Celtics wygrywają finał Konferencji Wschodniej pokonując Pacers

On gra

the Indiana Pacers Gry stworzone z Boston Celtics Blisko finału Konferencji Wschodniej.

Nie byli jednak wystarczająco blisko, aby wygrać mecz, co oznaczało, że byli daleko od wygrania serii.

Boston ogarnął Indianę, kończąc serię Zwycięstwo A105-102 W czwartym meczu w poniedziałek. Celtics dotarli do finału w 1/8 finałuBadania i rozwój czas, gdy próbują wygrać 18y mistrzostwo. Boston zagrał w finale w 2022 r., przegrywając z Golden State i nie zdobył tytułu od 2008 r.

Gra 4 była rozgrywana podobnie do gier pierwszej i trzeciej z serii. Pacers prowadzili przez długie fragmenty meczu i wyszli na prowadzenie pod koniec czwartej kwarty.

Indiana podwyższyła na 98-90, a do końca czwartej kwarty pozostało 5:56. Jednak zdolność Celtics do zdobywania bramek i obrony – w sezonie zasadniczym ich ataku był numer 1, a obrony – numer 2 – przejęła kontrolę późno. Niecelne strzały i straty skazały Pacers na porażkę.

Boston pokonał Indianę 15:4 i zakończył mecz. Jaylen Brown zablokował strzał, a następnie asystował przy zdobyciu trzech punktów przez Derricka White’a i zapewnili Celtics prowadzenie 105-102. Było to jedyne prowadzenie Bostonu w czwartej kwarcie.

Brown zdobył 29 punktów i dodał sześć zbiórek, trzy przechwyty, dwie asysty i jeden blok, a Jayson Tatum zdobył 26 punktów, zebrał 13 zbiórek i osiem asyst. Brown zdobył tytuł Najcenniejszego Gracza w finałach Konferencji Wschodniej, notując średnio 29,8 punktu, 5,0 zbiórek, 3,0 asyst, 2,0 przechwytów oraz trafiając 51,7% z gry i 37% trafiając za trzy punkty.

Inne czynniki spiskowały przeciwko Pacers. Rozgrywający NBA Tyrese Haliburton opuścił dwa ostatnie mecze serii z powodu naciągnięcia lewego ścięgna podkolanowego. Dodajmy do tego przewidywaną nieobecność Benedicta Mathurina – w marcu przeszedł kończącą sezon operację barku – a głębokość gry Pacers stanie się problemem w meczu z Bostonem.

READ  Źródła podają, że Landon Collins, umowa z New York Giants finalizuje transakcję

Celtics, którzy grali bez Kristapa Porzingisa (kontuzja łydki), mieli mnóstwo talentów. Czterech z pięciu Celtics zdobyło dwucyfrową liczbę punktów, a Derrick White zanotował kolejny solidny występ w obu przypadkach: 16, cztery zbiórki, cztery asysty, pięć przechwytów i trzy bloki. Jrue Holiday dodał 17 punktów i dziewięć zbiórek.

Trener Pacers Rick Carlisle obiecał, że jego zespół planuje utrudnić Celtics zamknięcie finałów Konferencji Wschodniej jednym zamachem.

Carlisle – a co za tym idzie – Pacers – wywiązali się z tego zobowiązania. Ale to nie wystarczyło, aby przedłużyć serię.

Po 32-punktowej porażce w trzecim meczu w fazie play-off Andrew Nembhard zdobył w poniedziałek 24 punkty i zaliczył 10 asyst. Pascal Siakam z Indiany zdobył 19 punktów i zebrał 10 zbiórek.

Boston zagra ze zwycięzcą Minnesota TimberwolvesDallas Mavericks serię w finałach NBA, które rozpoczną się 6 czerwca w Bostonie.