Celtics kontra Kings na wynos: zwycięstwo AC po powrocie Roberta Williamsa

Boston Celtics zakończyli sześciomeczową podróż z mocnym akcentem we wtorek wieczorem w Sacramento.

Po ciężkiej porażce z Utah Jazz w niedzielę, C’s odbiło się imponującym występem przeciwko Kings. Wyskoczyli na 19-punktową przewagę z 40-punktową przewagą w trzeciej kwarcie i tym razem nie oglądali się za siebie, prowadząc do zwycięstwa 132-109.

Pięciu starterów Celtics zdobyło dwucyfrowe bramki. Jason Tatum i Jaylen Brown prowadzili odpowiednio z 36 i 27 punktami. Derrick White dodał 20 punktów i 10 asyst, co zaowocowało jego rekordowym w karierze double-double.

Dearon Fox prowadził Kings z 18 punktami. Domontas Sabonis zaliczył triple-double, zdobywając 16 punktów, 13 zbiórek i 12 asyst.

Celtics zakończyli podróż 4-2 i zabiorą do domu piątkowe starcie z Indiana Pacers. Po pierwsze, oto trzy dania na wynos Celtics-Kings.

Sponsoring koszykówki

Wyraźny ruch piłką i unikanie strat były kluczem do zwycięstwa Celtics we wtorkowy wieczór.

Boston zaliczył 32 asysty przy 49 rzutach z gry i obrócił piłkę tylko pięć razy – tylko dwa razy w ciągu pierwszych trzech kwart. Z drugiej strony Kings mieli 14 strat, z czego dziewięć pochodziło z przechwytów Celtics. Drużyna C zakończyła z 21 punktami ze strat Sacramento.

To początek zachęcającego trendu. We wtorek weszli z 12,2 obrotami na mecz od przerwy All-Star, ale przegrali tylko sześć w niedzielę z Utah i ponownie osiągnęli cel w tej kategorii w Sacramento. Jeśli Celtics będą mogli nadal sponsorować koszykówkę, pomoże im to zakończyć ostatnie dziewięć meczów sezonu regularnego z mocą i zyskać tak potrzebny rozmach przed play-offami.

Supergwiazda Celtics Robert Williams nie gra od 3 marca z powodu kontuzji ścięgna podkolanowego, a jego nieobecność była wyraźna. Boston osiągnął w tym okresie 4-5, a kiepskie zbiórki były tego dużym powodem.

Wrócił na kort we wtorek wieczorem i natychmiast odczuł jego wpływ. Williams został ponownie zwolniony do akcji po zaledwie 21 minutach od ławki, ale był aktywny w tym czasie z sześcioma punktami, siedmioma zbiórkami (dwie ofensywne) i blokiem.

READ  Jak Manchester United przejął kontrolę nad Tottenhamem, tłumiąc trzyosobowego pomocnika?

To nie była idealna noc dla Władcy Czasu, ponieważ popełnił pięć fauli osobistych. Jednak jest to wyraźnie inny zespół niż Celtics, gdy Williams jest w miksie. To nie przypadek, że ich najlepszy mecz miesiąca odbył się w noc jego powrotu.

Jason Tatum wpada w luz

Jason Tatum nie był w najlepszej formie podczas podróży, ale zakończył ją świetnym występem w Sacramento. Czterokrotny All-Star szybko potwierdził swoją dominację nad słabą obroną Kings, zdobywając 15 punktów w pierwszej kwarcie (8-13 FG).

Tatum trzymał nogę na gazie przez ostatnie trzy klatki i był szczególnie zabójczy z wnętrza łuku. Chociaż nie był w stanie wrócić na właściwe tory z dystansu za 3 punkty (2 za 7), trafił 12 z 18 puttów za 2 uderzenia i dotarł do linii po 11 rzutach wolnych. To kolejny obszar, w którym będzie chciał się poprawić, ponieważ spudłował pięć strzałów z paska charytatywnego, ale zachęcające jest to, że pozostaje w ataku i trafia do kosza.

Z 36 punktami Tatum zremisował z wielkim Larrym Birdem, zdobywając najwięcej punktów w jednym sezonie w historii franczyzy (39). Bird dokonał tego wyczynu podczas kampanii 1987-88.