Celtics przeżywają Wild 6, eliminując Falcons

Napastnik Celtics, Jason Tatum, rzuca piłkę przeciwko Hawks w pierwszej kwarcie podczas szóstego meczu pierwszej rundy NBA Playoff Series. (Brett Davis-USA Today Sports)

Boston Celtics, obrońcy tytułu Konferencji Wschodniej, ledwo uniknęli koszmarnego scenariusza: mecz 7 przeciwko Trae Youngowi i jego siódmemu rozstawionemu Atlanta Hawks, po tym jak prowadzili w pierwszej rundzie 3-1.

Pod koniec czwartej kwarty po szalonej jeździe, podczas której 22 zmiany prowadzenia i 15 remisów, Celtics w końcu zdobyli pierwszą przewagę od pierwszych minut gry, ponieważ Jason Tatum, Jaylen Brown, Marcus Smart i Al Horford spisali się doskonale. Z wygraną 128-120.

Reszta była daleka od ideału, ale Celtics wyeliminowali Hawks w meczu 6, aby awansować do półfinałów konferencji, gdzie zmierzą się z trzecim rozstawionym Philadelphia 76ers. Mecz nr 1 odbędzie się w poniedziałek wieczorem.

Browns zdobyli rekordowe dla zespołu 32 punkty. Tatum dodał 30 punktów, 14 zbiórek i siedem asyst dla zespołu. Mecz 6 był drugim razem w serii – iw ich karierze play-off – kiedy obaj zdobyli 30 punktów w tej samej grze. Łącznie z sezonem zasadniczym, Boston ma teraz bilans 23-1, kiedy obaj zdobyli po 30 punktów.

The Browns pokonali rozgrywającego Hawks DeJaunta Murraya za 3 punkty na niecałe pięć minut przed końcem czwartej kwarty, co zakończyło się końcowym remisem w czwartkowym emocjonującym meczu 113-113. Horford i Tatum podążyli za trzema kolejnymi rzutami za trzy punkty, a krnąbrny wsad Tatuma zwiększył przewagę Bostonu do 121-113 na 2:07 przed końcem.

Atlanta nigdy więcej nie znalazła się na liście swoich posiadłości. Przy 126-120 z 19 sekundami na zegarze, Hawks mieli cztery szanse na odebranie piłki z prawego rogu i za każdym razem przegrywali. Nie mogąc zobaczyć Smarta, Young dwukrotnie rzucił piłkę od strażnika Celtics i wyszedł poza boisko, aby uniknąć wykorzystania ostatniej przerwy dla swojej drużyny. De’Andre Hunter przejął kontrolę, rzucił swoją pierwszą próbę z Horford, a następnie rzucił drugą w trybuny.

READ  Czy Bo Nichal LeBron James jest z MMA? UFC mogło wygrać na loterii z najnowszym podpisem

Sekwencja była odpowiednim zakończeniem dziwnej i zabawnej gry 6. Sprawdź wkrótce, aby uzyskać więcej informacji.