Jaki jest plan Falcons na QB po ich najbardziej zaskakującym wyborze w drafcie NFL?

FLOWERY BRANCH, Georgia – Michael Penix Jr. nie ma nic przeciwko byciu „przyszłością” rozgrywającego drużyny Atlanta Falcons, nawet jeśli nikt nie wie, kiedy ta przyszłość się zacznie.

„Jestem tutaj, aby zrobić wszystko, co w mojej mocy, aby pomóc tej drużynie wygrywać mecze piłkarskie” – powiedział. „To dla mnie najważniejsza rzecz. Jestem człowiekiem zespołowym i uwielbiam wygrywać”.

Wybór przez Atlantę rozgrywającego z Uniwersytetu Waszyngtońskiego z numerem 8 w drafcie był najbardziej zaskakującym wyborem w drafcie do NFL. Atlanta przedstawiła plan sukcesji rozgrywającego, który według Falcons będzie przewidywalny i stanie się nowym paradygmatem wokół liga. Ale najpierw muszą wiedzieć, jak to będzie działać.

Falcons wybrali Penixa 44 dni po podpisaniu wolnego agenta rozgrywającego Kirka Cousinsa czteroletnim kontraktem o wartości co najmniej 100 milionów dolarów, a być może nawet 180 milionów dolarów. Tego rodzaju inwestycja – największa umowa wolnej agencji o łącznej wartości w historii NFL – wydaje się wykluczać możliwość dodania przez Atlantę rozgrywającego na początku draftu. Przynajmniej dla wszystkich, z wyjątkiem Sokołów.

„Chcesz postawić się w sytuacji, w której możesz pozyskać faceta, kiedy go masz” – powiedział trener pierwszego roku Raheem Morris, wyjaśniając niekonwencjonalne myślenie swojego zespołu.

Głębiej

Wnioski z Falcons 2024 NFL Draft: Po niepokoju w pierwszej rundzie Atlanta wskakuje do pierwszej siódemki

Cousins ​​będzie pierwszym rozgrywającym Atlanty w – jak to określił Morris – „w krótkiej perspektywie”. Jednak w tym scenariuszu „krótki” nie jest zdefiniowany. Dyrektor generalny Falcons, Terry Fontenot, powiedział, że wszystko będzie w porządku, jeśli Penix będzie rezerwowym przez „cztery lub pięć lat”. Morris powtórzył GM.

„Nic nie poprawia mi nastroju niż oglądanie gry Kirka Cousinsa przez następne cztery lata” – powiedział Morris. „To oznacza, że ​​dzieją się dobre rzeczy”.

Oznacza to również, że Penix co najmniej 80 procent swojego debiutanckiego kontraktu spędzi na ławce rezerwowych. Nie tak drużyny NFL zazwyczaj radzą sobie z rozgrywającymi z pierwszej dziesiątki. Absolutnie.

Od 2000 roku w pierwszej dziesiątce draftu znajduje się czterdziestu rozgrywających. Każdy z nich w swoim debiutanckim sezonie rozegrał co najmniej jeden mecz. Według TruMedia 31 graczy rozpoczęło 10 lub więcej meczów. Spośród 59 rozgrywających występujących od 2000 roku w pierwszej rundzie rozgrywek, 36 rozegrało w pierwszym sezonie 10 lub więcej meczów.

pogłębiać

Głębiej

Kirk Cousins ​​„oszołomiony”, a Kyle Pitts „zszokowany”, ale Falcons mają dobre zdanie na temat Michaela Penixa Jr.

Reakcję społeczną na Plan Atlanty najlepiej opisać jako widły i pochodnie obok. Co ważniejsze, Cousins ​​nie był fanem tej selekcji ani faktu, że został o niej poinformowany dopiero na chwilę przed jej dokonaniem, podało źródło ligi. Sportowiec.

„Oczywiście wpłynęło to trochę na nastrój (czwartkowej) nocy, ale taka jest natura naszej dzikiej przyrody, charakter naszej działalności, rywalizacja” – powiedział Morris. „Ale jestem podekscytowany występem rozgrywających, wszystkich z nich”.


Nowicjusz Falcons, Michael Penix Jr., mówi wszystko, co właściwe, ale zespół postawił go w niezręcznej sytuacji. (Dale Zanin/USA Today)

Penix odbył swoją pierwszą podróż do bazy Falcons dzień po selekcji, lecąc z rodzicami i dziadkami prywatnym odrzutowcem właściciela Arthura Blanka, i powiedział, że perspektywa rozpoczęcia kariery zawodowej bez faktycznej gry nie zmniejszyła jego podekscytowania dołączeniem do Falcons . drużyna.

READ  W wieku 28 lat znaleziono ciało byłego kardynała OT Coreya Cunninghama

Dodał: „Jeśli chodzi o to, co inni myślą o podjętej decyzji, nie mam nad nią kontroli”. „Wszystko, co mogę kontrolować, to to, co wnoszę do tego zespołu i wiem, że będę świetnym liderem nie tylko na boisku, ale także poza nim, będę wspaniałą osobą i świetnym kolegą z drużyny”. Dobry. „Jestem bardzo podekscytowany, że mogę to zrobić”.

Decyzja Falcons o wyborze rozgrywającego jako ósmego była uzależniona od dostępności Penixa. Morris powiedział, że zamiast wybierać któregoś z pozostałych rozgrywających z tym wyborem, zajęliby inną pozycję na 8. miejscu. Należą do nich JJ McCarthy, który w klasyfikacji generalnej Minnesota Vikings zajął 10. miejsce, i Bo Nix, który w klasyfikacji generalnej Denver Broncos zajął 12. miejsce.

„Gdybyśmy wyszli z tego draftu i nie wybrali rozgrywającego, nie mielibyśmy nic przeciwko” – powiedział Fontenot. „Jeśli naprawdę wierzysz w tego zawodnika, nie przegap go”.

pogłębiać

Głębiej

Zwycięzcy i przegrani NFL Draft 2024: wyróżniają się Eagles, Steelers; Dlaczego Raiders przekazali QB?

Falcons nie poproszą Cousinsa o mentoring dla Pennicksa. Zamiast tego zespół oczekuje, że młodszy rozgrywający będzie uważał i uczył się w trakcie swojej pracy, zasadniczo grając za Cousinsem, podczas gdy on będzie się uczył, jak zostać zawodowym rozgrywającym, powiedział Morris.

„Nie możesz zwalać tego na Kirka” – powiedział trener. „Zadaniem Kirka jest po prostu bycie profesjonalistą. Kirk będzie codziennie pokazywać Michaelowi, jak prowadzić swój biznes. Obowiązkiem młodego człowieka jest uczyć się od Kirka. Kirk Cousins ​​​​jest absolutnie wyjątkowy. (Pennix) jest na właściwej pozycji podążać dalej i robić właściwe rzeczy”.

Pomimo niezadowolenia Cousinsa z okoliczności towarzyszących selekcji, weteran zadzwonił do Penix w czwartkowy wieczór.

„Odbyliśmy bardzo dobrą rozmowę” – powiedział Penix. „Potrzymam to na razie między sobą, ale z pewnością była to dobra rozmowa. Jestem bardzo podekscytowany możliwością pracy z nim, a on powiedział mi to samo” – powiedział.

Kiedy Cousins ​​podpisywał kontrakt z Atlantą w marcu, powiedział, że długoterminowe zaangażowanie Falcons w niego było czynnikiem.

„W Minnesocie przez kilka ostatnich sezonów poza sezonem panowała tendencja do grania rok po roku, a kiedy rozmawialiśmy z Atlantą, czułem, że jest to miejsce, w którym jeśli będę grać na poziomie, na jakim się spodziewam, będę mógł wycofać „Sokoła”. „To było coś, co naprawdę mnie zainteresowało i taki jest cel, ale trzeba zasłużyć na prawo, aby to zrobić” – powiedział Cousins.

READ  Boston, Clark prowadzi drużynę kobiet AP All-America

Innym czynnikiem był konsensus wewnątrz organizacji, powiedział wówczas Cousins.

„Trener powiedział mi to, gdy byłem młodym zawodnikiem ligi – kiedy właściciel, dyrektor generalny, główny trener i rozgrywający są po tej samej stronie, wtedy naprawdę masz szansę wygrać Super Bowl” oraz jak powiedziałem: „Kiedy patrzyłem na Atlanta Falcons, mocno wierzyłem, że właściciel i menadżer The Year, główny trener i rozgrywający mogą być na tej samej stronie i to jest dla mnie ekscytujące”.


Kirk Cousins ​​powiedział, że jest podekscytowany dołączeniem do Falcons ze względu na ich długoterminowe zaangażowanie w niego. Jak projekt Michaela Penixa Jr. to zmienia? (Mike Stewart/Associated Press)

Decydenci Falcons powiedzieli, że Cousins ​​nadal cieszy się ich niezachwianym wsparciem.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani Kirkiem i to się nie zmieniło” – powiedział Fontenot.

pogłębiać

Głębiej

Oceny w pierwszej rundzie draftu do NFL 2024: Falcons, Broncos otrzymują C dla Penix, Nix; Niedźwiedzie dostają dwie piątki

Jednakże obecność Penixa w połączeniu z kontraktem Cousinsa daje Falconom logiczne miejsce do przeniesienia w niezbyt odległej przyszłości. Dziewięćdziesiąt milionów z gwarantowanych 100 milionów dolarów Cousinsa zostanie wypłacone w ciągu pierwszych dwóch lat umowy, a Falcons będą mogli go zwolnić po sezonie 2025 i otrzymać jedynie maksymalną karę w wysokości 25 milionów dolarów.

„Kirk nie musi oglądać się przez ramię za każdym razem, gdy źle podaje, bo tak nie jest” – powiedział Morris.

Kiedy Sokoły zorientują się, że to właściwy moment na przejście od Cousins ​​do Penix? Morris powiedział, że trudno odpowiedzieć na to pytanie bez kryształowej kuli.

„Jak wszyscy wiemy, cała nasza gra polega na wygrywaniu i przegrywaniu” – powiedział. „Tak właśnie jest. Ostatecznie wszyscy jesteśmy oceniani na tej podstawie”.

Morris podkreślił, że zarówno Cousins, jak i Phoenix potrafią wygrywać z kieszeni, szybko przetwarzając obronę i posuwając się naprzód na trasie, co czyni Cousinsa idealnym wzorem do naśladowania dla młodszego rozgrywającego. Wszyscy zaangażowani w ocenę Penixa w Atlancie byli zdumieni jego zdolnością do oddania każdego strzału.

„W NFL musisz umieć być podającym. Każde z tych głośnych wykroczeń, o których mówimy, dotyczy głównie podającego” – powiedział Morris. widziałem u Kirka rzeczy: „Widzieliśmy na taśmie (z Penixem) i rękę na żywo. Uwielbiamy walkę tego dzieciaka i uwielbiamy interakcje, jakie z nim mieliśmy w trakcie”.

pogłębiać

Głębiej

Falcons draft Michael Penix Jr.: Jak się wpasowuje, wybór klasy i informacje o zwiadach

Penix rozpocznie karierę w Falcons bez żadnych oczekiwań co do tego, kiedy otrzyma swoją szansę, ale powiedział, że od początku będzie przygotowywał się do roli startera.

READ  Jak czuli się członkowie Galerii Sław UFC, oglądając Kamaru Usman KO obok rodziny?

„Wiem, że włożę dużo pracy, aby mieć pewność, że kiedy wejdę na kort, nie spudłuję ani jednego uderzenia i odniosę sukces w tym ataku i dla tego zespołu”. powiedział. „Jestem tym wszystkim podekscytowany. Nigdy nie wiesz, kiedy ktoś zadzwoni pod Twój numer, więc musisz być gotowy. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby być gotowym już pierwszego dnia”.

Morris przyznał, że Falcons nie wybrali Penixa, ponieważ obawiali się powrotu Cousinsa po kontuzji Achillesa, ale wybór ten ma w sobie element ubezpieczenia. Cousins ​​w momencie rozpoczęcia sezonu będzie miał 36 lat, a we wstecznym lusterku ma już 12 lat gry w piłkę i ponad 5000 podań.

„Chciałbym, żebyśmy wszyscy mogli grać wiecznie, ale nie możemy” – powiedział Morris. „Jeśli wszystko pójdzie dobrze, wszystko pójdzie dobrze i będziemy szczęśliwi w Atlancie. Przeniesiemy się do Kirka i zobaczymy, co się stanie, ale mamy pięć lat, zanim podejmiemy te decyzje”.

Ze statystyk wynika, że ​​ochrona przed potencjalnymi złymi wynikami na pozycji rozgrywającego jest właściwym posunięciem, powiedział Kevin Cole, były analityk danych w Pro Football Focus, który obecnie prowadzi substack Unexpected Points. Ogólnie rzecz biorąc, dane sugerują, że zespoły NFL powinny przeznaczać więcej zasobów niż na pozycję rezerwowego rozgrywającego, powiedział Cole.

„W ciągu następnego roku lub dwóch sytuacja może potoczyć się na wiele różnych sposobów, a chodzi o to, jak się ustawić, aby uzyskać świetny wynik w przyszłości?”. Często zadaje sobie to pytanie: „Wymyślmy dalsze rozwiązania.” „Możemy dzięki temu uzyskać dobry wynik dla pomocnika”.

Reakcja społeczna na wybór Atlanty była znacznie mniej przychylna. Sportowiec Analitycy przyznali temu wyborowi ocenę C. The Ringer: D-minus. Mel Kiper z ESPN nazwał to „szokującym”. (GM powiedział, że znacząca ocena selekcji Fontenot i Morrisa pochodziła od Blancka, który w pełni go wspierał, powiedział GM.) Wybór wywołał tak duże zainteresowanie w lidze, że Morris zażartował, że czuje się jak Taylor Swift.

„Myślę, że to czyni Terry’ego (Travisa) Kelce’a” – zażartował.

Fontenot przewrócił oczami na to porównanie, ale powiedział, że opuści projekt Falcons z całkowitą pewnością, że wybierze Penixa.

„Gdybyś powiedział mi, kiedy siedzieliśmy tam w styczniu i zastanawialiśmy się, kto będzie naszym rozgrywającym… że będziemy mieć teraz Kirka Cousinsa, a w przyszłości Michaela Penixa, powiedziałbym ci, że to był marzenie” – powiedział Fontenot. „To ekscytujące. Jesteśmy bardzo podekscytowani. To najważniejsza pozycja w sporcie zawodowym i nie mogliśmy być bardziej podekscytowani, aby czuć się teraz tak dobrze”.

Biuletyn Miasta Scope

Biuletyn Miasta Scope

Darmowe codzienne aktualizacje NFL prosto do Twojej skrzynki odbiorczej. Subskrypcja

Darmowe codzienne aktualizacje NFL prosto do Twojej skrzynki odbiorczej. Subskrypcja

On kupujeKup biuletyn Scoop City

(Najlepsze zdjęcia Kirka Cousinsa i Michaela Penixa Jr.: Steven Maturin/Getty Images; Dale Zanin/USA Today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *