Cena akcji Alibaba poszybowała w górę po tym, jak podniosła program wykupu akcji do 25 miliardów dolarów

Siedziba główna Alibaba w Hangzhou w Chinach, w środę 10 listopada 2021 r.

Kelay Shane | Bloomberg | Obrazy Getty

Ali Baba Akcje notowane na giełdzie w Hongkongu zamknęły się we wtorek o ponad 11% po tym, jak chiński gigant e-commerce powiedział, że zwiększy program skupu akcji z 15 miliardów dolarów do 25 miliardów dolarów.

Firma poinformowała, że ​​plan wykupu akcji będzie obowiązywał przez dwa lata, do marca 2024 roku.

Ali Baba Odkupił około 56,2 miliona amerykańskich akcji depozytowych (ADR) o wartości około 9,2 miliarda dolarów w ramach wcześniej ogłoszonego programu wykupu. ADR-y są zarejestrowane w Stanach Zjednoczonych i działają jako przedstawiciele firm zagranicznych.

Gigant handlu elektronicznego z siedzibą w Hangzhou chce zwiększyć zaufanie inwestorów, ponieważ jego akcje straciły prawie dwie trzecie swojej wartości od czasu osiągnięcia najwyższego poziomu w październiku 2020 r.

„Cena akcji Alibaby nie odzwierciedla rzetelnie wartości firmy w świetle naszych agresywnych planów finansowych i ekspansji”, powiedział w oświadczeniu Toby Xu, zastępca dyrektora finansowego firmy.

Alibaba napotkał wiele problemów, w tym: Trudności makroekonomiczne I dalsze zaostrzanie przepisów przez chiński rząd, co skłoniło władze do spoliczkowania firmy W zeszłym roku grzywna antymonopolowa w wysokości 2,8 miliarda dolarów.

W ciągu ostatnich 14 miesięcy Chiny wprowadziły szeroko zakrojone nowe przepisy w branży technologicznej, często bez ostrzeżenia. Te posunięcia wstrząsnęły zaufaniem inwestorów i usunęły miliardy dolarów z notowanych na giełdzie gigantów tego kraju.

We wtorek Alibaba powołała również Weijiana Shana, dyrektora naczelnego grupy inwestycyjnej PAG z siedzibą w Hongkongu, do swojej rady dyrektorów jako niezależnego dyrektora z dniem 31 marca. Chan będzie zasiadał w Komitecie Audytu Zarządu. Zastąpi Börje Ekholma, prezesa giganta sprzętu telekomunikacyjnego Ericssonktórzy odejdą na emeryturę z zarządu Alibaba.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *