Artyści i prelegenci SXSW wycofują się z festiwalu w proteście przeciwko sponsorowaniu przez przemysł wojskowy i obronny

Tima Mosenfeldera/Getty Images

W ostatnich dniach niektórzy artyści wycofali się z festiwalu South by Southwest w Austin w Teksasie.CNN

Dziesiątki artystów i prelegentów odwołało swoje występy na trwającym festiwalu South by Southwest w Austin w Teksasie w proteście przeciwko sponsorowaniu wydarzenia przez armię amerykańską i firmy obronne w związku z wojną między Izraelem a Hamasem.

Protestujące zespoły, piosenkarze i członkowie komitetów wymienili wyrazy solidarności z Palestyńczykami w Gazie, ogłaszając wycofanie się z południa na południowy zachód – które potrwa do 16 marca – powołując się na sponsorowanie ważnego wydarzenia przez armię amerykańską i kilka mniejszych partnerstw z branży obronnej przeciwko okupacji. tło Wsparcie rządu USA dla Izraela w wojnie.

Artyści bojkotujący akcję od wtorku to przede wszystkim małe zespoły i artyści niezależni, którzy w dużej mierze ogłaszali swoje decyzje w mediach społecznościowych.

Piosenkarka i autorka tekstów Ella Williams, występująca pod pseudonimem Squirrel Flower, jako jedna z pierwszych wycofała się, oznajmiając w zeszłym tygodniu, że bojkotuje program. Coroczne wydarzenie technologiczne, filmowe i muzyczne „w proteście przeciwko powiązaniom SXSW z przemysłem obronnym i wspierające naród palestyński”.

Army jest jedną z sześciu drużyn SXSWSuper sponsorzyCo najmniej trzy wydarzenia festiwalu były sponsorowane przez firmy powiązane z przemysłem obronnym.

Stany Zjednoczone zapewniły silne wsparcie Pomoc wojskowa Do Izraela po atakach Hamasu z 7 października, w których zginęło ponad 1200 osób w Izraelu Podziały Między przywódcami obu krajów pojawiły się nieporozumienia w sprawie rosnących ofiar cywilnych w Gazie. Według szacunków ONZ od czasu, gdy Izrael wypowiedział wojnę Hamasowi, w Gazie zginęło ponad 31 000 osób, a ponad 72 000 zostało rannych. Ministerstwo Zdrowia W oblężonej kieszeni.

„Festiwal muzyczny nie powinien obejmować spekulantów wojennych. Nie chcę brać w tym udziału i w ramach protestu wycofuję moją sztukę i prace” – powiedział Williams. Opublikowano na Instagramie.

READ  Disney zapowiada drugą część Surprise Moana, która trafi do kin w tym roku | Moana

Rzeczniczka armii Ellen Lovett powiedziała, że ​​oddział wojskowy jest dumny, że może go sponsorować.

„Jesteśmy dumni, że jesteśmy sponsorem SXSW i mamy możliwość zaprezentowania amerykańskiej armii” – Lovett powiedział w oświadczeniu dla CNN. „SXSW oferuje armii wyjątkową okazję do spotkania z innowatorami i liderami technologii, odkrywania nowych pomysłów i spostrzeżeń oraz tworzenia dynamicznych partnerstw branżowych w miarę modernizacji z myślą o przyszłości”.

Niektórzy bojkotujący artyści odwołali swoje oficjalne występy na festiwalach, ale będą kontynuować inne zaplanowane występy w Austin, w tym artysta R&B Cześć, cześćpiosenkarz Maj Simmons I zespół punkowy Zmarszczyć brwi.

Na protest odpowiedział gubernator Teksasu Greg Abbott Udostępnianie w mediach społecznościowych wtorek, mówiąc: „Do widzenia. Nie wracaj”.

„Jesteśmy dumni z armii amerykańskiej w Teksasie. „Jeśli ci się nie podoba, nie przychodź tutaj” – powiedziała Abbott w X.

SXSW „nie zgadza się” ze stanowiskiem gubernatora w sprawie bojkotu, Organizatorzy SXSW powiedzieli w: Seria postów na koncie X Festiwalu.

„W pełni szanujemy decyzję podjętą przez tych artystów o skorzystaniu z prawa do wolności wypowiedzi” – czytamy w festiwalowym poście. Organizatorzy SXSW w dalszym ciągu bronili swojej decyzji o przyjęciu sponsorów.

„Przemysł obronny w przeszłości służył jako poligon doświadczalny dla wielu systemów, na których dzisiaj polegamy. Organizacje te są często liderami w zakresie nowych technologii i wierzymy, że lepiej rozumiemy, jak ich podejście będzie miało wpływ na nasze życie. Sponsorowanie wojska jest częścią naszego zaangażowania w dostarczanie pomysłów, które kształtują nasz świat. czyta serię postów SXSW.

Organizatorzy podają, że w zeszłym roku SXSW przyciągnęło ponad 340 000 uczestników PowiedziałGeneralnie organizuje szeroką gamę konferencji, paneli, występów muzycznych, pokazów filmowych i wystaw. W tym roku jego działania obejmowały panele z Aktorka Selena Gomez; Meghan, księżna Sussex; I inwestor Marek Kubańczyk.

Jak stwierdzono w publikacjach SXSW, festiwal w dalszym ciągu „wspiera prawa człowieka dla wszystkich”.

READ  Chrisshell Stause krytykuje gwiazdę serialu Selling Sunset Season 6

W oświadczeniu dodano: „Sytuacja na Bliskim Wschodzie jest tragiczna i podkreśla rosnące znaczenie wspólnego przeciwstawiania się niesprawiedliwości”.

Planowane jest w tej sprawie zebranie zbiorowe czwartkowy wieczór Poza SXSW, którego gospodarzem jest Austin Coalition for Palestine and… Zjednoczeni muzycy i robotnicy pokrewnigrupa zwolenników sprawiedliwszych wynagrodzeń i standardów pracy dla artystów muzycznych.

Haley Britsky z CNN przyczyniła się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *