasowej Corinne Keller, kierownik ds. public relations policji stanowej w Wirginii.

Przez cały poniedziałek rano pojazdy kierowane przez VDOT były zatrzymywane w pobliskich transferach, aby uzyskać dostęp do alternatywnych tras między stanami. Neal Augenstein z WTOP ogłosił, że unieruchomieni kierowcy będą kierować się na południe zjazdem 154 na I-95, zjazdem 154 na Dumfries Road.

Korespondent WTOP Transport Dave Tildin nazwał kryzys „złą sytuacją”.

„Widziałem, jak niektórzy ludzie zostawiają swoje pojazdy na pokrytych śniegiem pasach i chodzą do nieznanych obszarów na I-95” – powiedział Tildin. „Niektórzy dzwoniący bali się płakać. Bycie nieruchomym na autostradzie przez wiele godzin, nie wiedząc, jak długo to potrwa, jest bardzo bolesne z psychologicznego punktu widzenia.


Dzień wcześniej

Wcześniej we wtorek przyznał, że ich liczba jest niewystarczająca, aby pokonać odpowiedź Korei Północnej.

Northam powiedział we wtorek rano, że lokalizacja WTOP ma wszystkie zasoby związane z zamknięciem I-95.

Neil Argenstein z WTOP zgłasza I-95 na południe w pobliżu Dumfries Road

Pasażerom pozostawionym na I-95 zabrakło benzyny z dziećmi i zwierzętami w samochodzie. Brak łazienek w pobliżu i temperatura spadająca poniżej 20 spowodowały, że kierowcy zmuszeni byli spędzić noc na autostradzie.

READ  2022 Stanley Cup Playoffs Game 7 Aktualizacje na żywo: Lightning Face Maple pozostawia wielką sobotę NHL

„Muszę zabrać tatę na ważną operację w Massachusetts jutro o 7:30” – napisał jeden z kierowców do WTOP. Inny: „Wyjechaliśmy z Gaithersburga o 4:50, aby wziąć udział w pogrzebie mojego ojca w Hampton. Wygląda na to, że tego nie zrobimy. ”

„Zaparkowaliśmy tutaj pięć godzin na południe od Quantico”, powiedziała Clary Hughes, która podróżowała I-95. „Nie widzieliśmy żadnych ciężarówek przewożących lawety, zepsute pojazdy ani żadnej policji próbującej otworzyć drogi” – powiedział. To jest parking… to jest okropne.

Reporter NBC News Josh Lederman został złapany w korku około pół godziny na południe od dzielnicy w poniedziałek po południu. Do świtu we wtorek jeszcze się nie ruszył. w Wątek na TwitterzeLederman powiedział, że ludzie robią przerwy na ćwiczenia i wyprowadzają psy między wrakami pojazdów.

Podobnie jak tysiące ludzi, Lederman – wraz ze swoim psem Jonasem – obserwował napięte pomiary paliwa między stanami w zimne noce, jeżdżąc godzinami bez oglądania policji ani pługów. Leatherman roztopił lód, aby jego pies mógł się napić.

„Mam trochę kleju i jedną trzecią butelki wody. Jeśli sprawy się pogorszą, mój pies ma jedzenie, ale mam nadzieję, że to nie nadejdzie ”- powiedział Lederman przez telefon WTOP. „Jeśli jesteś teraz w nagłym wypadku, nikt nie może zwrócić się do ciebie po lekarstwa lub cokolwiek innego. Ludzie tutaj są uwięzieni.

Jego. Tim Cain, D-W., Czy napisał to na Twitterze We wtorek on też utknął na autostradzie do Waszyngtonu: „Wczoraj o 13:00 rozpocząłem swoją regularną dwugodzinną podróż do Waszyngtonu. Dziewiętnaście godzin później nadal nie byłem w pobliżu Kapitolu.

Przedstawiciel Wirginii. Abigail Spannberger Powiedział, że wszystko, co wydarzyło się podczas zimowej burzy, powinno zostać dokładnie zbadane W ten sposób niektórzy zostali uwięzieni na ponad 24 godziny.

Do raportu przyczynili się Colleen Kelleher z WTOP, Joshua Barlow, Matt Small, Ivy Lyons, Jose Umana i Dick Uliano.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *