Celem SpaceX w środę wieczorem będzie 17. w tym roku wystrzelenie rakiety na Przylądek

On gra

SpaceX zamierza w środę wieczorem wystrzelić kolejną rakietę Falcon 9 przenoszącą ładunek satelitów Starlink, jak wskazuje ostrzeżenie nawigacyjne National Geographic-Intelligence Agency.

Okno startowe będzie trwało 4 i pół godziny od 19:29 do 23:00. Misja Starlink 6-44 wystartuje z lądowiska 39A w Centrum Kosmicznym im. Kennedy'ego.

Misja: Falcon 9 wyśle ​​ładunek satelitów internetowych Starlink. Do chwili obecnej rosnąca konstelacja szybkich łączy szerokopasmowych firmy SpaceX zgromadziła ponad 2,6 miliona klientów.

„Od początku roku zespoły wdrożyły i przetestowały 193 różne wersje oprogramowania satelitarnego, 75 wersji oprogramowania Gateway, 222 wersje oprogramowania Starlink i 57 wersji oprogramowania Wi-Fi” – poinformowali urzędnicy SpaceX w raporcie, który firma opublikowała na Twitterze w piątek.

Kompleks dla zwiedzających KSC: Tajemnicze „kosmiczne przeżycie” to główna atrakcja zaplanowana dla kompleksu turystycznego Kennedy Space Center

Po środowym starcie nie należy spodziewać się żadnych lokalnych skoków dźwięku. Zamiast tego, po wzniesieniu się w stronę nieba wzdłuż południowo-wschodniej trajektorii, wzmacniacz pierwszego stopnia Falcona 9 będzie miał na celu wylądowanie na statku bezzałogowym na morzu 8 i pół minuty po starcie.

Sprawdź aktualizacje na żywo relacji ze startu FLORIDA TODAY Space Team na około 90 minut przed otwarciem okna startu.

Środowy start nastąpi po spektakularnym wystrzeleniu podobnej misji SpaceX Starlink ze stacji sił kosmicznych na przylądku Canaveral, która miała miejsce w niedzielny wieczór.

Niedzielny start był szesnastym jak dotąd w 2024 roku z Wybrzeża Kosmicznego. Ubiegłoroczna liczba 72 wystrzeleń orbitalnych pobiła roczny rekord ustanowiony na Przylądku.

Przylądek Canaveral: Czy dzisiaj jest premiera? Nadchodzący harmonogram startów rakiet NASA SpaceX na Florydzie

Najnowsze wiadomości i harmonogram startów ze stacji sił kosmicznych na Przylądku Canaveral i Centrum Kosmicznego im. Kennedy'ego można znaleźć na stronie floridatoday.com/space.

READ  „Problem Dolomitów” – Naukowcy rozwiązują zagadkę geologiczną sprzed 200 lat

Ricka Neila Jest korespondentem kosmicznym magazynu Florida Today (więcej jego artykułów można znaleźć na stronie Kliknij tutaj.) Zadzwoń do Neale'a pod numer 321-242-3638 lub [email protected]. Twitter/X: @Rick Neal1

Przestrzeń jest dla nas ważna, dlatego pracujemy nad zapewnieniem jak największego zasięgu działalności przemysłowej i startów na Florydzie. Takie dziennikarstwo wymaga czasu i zasobów. Wesprzyj go subskrybując tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *