Cena Bitcoina (BTC) spadła do 66 000 dolarów, ponieważ rosnące rentowności obligacji skarbowych wzbudziły zainteresowanie inwestorów

Bitcoina (btc) We wtorkowych godzinach handlu w Azji inwestorzy utrzymali swoje straty, osiągając cenę około 66 000 dolarów, w miarę jak inwestorzy przetrawili odbicie rentowności obligacji skarbowych i możliwość opóźnienia przez Rezerwę Federalną obniżek stóp procentowych do końca tego roku.

W chwili pisania tego tekstu Eter (eter) Jego notowania przekroczyły 3300 dolarów, podczas gdy CoinDesk 20 (CD20) spadł o 0,6% do 2532.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych osiągnęła w ciągu nocy najwyższy poziom od dwóch tygodni na poziomie 4,40% w wyniku utrzymującej się inflacji i nieoczekiwanie silnej aktywności produkcyjnej. Wzrost tzw. stopy wolnej od ryzyka zwykle prowadzi do odpływu środków z ryzykownych aktywów i inwestycji o zerowej stopie zwrotu, takich jak złoto. Jednak żółty metal pozostał odporny pomimo słabego tonu Bitcoina i zaawansowanego technologicznie indeksu Nasdaq na Wall Street.

„Bitcoin spadł do 65 000 dolarów, głównie ze względu na niedawne oczekiwania makro dotyczące stóp procentowych i rosnących rentowności obligacji skarbowych” – powiedział w wywiadzie e-mailowym Samir Gablgic, dyrektor ds. Akumulacji kapitału w Pythagoras Investments. „Środowiska o wysokich stopach procentowych zazwyczaj zmniejszają apetyt inwestorów na ryzyko”.

Na Polymarku, gracze wykluczyli obniżkę stóp do maja i byli podzieleni 50 do 50 co do tego, czy nastąpi to w czerwcu. Większość potwierdzonych pieniędzy ma miejsce jesienią.

the Monitor Fed CME Przedsiębiorstwo ma 97% szans na utrzymanie cen po majowym posiedzeniu.

Dane Coinglasa Pokazuje, że w ciągu ostatnich 24 godzin zlikwidowano ponad 245 milionów dolarów długich pozycji, a 60 milionów dolarów pozycji BTC zostało ponownie zlikwidowanych.

Jun Young Heo, handlowiec instrumentami pochodnymi w Presto w Singapurze, dodał: „Stawki finansowania wieczystych kontraktów futures dla większości aktywów kryptograficznych powróciły do ​​1 punktu bazowego, a globalne zainteresowanie otwartymi kontraktami terminowymi spadło z dnia na dzień o 10 procent, wskazując zamknięcie niektórych długich pozycji ze znaczną ekspozycją .” Wpływ.

READ  DoorDash, Hasbro, Palantir, Walmart i nie tylko

„Biorąc pod uwagę, że niedawne napływy z funduszy ETF Bitcoin uległy stagnacji, a ceny rynkowe Bitcoina i Ethereum znajdują się poniżej 20-dniowej średniej kroczącej, niektórzy obserwatorzy trendu postrzegaliby wczorajsze wycofanie jako koniec dwumiesięcznego rajdu” – kontynuował.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *